Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közmunkásként dolgozom egy...

Zzerg kérdése:

Közmunkásként dolgozom egy Klik által működtetett gimnáziumban. Épp ma közölték velem, hogy hosszabbítani akarnak, de azt nem mondták, hogy pontosan mikortól, márciustól már lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Beígérték már hónapok óta, hogy felvesznek rendes közalkalmazottként, de ez a folytatás is közmunkás státuszban lenne, amiből már elegem van.

2016. febr. 10. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen a hosszabbítás is közmunkás státuszban történne március 1-el. Én is így dolgozom évek óta, de csak ígérgetnek, hogy felvesznek, de semmi nem történik. A munkámmal meg vannak elégedve. Egyszerűen kifizetődőbb közmunkásként foglalkoztatni.
2016. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát ez az, már 9 hónapja dolgozom közmunkásként és így jobban megéri nekik, az ígérgetés meg marad ígérgetés :S
2016. febr. 10. 13:36
 3/11 anonim ***** válasza:

"Beígérték már hónapok óta, hogy felvesznek rendes közalkalmazottként, de ez a folytatás is közmunkás státuszban lenne, amiből már elegem van."


Pedig,bizony NEM fognak közalkalmazottnak átvenni! :(

2016. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy közmunkásként dolgozom, de más külsős embereket felvesznek. Gondolom protekciósok. Engem nem vesznek fel, jól vagyok én közmunkában gondolják.

Annyi az előnye a közmunkának, hogy nincs rajtam felelősség, legalábbis olyan nagy nincs.

2016. febr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem is reménykedtem különben, illúzióm nincsenek, az elmúlt hónapokban csak azt éreztem, hogy kihasználnak ezerrel. szépen csendben megpróbálok keresni valami jobb helyet, aztán lelépek innen, a kollégák velem szembeni viselkedéséről meg inkább nem is mondok semmit
2016. febr. 10. 13:43
 6/11 A kérdező kommentje:
aha, ismerős ez is, hogy külsősöket közben vettek fel, de én jó vagyok közmunkás státuszban nekik :P de már abból is elegem van, hogy az itt dolgozók 90%-a levegőnek néz és úgy bánik velem mint valami iskola rabszolgával. ha meg próbálok mondani valamit, meg se hallgatnak vagy félúton belebeszélnek a mondandómba.
2016. febr. 10. 13:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen illúzióid. Nem fognak felvenni, főleg nem akkor, amikor a közalkalmazottak számát éppen most akarják drasztikusan csökkenteni. Keress mást, ha van rá lehetőséged.


Egy rövid történet: Amikor munkanélküli voltam, megkérdeztem a polgármesteri hivatalban, hogy nem keresnek-e valakit, akinek van tapasztalata adminisztrációs munkában (pénzügy, titkársági munka...) plussz van egy felsőfokú nyelvvizsgája angolból. Azt mondta a polgármester a szemembe (aki mellesleg az osztálytársam volt általánosban), hogy nagyon kellenék a hivatalban, de így nem vesz fel, inkább megvárja, ameddig lejár a munkanélküli 90 napom és közmunkásként tud alkalmazni. No comment.

2016. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy hol vagy közfogi, azonnal kell keresni a piacon normális állást. A közalkalmazotti státusz akkor előnyös, ha jó helyre kerülsz, és kisgyereked van otthon, akiért menni kell, otthon maradni, ha beteg, stb. Ilyen szempontból rugalmasabb. Amúgy meg,-ahogy fentebb irták,- nehéz bekerülni.

A közfoglalkoztatotti státusz nem arra való valójában, hogy ha jól teljesitesz, felvegyenek főállásba. Mi is alkalmaztunk projektben nem kevés közfoglalkoztatottat eyg régi munkahelyemen, csupán azért, mert betanitott munkaerőt ennél olcsóbban nem lehet megkapni. Ez erről szól: olcsó munkaerő, kevesebb munkanélküli a statisztikában. Ami engem illet, mélységesen elitélem, de ez már politika.

2016. febr. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én könyvtárosnak vagyok felvéve, könyvtári diplomával közmunkásként de persze minden pitiáner szar melót is időnként rám sóznak, menjek el a papírboltba, vigyem ezt át a polgármesteri hivatalba, ügyeljek 2-3 órát a vizsgázó diákokra, holott persze semmi ilyen nincs a munkaleírásban, persze ilyen sunyi rész bele van foglalva, hogy "és minden, a könyvtárhoz tartozó feladat" de kétlem, hogy a futárkodás, a szalagavatós meghívók kihordása könyvtári feladat lenne. :PP Viccnek tartom már csak azért is, mert a könyvtár meg több éve elhanyagoltan állt és azt kéne rendbe tennem, de mégis hogy haladjak vele, ha közben más feladatokat adnak? :DD Ez nem más mint egy nagy vicc. Ja és persze számítógépes könyvtári programról ne is álmodjak, vissza a középkorba, kis cédulákra írogatom a könyvek adatait és még jópofát vágjak hozzá, elképesztő mi van ebben az országban.
2016. febr. 11. 08:20
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Közmunkában teljesen mindegy mi a végzettséged és a munkaköröd papíron, arra a munkakörre húzzák rá, amire rátudják a végzettséged alapján. Voltam már pénzügyi ügyintéző, egy irodában a pályázatíró asszisztensnek és az adatrögzítőnek felvett kolléganőkkel, semmi pénzügyi feladatom nem volt, minthogy a kolléganőknek se volt a munkakörükbe illő feladatuk, pályázatot sem írt senki, adatot sem kellett rögzíteni. Ültünk leginkább és szépítettük a foglalkoztatási statisztikát.
2016. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!