Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozóként visszautasíthatok...

Dolgozóként visszautasíthatok céges mobilt ha adni akarnak? Uis nem akarok pórázt a seggembe a céges mobil meg erről szól.

Figyelt kérdés

Akarnak adni céges mobilt. Tudom miről szól a sztori, céges mobil aztán még az éjszaka közepén is hívogatnak mondván hogy miért céges vonal erre van nem?

Na ezt megelőzve nem kérem a céges mobilt. Inkább fizetem a telefonálását de a saját mobilom akkor veszem fel ha akarom és senki se kérheti számon.


Szóval a kérdés jogom van-e visszautasítani a céges mobilt, ha szerződésben is szereplő plusz juttatás lenne?


2015. okt. 25. 14:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el a cégest, aztán kikapcsolod amikor akarod.
2015. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

???


Te tényleg ilyen naiv vagy? Céges mobil esetén írásban vállani kell hogy mely napokon tól .ig bekapcsolva és elérhető kell leygek. AZ nem úgy van hogy nem kapcsolom be. Ha aláírtam és mégse vagyok elérhető = fegyelmi. 3 fegyelmi = kirúgás.

2015. okt. 25. 14:36
 3/22 A kérdező kommentje:

Na és épp ezért nem kell!

Csak kérdés van-e választásom, De ha lehet olyan válaszoljon aki konyít is valamit hozzá!

2015. okt. 25. 14:37
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad milyen munkakör, mert az nagyban változtathat a válaszon.
2015. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Egy cégnél vagyok mezei adminos irodista. Munkám adott helyhez irodához köt, ott a vezetékes vonal az asztalon. Munkaidőben bárki elér azon, munkaidőn kívül meg ne akarjon tőlem senki semmit.

Nem is értem minek a céges mobil. Ill dehogynem értem-hát épp ezért. Hogy minden piszlicsáré baromsággal munkaidőn kívül is b***sztassanak.

Elég az is ami mailben jön, de a mauilekre mondhatom azt hogy sorry nem olvastam benyelte a spamszűrő stb.

2015. okt. 25. 14:48
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Simán visszautasíthatod. Csak éppen készülj rá, hogy kapsz egy szép felmondó írást.Mostanában a vezetők nem nagyon díjazzák, ha nem fogadják el a feltételeiket a dolgozóik.
2015. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

kirúgnak ha nem veszed fel, és kirúgnak ha nem veszed át a telót.


Ennyi!


Nekem is van céges telefon, és van olyan hülye aki hétvégén hív. Nem veszem fel. Szóvá tették, én is megmondtam, hogy amit kapok készenléti fizetést, felveszem hétvégén is a telefont!

2015. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

hogy kapsz egy szép felmondó írást.


Nehéz lesz a cég részéről, 2016. aug-ig határozott szerződésem van, amiben a mobil nem szerepel eredetileg.

Ezt felbontani hát fel lehet csak kérdés mire hivatkozva (mert a mobilra hivatkozva na arra nem) csak a gatyája is rámegy a bíróságon.

2015. okt. 25. 14:56
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Fura egy cégnél dolgozol. Egyébként nem tudják a rendes mobilszámodat?


Engem is hívogattak a hétvégén és el is bacták a hangulatomat, de ettől függetlenül nem látom a problémát. Ha nem akarod felvenni, akkor nem veszed fel és ennyi.


Ha én kapnék céges mobilt, akkor az munkaidőn kívül bent csücsülne az irodában, ahogy nyugaton is szokás.

2015. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a céges szabályzatban, hogy kötelező-e elfogadni és annak mik a követelményei.

Mellékesen megjegyzem a szerződésedben benne van elvileg a munkaidőd, azon felül nem vagy köteles ugrálni és pont. Simán kikapcsolhatod a céges telefonodat, senkit nem érdekel.


Én is kikapcsolom, ha nagyon nincs kedvem céges dolgokkal foglalkozni, pedig én olyan munkakört töltök be, ahol nem árt, ha a beosztottjaim eltudnak érni. Fiatal mérnököt kerestek pont azért, hogy agilis legyen az illető. Van hogy felveszem és menni kell, akár este, akár hétvégén. szeretem a munkámat, ezért csinálom, de senki nem kötelezhet erre, mert nem kapok pluszban ezért egy kanyi vasat sem. Majd ha már családom lesz, én is másképp állok a dologhoz, addig élvezem, hogy mozgalmas az élet.

Elismernek, megbecsülnek, megköszönik, ha munkaidőmön kívül is hajlandó vagyok rohanni sos helyzetben és ez nekem sokat jelent. Főleg hogy szerencsére nincs rá szükség olyan túl gyakran, így megelégszem ennyivel.

2015. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!