Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan értelmezendő az új...

Hogyan értelmezendő az új munkahelyemen a főnök közlése: 10 nap szabit tudunk adni egy évre? Nyílt csalás törvénytelenség és még be is ismeri?

Figyelt kérdés

Új munkahely most vettek fel, szerződésben szabadság annyi amennyinek Mt szerint lennie kell: 20 nap alap + 3 nap az évek után.

Főnök közli szóban (nem ám írásban) hogy 10 napra tud majd elengedni / év de nyáron nem , majd ha ő mondja akkor, és nem egy részletben.


????


Ez hogyan értelmezendő? 20 nap alapszabi az Mt szerint jár mindenkinek még a zéró idős pályakezdőnek is. Melynek egy részével ráadásul a munkavállaló rendelkezik nincs olyan hogy „mész ha mondom”.

Megyek amikor nekem tetszik adott nap erejéig és erre az Mt jogosít fel. És 20 nap az jár még ha a fene fenét eszik is, még ha egy napot se dolgoztam volna életemben akkor is.

Ezt a munkáltató nem írhatja felül még ha lenne kollektív szerződés akkor se, de nincs.


Akkor hogyan értsem ezt a hozzáállást a cég részéről? A szokásos magyar mentalitású megszoksz vagy megszöksz felállás?

És ugye új hely, örülök mint majom a farkának hogy ez is lett nem kezdhetek azzal hogy számonkérem a főnököt mert aztán vehetem is a kabátom.


2015. nov. 14. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Én is közölném, hogy z esetben a maradék 2x-sét veszem ki betegszabadságként.
2015. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem lenne rá időd megtenni.

Kettőt pislogsz és utcán vagy.

És még bíróságra se mehetsz: próbaidő.

2015. nov. 14. 17:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel az utóbbi években összefutottam néhány "talpig becsületes" magyar és kevésbé magyar vállalkozóval, már a szemem sem rebbenne, csak udvariasan megkérdezném, hogy a kedves édesanyját is csak évi tíz napra engedi el a sarokról, ahol minden bizonnyal dolgozik? Aztán sarkon fordulnék és otthagynám. Kivéve, ha az éhhalál küszöbén állnék vagy valami katasztrófahelyzet miatt el KELLENE vállalnom azt a munkát. Akkor persze kussolnék, de erre szerencsére kevés esélyt látok.
2015. nov. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Multkor meg azt irtad egyetlen napra se enged el. Most mar van 10, hurra..
2015. nov. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Elmész te a jó büdös francba a magyar mentalitásos sz@r dumáddal!


Akartam adni választ, de neked nem adok, mert büdös bukó vagy a szememben a "magyarozás" miatt!

2015. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Magyar magyar magyar ócska szemét szar.
2015. nov. 15. 14:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ezt mondta, ez van. Én is dolgoztam ilyen helyen. De a munkavállalót sem kell félteni, megoldja a problémáit. Például mikor ez volt a főnökségi ukáz, akkor valahogy mindenki nyáron betegedett meg, általában pont egy hétre. Van egy olyan gyanúm, hogy ez nálatok is felfedezhető.
2015. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kotelezo plusz szabikat adniuk. 10 nap az eleg sok! Ismerek olyat ahol csak 2-t adnak, legtobb helyen pedig egyet se. Marmint termeszetesen a kotelezo 20-25-30 napon felül, mert annyit ugye mindenkepp kapsz.
2015. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem kotelezo plusz szabikat adniuk.


Köszönjük a napi trollkodást legközelebb inkább masztizz.

2015. nov. 16. 18:37
 10/10 A kérdező kommentje:

valahogy mindenki nyáron betegedett meg,


Ez már nem lesz, otthagytam ezt a trágyahalmot kettő nap után.

2015. nov. 16. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!