Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet valakinek a távollétében...

Lehet valakinek a távollétében fegyelmit adni a munkahelyén ha a távollét az oka a hiányosságnak amiért fegyelmit kapok?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen admin munkaköröm van az én dolgom többek között a posta intézése-kimenő posta elvitele feladásra.

Nagy nehezen sikerült idén először kiharcolnom 5 nap szabit, de ezt is úgy hogy az asztalt vertem már. Nem engedtek el se nyáron se ősszel most dec elején nagy kegyesen méltóztattak adni 5 napot (a 22 ből) mivel már az asztalt készültem borítani.

Mikor visszajöttem fegyelmi várt. Az oka: egy határidős küldeményt nem adtam fel időben. AZ hogy szabin voltam és kis cég esetén (10 fő) erről mindenki tud senkit se érdekel. Odacseszték az asztalomra és csodálkoznak hogy jé nem lett feladva? De hát már napok óta ott van. Ja hogy szabin vagyok? Hát az kit érdekel. Fegyelmi.


Ez így jogszerű? Mert hogy etikus-e az felesleges kérdezni.

Tudtam én hogy meg fogom még emlegetni hogy mertem szabira menni. 5 napot egy évben. Annyira ordít az ügyről hogy pitiáner szánalmas kis bosszúcska.


2015. dec. 10. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha van lehetőséged akkor írj nekik te is egy levelet, menj be a főnökhöz aki fegyelmit adott és beszélgess el vele, és ha akarod nyújtsd át a te leveled ami a felmondásod...

a cég így áll hozzá akkor te is megteheted ezt...


22F

2015. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mit nem mondasz. Persze felmondani bármikor fel lehet ettől függetlennül is.

Csak amíg nincs más addig nem.

De voltaképpen köszönettel tartzozom a cégnek mert egy ideje már állást akarnék keresni de lusta voltam. Most ezzel viszont adtak egy lökést.


De továbbra se derült ki egyáltalán jogszerű volt-e?

Vakakinek a távollétét felróni hibaként miközben szabin van?

2015. dec. 10. 13:06
 3/12 anonim ***** válasza:

azért kezdtem így:

"ha van lehetőséged akkor írj nekik te is egy levelet"

tehát ha felmondhatsz, mert van más lehetőséged...


én pl jó helyen dolgozok, nem is akarok mást keresni, mert jó a hangulat, szeretem a munkát...de egy ilyen húzás után lehet én is elgondolkodnék ezen...

gondolom te nem véletlen gondolkodsz ezen egy ideje...szóval pozitívum is, hogy egy kis erőt adott...


nálunk szabadságnál meg kell jelölni valakit helyettesnek, nálatok nincs ilyen?

mert ha nem tudnak helyettesíteni és el kell végezni egy feladatot SOS akkor plusz pénzért visszahívhat a cég szabadságról...

am meg ha perelni akarsz, akkor hidd el találnak kifogást amivel kibújnak alóla...


felmondás meg ilyenkor nem ajánlott (mármint év végén), majd januárban inkább :)

ha akarnak akkor keresztbe tehetnek neked amíg ott vagy...szóval a felmondást akkor add be amikor a másik hely fix!

a fegyelmit mikor kaptad? ténylegesen távollétedben, vagy amikor már bementél dolgozni szabadság után?


22F

2015. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ahogy visszajöttem a szabiról aznapi dátummal hevert az asztalon.

Vagyis úgy léptem be szabi után az irodába hogy még meg se szólaltam már feygelmi. De persze a fegyelmin óra perc nincs csak dátum a dátum meg aznapi mikor már dolgoztam.

2015. dec. 10. 13:38
 5/12 A kérdező kommentje:

És persze azt a jóisten se bizonytja be hogy előre megírták későbbi dátummal.

Pedig így volt.

2015. dec. 10. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Na akkor ki is van játszva a jog...mert ráfoghatják egy aznapi határidejű dologra...

erről beszéltél már valakivel bent?

milyen a kapcsolatod a bentiekkel?

