Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyek ezek a foglalkozások?

Melyek ezek a foglalkozások?

Figyelt kérdés

A gimnáziumom maga a katasztrófa, az unalom magas foka, ahol elpazaroltnak érzem az időmet (igen, tudom hogy a jó munkahelyhez jó érettségi, diploma stb. kell, a tanulás megy is, és felfogom az okokat is, de egyszerűen, amikor már 3. órája hallgatom a röghegységeket, vagy az osztálytársaim világrengető poénjait egy kiszúrt petpalackról, kiakadok). És a későbbi életemben jó lenne ha ennek az ellenkezőjét tapasztalnám meg. Mindenképpen valami izgalmas munkahelyet szeretnék, ahol egyszerűen érzem hogy élek. Valami olyat ami az életemmé válik, ami meghatároz. Ahol teszek valamit, nem csak az asztal felett görnyedek és dokumentálok.

Tudom hogy hülyeségnek és gyerekesnek hangzik, de például nagyon lenyűgöznek a kémek. Nem azt a James Bond féle macsót kell érteni ez alatt, tudom hogy a valóságban mások.

Ugyanígy tetszik a katonaság. Csakhogy nem valami egyszerű mezei katona, aki kimegy a kerítéshez vagy bemutatókra jár, hanem valami különleges egység lenne jó, akiket a legrázósabb helyzetekben vetnek be.

Szóval minden ami a tetteimen, a reakcióimon múlik. És fontos dolgok, nem pedig az hogy le sikerül-e adnom a beszámolót határidőre vagy sem. (Igen, alap hogy ac fan vagyok:D ha ez ad még egy kis támogatást.)

Tudtok ilyesmi elérhető állásokat, alakulatokat? Tudom hogy rázósnak hangzik, de egyszerűen máshogy nem tudom elképzelni a jövőmet. Van még egy-két ötletem, de nem tudom mennyire valóságszerűek, ezért kérem a segítségeteket. A válaszokat előre is köszi és bocsi hogy hosszú lett :)



2015. okt. 20. 23:35
 1/7 _Harry Potter_ ***** válasza:

Ezt neked kell érezned, hogy mi az, ami passzol hozzád. Ami neked izgalmas, az nem biztos, hogy másnak is az, és fordítva is. Az sem mindegy, hogy milyen személyiség vagy. Van, aki például szívesen dolgozna a médiában, más nem.


Például a fotóst én elég jó szakmának tartom, érdekes, izgalmas is. Klassz lehet például jó csajokat fényképezni a playboynál. Csak oda bekerülni feltételezem, hogy nem egyszerű. stb...

2015. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

TEK :D viccen kívül amúgy pénzbehajtó az ilyesmi.

Tudom hogy ez most off lesz de muszáj leírnom, hogy nem olyan unalmasak ezek a melók amikre gondolsz, én pl adótanácsadó vagyok és nagyon nagyon szeretem mert olyan jó stratégiai játék az egész :) szóval mindegyiknek megvan a Maga előnye, de ha fizikai izgalmakra vágysz csak, katonának ne menj Mo.-n, bátyám volt pár évig de megbánta, azt mondta időpazarlás ilyen körülmények között. Most börtönőr és tetszik neki, nem tudom azzal hogy állsz :D

2015. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy rombolni vagy építeni szeretnél az akciódús foglalkozásoddal. Ha jó fejed van, végezd el az orvosit, szerezz sebész, traumatológus vagy mellkassebész szakvizsgát, és menj ki katonaorvosnak. Nem tudom, létezik-e még a HM-ösztöndíj, nekem annak idején akartak adni, de visszautasítottam (nem akartam belépni a seregbe), érdeklődj utána, elég szép összeg, ha még van. Frontsebészként tényleg minden a te döntéseiden múlik, akcióban sincs hiány, és viszonylag kevés az adminisztráció.:-)
2015. okt. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Számításba jöhet még neked a sport, bár a legtöbb versenysportot korábban kellett volna kezdeni. Rendőr még lehetsz. :)


Egyébként megértem azt, hogy kerülnéd az irodát, de vannak olyan leeresztős napok, amikor semmiért sem kívánkoznál a szabadba, és örülsz, hogy ücsöröghetsz (és remélhetőleg nem nyaggat senki).

2015. okt. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Adrenalin-függő akarsz lenni? :) Akkor a tűzoltók csak rád várnak! Igaz, hogy egy 24 órás szolgálat nagyobbik részét a laktanyában töltik, de amikor vonulás van, akkor van izgalom is! Társadalmi megbecsültségük szerint pedig első helyen állnak. És a csajok is döglenek értük :)
2015. okt. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Hát a csajok ebben nagyon nem motiválnak mivel én is az vagyok:D viszont a helyes srácok hm...:D

Hát ja adrenalinfüggő:D igen a katonasággal nálunk ez a gond. Viszont most is vannak akik pl Irakban harcolnak. Ők valami külön csoport vagy csak összeválogatták őket? Meg ugye van a Francia Idegenlégió.

De ezen a katonai sebészemost elgondolkodtam, régen úgyis vaciláltam rajta hogy orvos legyek-e.

Ha mégtudtok nyugodtan jöhet.:)

2015. okt. 21. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Kriminológus? Nőnek inkább azt javasolnám.

Van sebész haverom, aki megjárta Afganisztánt, elég rendesen meg is viselte a dolog, pedig nem egy nyuszifiú.

2015. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!