Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet egy ilyen munkát...

Hogy lehet egy ilyen munkát ép ésszel kibírni?

Figyelt kérdés

Vannak szerintem borzalmasan monoton munkák, erre talán a legjobb példa a villamosvezető.


Képzeld el egy pillanatra, hogy villamosvezető vagy. Nem egy napig, hanem mondjuk 40 évig.


Kb. a munkád beindítani a villamost, fékezni, megállni, ajtót nyitni, ajtót becsukni. Kormányozni sem tudsz, még le sem tudsz menni a kijelölt útról. A bemondóba se te szólsz be, hanem egy gépi hang. Ott ülsz a fülkében nadrágban és ingben, és mész oda-vissza.


Egyáltalán lehet ezt a munkát jól vagy rosszul végezni? Lehet valaki jó villamosvezető vagy rossz villamosvezető? Jó mondjuk annyiban biztos, hogy nem megy neki semminek és nem csuk oda senkit az ajtónak.


Ráadásul előrelépési lehetőség sincs. Nem mondhatod magadnak, hogy na most jól fogok dolgozni, és akkor előléptetnek, fizuemelést kapok, én leszek a csapatfőnök.


Egyik általános iskolás osztálytársammal találkoztam tegnap az utcán, beszélgettünk pár percet és mesélte, hogy villamos vezető. Nem akartam mondani, de egy ilyen munkában szerintem 1 hét után felvágnám az ereimet.


Már inkább lennék árufeltöltő vagy mekis eladó, ott legalább némi sanszom van előrelépni, fizuemelést kapni, és legalább mozoghatok.


Valaki el tudja magát képzelni, ha nem is 40, de mondjuk 5 évig, mint villamosvezető?


2015. szept. 2. 22:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
hát..egyetértek veled
2015. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mint a gyári szalag munkás.

Egyszer dolgoztam ilyen helyen, mert tényleg élet-halál kérdése volt, de 1 hétnél tovább nem bírtam.

Amúgy sem bírom a monotóniát, de ami ott zajlik az több ennél.

A villamos vezetőket sem irigylem.

2015. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Mondjak rosszabbat? Metróvezető.

Sötétség és állandóan ugyanazok a megállók.

0 természet, 0 természetes napfény.


Akkor már inkább ellenőr, ott legalább lehet keménykedni az emberekkel. :)

2015. szept. 2. 22:42
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én bírnám, nyugisnak hangzik, de szerintem te nem sokat tudsz erről a munkáról. Ha nem dolgoztál még ilyen helyen nem tudhatod ennyire biztosra.
2015. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember más, pont ez a szép a dologban.

Alapvetően úgy gondolkodom a villamosvezetésről, mint te. Nem látok benne semmi izgalmat, kihívást, abszolút semmi olyan dolgot, ami kicsit is érdekessé tenné.

De van egy ismerősöm, aki villamosvezető. És nem azért lett az, mert "ez jutott", hanem mindig is, világ életében villamosvezető akart lenni. Baromira élvezi:D

Hát ez van, ezt is el kell fogadni.

Valószínűleg van olyan ember, aki szerint meg a te munkád borzalmas, és soha, semmi pénzért nem lenne hajlandó csinálni.


Én pl. orvos vagyok, nőgyógyász leszek, barátnőm belgyógyász lesz. Mindkettő orvosi terület, tehát ha úgy vesszük, nagy különbség nincsen köztük a legtöbb ember szerint. Én mégis végtelenül unalmasnak, egysíkúnak, monotonnak találom a belgyógyászatot:D Barátnőmet viszont pont ez érdekli, neki ez tetszik.


Nagyon szar lenne, ha minden ember egyforma lenne:D

2015. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Cáfolj meg vagy javítsd ki, egészen nyugodtan. Nem dolgoztam még ilyen helyen, így nyilván csak elképzeléseim vannak. De szívesen várom olyanok kommentjét, akik dolgoztak ilyesmi helyeken vagy ismerik ezeket a munkákat.
2015. szept. 2. 22:46
 7/29 A kérdező kommentje:
Az én munkámat nagyon sokan semmi pénzért nem lennének hajlandóak csinálni, ez egészen biztos. :)
2015. szept. 2. 22:47
 8/29 anonim ***** válasza:
Én szívesen lennék villamosvezető. Na jó, nem annyira szívesen hogy jelentkezzek is, de szerintem tetszene.
2015. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Mi tetszene benne? Mivel foglalnád le magad közben?
2015. szept. 2. 22:56
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Halvány elképzelésed sincs arról, valóban mit is csinálnak a villamos vezetők. Azt a volt osztálytársadat legközelebb megkérdezhetnéd, miből is áll a munkája.
2015. szept. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!