2015. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróság. Ha van jogvédelmi biztosításod (pl. DAS) vagy szakszervezet tagja vagy (pl. VASAS) akkor könnyű a dolgod, de ha ügyvédet fogadsz is nyert ügyed van. Más kérdés, hogy érdemes-e vele foglalkoznod. (alapból nem a fegyelmi miatt aggódnék, hanem a szabik visszatartása miatt) Mert a fegyelmi csak egy papír, ha semmilyen retorzió nem társul hozzá, például fizetéslevonás. Ha legyezi az önérzeted persze lehet vele foglalkozni, de egy év múlva elévül slussz passz. Az viszont, hogy törvényellenesen nem adják ki a szabit sokkal inkább elintézendő ügy lenne számomra, hiszen a munkavállaló a szabadsága 50%-a felett rendelkezik, ha jól emlékszem 3 héttel előtt kell bejelentenie. Tehát az általad "kikönyörgött" szabadság irtó jogszerűtlen eljárás!
2015. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kis magyar valóság... Adhat fegyelmit, akár utólag is. De ez egy pitiáner, mosladék cég lehet, ha ilyet csinál. A szabi kiadással az a gond, hogy hivatkozhat arra, hogy pl. hirtelen túl sok lett a megrendelés, stb., és ezért nem volt lehetősége kiadni a szabidat, ahogy szeretted volna. Meg lehet próbálkozni birósággal, de csak ha hasonló munkakörben más munkatárs igénye szerint megkapta a szabiját. Legjobb, ha keresel normális munkáltatót.
2015. dec. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

és ezért nem volt lehetősége kiadni a szabidat, ahogy szeretted volna


Csak jelzem hogy ez a duma egész évben működhet de az új Mt szerint a szabi kevés kivételtől eltekintve dec 31-ig kiadandó nincs mese, át nem vihető pénzben meg nem váltható. Vagyis az nem működhet hogy egész évben sok a meló és egész évben nincs szabi.

Az ő dolgga hogy szervezi a munkát de nekem (elvileg) a 22 napom dec 31-ig jár nincs mese.

Aztán mi jár a valóságban. Max a szám.

2015. dec. 11. 08:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem is értem, hogy miért decemberben találtad ki először, hogy kiállsz azért, hogy elmennél szabira. A neten ezer helyen megtalálod a munka törvénykönyvét, amiben pontosan le vannak írva az erre vonatkozó törvények. Nyomtasd ki, vidd be, dugd a főnököd orra a alá és kérdezd meg, hogy e szerint még is mikor akarja kiadni még a fennmaradó 16-7 napodat az évben?

Még jobb, ha fejből tolod, hogy melyik pont, melyik bekezdés, így lehet hogy még meg is ijed, hogy te ennyire toppon vagy a törvényekből.


A fegyelmi biztos, hogy jogszerű, maximum a szövegezése támadható, illetve nem mindegy, hogy jár-e valamivel, vagy csak egy fecni. Ha csak egy fecni én nem izgatnám magam, csak bemennék a főnökömhöz és megkérdezném, hogy szerinte jogos-e így a nyakába varrni valakinek valamit, amiben nem ő volt a hülye!? Az miért nem kap fegyelmit, aki csak letesz valami fontosat az asztalodra anélkül, hogy tudná, hogy ott vagy-e vagy sem? Nem is vitáznék, csak megvárnám a reakcióját, majd megköszönném a lehetőséget, hogy elmondhattam a véleményemet és elhúznék. Ezzel szerintem egyenes arányban kezdenék azonnal új munkahelyet keresni, mert innentől kezdve a viszonyotok megalapozott.

Az biztos, hogy nem hagynám szó nélkül, mert a magamban fortyogásba belefulladnék. Szerintem félig még röhögnék is kínomban az ügyön, hiszen ez abszurd.


Egyébként nálunk a közvetlen főnököm írja alá a szabadságos papírokat, a nagyfőnök bírálja el az év elején és félévkor leadott szabadság igényeket. Pl. nem mehetünk egyszerre ketten szabadságra azzal a személlyel, akivel helyettesíteni tudjuk egymást. Ha szabira megyünk, akkor legalább egy e-mailben jelezni kell a másiknak, hogy holnaptól nem vagyok, kérlek intézd az ügyeimet. Át kell adni neki az infókat, ami alapján tudja végezni az én feladatomat. Helyettesítési pénzt nem kap soha egyikünk sem, ugyanakkor dorgálást igen, ha csak úgy leteszem a dolgokat, elmegyek szabira és onnantól kezdve egy hétig senkinek fogalma sincs arról, hogy milyen feladataim lettek volna, avagy lesznek, amíg én nem vagyok.

Nem tudom nálatok ez hogy működik, de talán arra is érdemes lenne rákérdezni, hogy legközelebb ilyen esetben még is kinek add át a feladatot, ha nincs megjelölve helyettesed!? Egy cég életében nyilván nem elfogadott az, ha a postázó elmegy egy hétre és ezért egy hétig semmilyen levél nem jön be és megy ki... Ez érthető.

2015. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!