Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A Telekomnál, Invitelnél és...

A Telekomnál, Invitelnél és egyéb ilyen cégeknél lévő szerelőnek hol lehet jelentkezni? Mert sokszor látom, hogy ügyfélszolgálatosnak, adatrögzítőnek stb keresnek embereket, de szerelőt még sehol sem láttam.

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik kimennek házakhoz beszerelni a modemet, tv-t stb, vagy ha elromlik valami kiküldik őket. Ilyennek hol lehet jelentkezni, és kell e valami előképzettség hozzá?

2016. jan. 4. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
úgy tudom, hogy a szerelők, meg azok, akik házhoz mennek, külsős cég munkatársai, legalábbis a Telekomnál
2016. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És nem tudod véletlen, hogy kell e oda valami szakma, vagy van nekik egy saját képzésük? És hogy mennyire telített a szakma.
2016. jan. 4. 13:45
 3/8 anonim ***** válasza:

ennél többet nem tudok, mert nincs közöm ehhez a szakmához :)

csak mikor jöttek hozzánk egy szerelő, ő mondta, hogy külsős céghez tartoznak

2016. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, azért köszönöm :)
2016. jan. 4. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:

így van, külsős cégek vannak megbízva.

igen, egyébként kell hozzá valamiféle távközlési, telekommunikációs, IT esetleg elektrotechniai területen szerzett végzettség.

2016. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért akarsz ilyet csinálni? Most komolyan. Télen, hóban fagyban -15 fokban akarsz kint kábelt szerelni a csúszós háztetőn meg az oszlopok tetején akár szakadó esőben is? Nem beszélve az állandó balesetveszélyről kezdve onnan, hogy egész nap vezetsz és forgalomban vagy egészen odáig, hogy egy rossz vezeték érintése halálos lehet. Soha nem tudhatod mi van egy vezetékben, hiába távközlési kábel nem egy baleset történt mert a papa meghekkelte a TV-t és visszaküldte a 230-at a kábelre, vagy az áramszolgáltató szigeteletlen 0,4kV-os vezetéke érintkezett vele. VOlt olyan, hogy valaki az oszlopon dolgozott, közben kicsapta egy autó az oszlopot, neki a házfalnak... leugrani nem tudsz, de ha tudnál is... ugyanott vagy. Semmi menekülési lehetőség, a többszáz kilós oszloppal együtt repülsz míg valamibe nem ütközöl. De nem kell autó, van olyan oszlop ami magától is kitörik ha felmászol rá. És ezek csak az állandó veszélyek. Mellette ott a rengeteg elvárás, a nyomás rajtad, hogy minél többet és jobban teljesíts. Sajnos sok esetben elég stresszes tud lenni. Cserébe a fizetés teljesen átlagos. Egy normális ács többet keres. Lehet, hogy ő is veszélyben van de talán nem ennyire és nem kell ilyen sok dologra figyelnie. Nem szabályszerű, hogy mindenhol alvállalkozók vannak. Nekik talán egy fokkal könnyebb az életük, de a fizetésük még kevesebb.
2016. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valakinek pedig akkor is meg kell majd csinálnia, ha nem lesz senki. Minden munkának vannak veszélyei, ha így nézzük senki se menjen el dolgozni, de akár ha otthon van valaki akkor is bármi megtörténhet.
2016. jan. 6. 19:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Külsős cégek végzik mint írták, ha be is kerülsz, nem biztos, hogy ezt a munkakört kell ellátnod. Lenne mit mesélnem, dolgoztam egy pár helyen. Általános karbantartói munkakör -> a valóságban 2 hétig túrtam a szennyvízvezetékeket az épületben. Egy teljesen nyugodt munkahely lett volna amúgy. Mondom, egyszer megcsinálom le van róla a gond. Igen ám, de a vállalkozásnak volt 13 épülete, ahol úgy voltak vele, hogy ha már a "Pistáéknál" kitisztították, akkor nálunk is. Mondtam a főnöknek, hogy nem ez volt a munkaszerződésben, főleg úgy, hogy 2 hétig minden nap szarosan mentem haza. Jött a válasz, hogy a próbaidő alatt akármikor felmondhatok, keresnek mást. Aznap felmondtam (teljesen korrektül, semmiféle parasztkodás nem volt). Majd 12 nap múlva, csörgött a telefon, hogy menjek vissza, nincs hozzáértő ember, adnak mellém segédet is, csak vállaljam el a munkát. Valamennyi fizetésemeléssel belementem, azóta ott dolgozok. Szerencsére nem kell már turkálnom a fekália között.
2016. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!