Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi rosszindulatot...

Munkahelyi rosszindulatot hogyan kell jól kezelni? Hogyan kell a csípős megjegyzéseket kezelni és, hogyan azt, ha a munkám területén vágják alattam a fát?

Figyelt kérdés

Januártól egy olyan kolleganő mellé tesznek, aki nem viseltetik jó szándékkal irántam. Eddig csak emberileg piszkált, az utóbbi 1-2 hétben (mikortól tudja, hogy összeültetnek minket) viszont már a munkában is alám tesz. Egyre nyíltabban.

Hogyan kezeljem úgy, hogy sem a munka, se az idegeim rovására nem menjen, és jó munkahelyi légkör legyen?



2015. dec. 29. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele, hogy mi kínja van.
2015. dec. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudod, ki kardot ránt, kard által vész el...

Inkább próbálj vele összehaverkodni, nehéz lesz, mert az ember alapból kilógatná az ilyeneket az ablakon, de kell hozzá egy extratolerancianyugalomnyelekvagy100at.

Biztos van valami magánéleti baja, gondolom elég ronda szegényke, vagy olyan modora, stílusa van, mint egy zöld banyának.

Szóval csak nyugodtan, higgadtan, türelmesen, mint jó szülő a hülye kölkével.

2015. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

-Na figyelj rám! Mielőtt még egymás idegeire mennénk, áruld már el nekem, hogy mi a fészkes bajod van velem? Tessék, hallgatlak!

(ha felemeli a hangját és elkezd kiabálni akkor)

- Megtennéd, hogy hangtompítót teszel a szádra? Én sem kiabálok veled, sőt kulturáltan beszélek hozzád, szóval te is legyél már kulturált. Szóval mi a bajod velem???

(ha nem válaszol semmi érdemlegeset)

- ezek szerint nem velem van bajod. Rendben, akkor egyezünk meg, hogy normálisan dolgozunk egymás mellett. Nem kell, hogy barátok legyünk, de viselkedjünk felnőtt emberek módján.

(ha felsorol pár okot, hogy miért viselkedik így)

1. Meghallgatod, majd megígéred, hogy a jövőben igyekszel változni, hogy ne idegesítsd.

2. ha csak sok hülyeséget mond aminek értelme sincs, és úgy látod ebből sosem sül ki semmi jó, akkor közlöd vele:

- Nézd! Ez egy munkahely. Nem vagyok sem a rokonod, sem a barátod. Ezért vagy megtanulsz velem együtt normálisan dolgozni, és nem kell még hozzám sem szólnod, vagy minden egyes sértésed után jelenteni fogom a főnöknek. Világos?

2015. dec. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle nyíltan, hogy mi a konkrét problémája veled, ha nem válaszol, akkor bezsélj a főnököddel, hogy ok nélkül játsza a kolléganő a hülye pi**át és hátráltat a munkában, lesszíves megoldani.
2015. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csatrad ***** válasza:
100%
Tök egyszerű, csak gyakorolj be egy bájvigyort, lehet néha sátáni is mikor hogy. 1-2 héten belül rád se fog nézni.
2016. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!