Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy a párom rosszul...

Normális, hogy a párom rosszul van, és nem engednek haza?

Figyelt kérdés

A párom (28F) ma azzal hívott fel, hogy rosszul érezte magát munkában, szédült, hányt. Kiment a mosdóba, majd teljes képszakadás, 3 óra múlva talált rá egy kolléga, ahogy a padlón fekszik, már teljesen ki volt hülve. Azonnal orvost hívtak, valószínüleg ételmérgezés, de nem küldték kórházba.

Már nem hány, de nincs jól se. Otthon van egyedül.

Kérdeztem munkában, hazamehetek-e hozzá. Erre megkaptam, hogy ha annyira jól van, hogy telefonàlgatni tud, akkor orvost is tud hívni. Ha nem küldték kórházba, nyilván nem súlyos, ha meg igen, az se segít, ha ott vagyok. Ha làtni akar, jöjjön ide, vagy várjon otthon, amég végzek, de nagy a forgalom ma, és ez munkahely, nem átjáróház.

Fél 8kor végzek, fél 10, mire hazaérek, és rettenetesen aggódom.


Jogos ez így?


21N


2015. nov. 17. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem jogos,hogy nem engedtek haza,mert nem kisgyerek már a párod,de valahol még a gyerekhez sem engedik haza az embert. Én sem engedtelek volna haza.
2015. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
igen !
2015. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
49%
Jogos. Hogy emberséges-e, azt nem tudom, mert nem ismerem a körülményeket. Mit dolgozik a párod, hogy 3 órán át senkinek sem tűnt fel a hiánya?
2015. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

"ha annyira jól van, hogy telefonàlgatni tud, akkor orvost is tud hívni. Ha nem küldték kórházba, nyilván nem súlyos, ha meg igen, az se segít, ha ott vagyok"


EZ ÍGY IGAZ. Elvégre egy felnött emberröl van szó, aki képes lenne az orvost/mentöt is felhívni vagy egy taxit fogadni és bemenni a kórházba, ez nem a te hatásköröd.

2015. nov. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Bocsánat előző válaszolok, de nem vagytok túl emberségesek. Jogosan nem engedik az embert, hogy segítsen az élettársán meg ápolja? Azért az eszméletvesztés nem egyenlő egy enyhe náthával..a daganatos ember is tud telefonálni meg orvost hívni elvégre nem?

Saját véleményem..én hazaengedtelek volna..első az alkalmazott elvégre miatta gazdagszom nagyrészt..

Szép estét. Gyógyulást neki.

2015. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Kérdeztem munkában, hazamehetek-e hozzá."


Nem kérdezi kellett volna, hanem közölni, hogy " most hazamegyek, mert baj van."

2015. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

5-ös válaszoló, de jó látni hogy nem nézi mindenki érzéketlen robotnak az embert... Ha jogos is, felháborít a dolog, hogy sokaknak ennyit jelent a másik ember, ezért tart a világ ott, ahol és az sem érdekel ha emiatt lepontoztok.

Bár olyan főnököm lenne, aki emberségből is a helyén van, nem csak tudásból...


Amúgy kérdező: egyrészt együttérzek veled, mert az én párom is könnyen kerülhet életveszélyes helyzetbe (rákos volt, csontritkulása van), másrészt nem adtál okot a munkáltatódnak a veled való bizalmatlanságra? (tekintve, hogy fél 8-kor végzel és 6-kor gyakorizol)

2015. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Valahol jogos, hiszen felnőtt ember, ugyanakkor a hangnemet én nem néztem volna jó szemmel.


Egyébként milyen helyen dolgozik a párod? Azért az durva, hogy senkinek nem tűnik fel 3 órán keresztül, hogy a párod "eltűnt"!

Az is fura, hogy 3 órán keresztül eszméletlen volt és nem vitték kórházba. Egyszer csak hirtelen magához tért, amikor megtalálták?

Ájultam már, több okból is és igen, jó ha utána legalább néhány órán keresztül szemmel vagyok tartva, de azt gondolom itt a kollégák hibáztak azzal, hogy nem vitték kórházba. Egy szimpla ájulás nem tart 3 órán át.

2015. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!