Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanácsokat szeretnék kérni...

Tanácsokat szeretnék kérni álláskereséssel kapcsolatban, kezdőként. Internetes álláskeresési opciók? Más javaslatok?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani akár internetes oldalakat, akár más opciókat, ötleteket, hogy ti hogyan, merre láttatok neki az állásajánlatok keresésének? Vagy egyáltalán merre induljak el? Folyton lesem a Workaniát és hasonlókat, idáig persze nem sok sikerrel.


Most gyakorlatilag bármilyen munka jól jönne, hogy egy kicsit összeszedjem magam és saját lábamra álljak.



2015. szept. 20. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
mihez értesz? milyen nyelven beszélsz? mennyi gyakorlatod van? milyen végzettséged van? enélkül esélyes sincs
2015. szept. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem akartam ide kiírni, de...


Angolul középfok és felsőfok között, társalgóképes vagyok, középfokú nyelvvizsgám megvan.


Érettségit jövőre teszek, levelezőn, aminek a hiányát tudom, hogy komoly hátrányt jelent az álláskeresésben. Erre tetéz az, hogy szakképesítésem, bár gondolkozom legalább egy OKJ-s képzésben.


Kissé félénk vagyok, jobb szeretek a háttérben megbújni, tehát egy promóciós munka talán nem nekem való. MS Office megy, haladó informatikai ismereteim vannak, hardveresen és szoftveresen is, csak épp papírom nincs róla. Ilyen szempontból elgondolkoztam az ECDL vizsgán, de nem hiszem, hogy annak volna bármi jelentősége.


Ha nem jön össze most, az se túl nagy gond, mert akkor "gyorsan" elvégzek valami szakképzést, leteszem az érettségit, és utána újrapróbálkozom, mielőtt felvételiznék az egyetemre egy év kihagyással.

2015. szept. 20. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyi központ és honlapja, vagy helyi újság.
2015. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, kedves második válaszoló!
2015. szept. 20. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobban járnál inkább egy külföldi szállodai melóval szerintem. Ha angolul jól beszélsz, akkor nem lehet gond és a fizetés is sokkal jobb, mint amit itthon bármilyen szakmával megkereshetnél..


Egy év ausztriai munkával összeszedhetsz annyi pénzt, hogy a tanulmányaid alatt egyáltalán nem lesz gondod...


Itthon érettségi nélkül maximum segédmunkásnak mehetnél el, annak meg sok értelme nincs. Szerintem.


Egyébként én miután lediplomáztam, napi szinten néztem végig az álláskeresős oldalakat, mire megtaláltam azt, ahol jelenleg dolgozok. Jelentkeztem és egyből felvettek.

2015. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!