Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ma Magyarországon alkalmaznána...

Ma Magyarországon alkalmaznának olyan embert a munkahelyek, akin látszik hogy zsidó?

Figyelt kérdés
A látszik arra vonatkozik, hogy a hagyományoknak megfelelően kipát (kis kerek sapkát) hord. Egy munkahelyi közösség és egy munkáltató ezt tudná tolerálni. Vagy hátrányt jelent az emberről ez az információ.

2016. jan. 28. 02:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jó munkaerő akkor igen. De a munkáltatótól is sokban függ, mert ha utálja a zsidókat akkor elküldi...
2016. jan. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem alkalmaznak csak azert mert "kipát (kis kerek sapkát) hord." az technikailag az " employment discrimination " kategoriaba tartozna.


Ha valami mas valos okbol ( kepzetlen, semmi tapasztalata stb. )nem vennek fel, az teljesen elfogadhato lenne.


Hogy hatranyt vagy elonyt jelent e ma MO-n a "kis kerek sapka" azt nem tudom de a definicioja a diszkriminacionak kristaly tiszta a vilag minden civilizalt orszagaban.

2016. jan. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A volt munkáltatómat biztosan nem érdekelné - legfeljebb áttétesen, értve ezalatt azt, hogy a kipa viselése témává válik a munkahelyen (miért hordja, stb., akár csak érdeklődés szintjén is), és emiatt romlik a munkahatékonyság.
2016. jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg Magyarországon még abban az esetben is diszkriminációval vagy kénytelen szembenézni, ha nem vagy zsidó, csak mondjuk a nevednek jellegzetesen zsidó nevekre emlékeztető hangzása van. Nem csak, hogy bizonyos munkahelyeken, hanem még állami szerveknél, pl. bíróságon is megbélyegeznek azzal, hogy zsidó származású vagy és ez által antiszemita elbánásban lesz részed. Még akkor is, ha más vallású vagy, csak a neved zsidó eredetű. Ilyen pl. a Pesti Központi Kerületi Bíróság, ahol saját tapasztalatom és mások elmondása alapján több szélsőjobboldali, antiszemita–rasszista szemléletű bíró dolgozik, akiket személyesen is meg tudok nevezni. A durva az, hogy ezek között több nő is van.
2016. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azta ezt nem gondoltam volna, hogy idáig lehet sűlyedni. Igazából ez durva. Én is láttam durvát, igazából ezért is tettem fel a kérdést: a zsidó negyedben egy kóser pékségből jött ki egy zsidó és mikor kilépett levette a sapiját és úgy ment tovább. Nagyon durva, hogy ma Magyarországon nem lehet hagyomány szerint élni.
2016. jan. 28. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Ehhez még zsidónak sem kell lenni. Ma a legalapvetőbb dolog az iskolától, a munkahelyválasztáson át, a társválasztásig, hogy az ember eleve olyan közegben próbálkozik, ahol nagyjából hasonló világnézetű embereket talál. Egyszerűen nem látom magam előtt a szituációt, amint a zsidó beül állásinterjúra a jobbikos vállalkozóhoz. Kereshet magának bőven olyan helyet, ahol ez tényleg nem téma.
2016. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!