Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Színésznek lenni jó?

Színésznek lenni jó?

Figyelt kérdés

(remélem jó a kategória)

Szóval azon gondolkodtam, hogy milyen lehet filmszárnka, színésznek lenni. Engem nagyon érdekelnek a filmes színészek. Milyen ez a foglalkozás? Egy-egy filmnél megnéztem pár "behind the scenes", "funny parts/bloopers" videókat és annyira érdekesnek találtam. Mindig ilyen jó? Mik a hátrányai annak, ha valaki híres színész?



2016. jan. 6. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Először is, nem mindegy, hogy hol vagy színész. Itt, vagy külföldön. Magyarországon nem igazán építhetsz arra a gázsira, amit kapsz. Itt is csak a legjobb színészek keresnek jól. Másfelől egy színésznek gátlástalannak kell lennie. A szó legszorosabb értelmében, ugyan is ha részt veszel egy forgatásban tényleg mindent be kell vállalnod, ha munkát akarsz szerezni.

És ez csak egy része. Zéró magánélet. Persze itt Magyarországon nem igen, inkább külföldön van, hogy egy színész elmegy a közeli pubba és másnap olvassa, hogy alkoholista lett belőle. Szóval ez így itthon nincs eltúlozva, de így is bárhová követhetnek kamerával, bármiféle szándékkal.

Igaz, hogy eddig csak a negatívumokat írtam, de hát a pozitívumról mit lehet írni? Amit te is látsz: Hogy a színészek jól szórakoznak forgatás közben. :)

2016. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, erre a "zéró magánéletre" én is gondoltam, már ha külföldet nézzük.
2016. jan. 6. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Jól keresnek ők, még Magyarországi viszonylatban is!
2016. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha keresett, elismert színész valaki, akkor jól keres. Ha nem, akkor keserves, sokan másik munka mellett csinálják. Viszont sosem tudhatják, mikor fedezik fel őket.


Kevesen vannak (főleg Magyarországon) akik kizárólag filmes színészek, a legtöbbjük színházban is szerepel.


Hátrányok:

- kiszámíthatatlan jövedelem, nem tudhatod előre, mennyi munkára számíthatsz a jövőben

- ez egy olyan szakma, ahol gyorsan fel lehet emelkedni, viszont gyorsan el is lehet tűnni, kevés az olyan színész, aki mondjuk 20 és 60 éves kora között végig ebből tud megélni

- ha híres színész leszel, számítanod kell arra, hogy a magánéletedre rengetegen kíváncsiak, köztük a szennylapok újságírói is, akik bármilyen hazugságot képesek megírni rólad egy címlapsztori miatt

- család mellett nehéz, mert rendszertelen a munkaidő

- ez egy olyan szakma ahol nagy harc megy a szerepekért, főleg ha filmszínész akarsz lenni, ezért sok az acsarkodás, egymásnak keresztbe tevés


Persze pozitívumok is vannak. A felkapott színészek tényleg sokat keresnek, és ha aki a hírnevet is élvezi. Elég sok helyre el lehet jutni, érdekes emberekkel lehet találkozni. A munka nem unalmas, folyamatosak a kihívások.

2016. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!