Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan maradhatok alul egy...

Hogyan maradhatok alul egy vitában a főnökkel szemben ha fekete fehér számokról van szó? 1+1 az 2 akármit is gondol a főnök vagy nem? Vagy nem.

Figyelt kérdés

Ki akartam venni egy adag szabit év végén mivel idén még csak pár napot vehettem ki. A főnök szól nem vehetek ki mert már nincs szabim.

Na elő a szerződést elő a szabadságos ívet a naptárat. Odanyomom az orra alá ott a szerződés 22 nap, ott a szabadságos ív, kivettem 6-ot, marad 16, azaz három hét.

Nézzük meg főnök úr hogyan fogyhatott el!

Ott vannak a számok feketén fehéren erre nincs mit mondani.

Hát nem is bonyolódott a főnök számháborúba, hanem rusztikusan a pofámba nyomta: akkor se mehetsz.


Gondoltam hogy a törvénykönyv erről szóló passzusait is az orra alá nyomom amiben benne vannak a szabadság kiadásának szabályai, de inkább mégsem tettem. Van egy olyan értésem hogy másnap már nem lennék állományban.


???


2015. nov. 16. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Törvény rendelkezik arról is, hogy milyen arányban döntheted el te, hogy mikor mégy szabira és mennyit határozhat meg ő, azaz kényszerszabira kell menned. Ennek nézz utána, és ha a dolgok nem stimmelnek, például nem adja ki a neked járó szabadságot, akkor fordulj munkaügyi bírósághoz!
2015. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És ha bíróságra megyek ki fizeti ki a számláimat?

Mert ha bíróságra megyek másnap már be se kell menni dolgozni.

2015. nov. 19. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!