Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Malomipari segédmunkásként...

Malomipari segédmunkásként mire számítsak? Rosszul döntöttem?

Figyelt kérdés
fiatal munkanélküli vagyok vidéki kisvárosban, nemrég felhívtak a helyi malomból hogy munkaerőt keresnek, érdekel-e úgy voltam vele megpróbálom, hétfőn megyek megbeszélésre. szüleim elég vegyes érzelmekkel fogadták, holott előtte épp ők mondták hogy próbáljak megragadni minden lehetőséget hogy nem fogom bírni. telefonban is mondta munkáltató hogy nagyobbrészt fizikai igénybevétel ez, én pedig mondtam hogy nem biztos hogy megfelelek neki de megpróbálnám, de ez a kétkedés már teljesen elbizonytalanított. nyilván jó lenne a pénz, de azt sem tudom mit takarhat a munkakör, amolyan egyszerűbb állásnak néz ez ki. ha tényleg túl nehéz és húzós lehet és bírnám egy hétig vagy egy hónapig, így is érdemes belevágni? persze előre nem tudok én sem semmit de ez hogy így kedvem szegik (nyilván féltenek) de már agyonszekíroztak előtte hogy álljak munkába nyilván mert sem nekik sem nekem nem jó ez a helyzet nem is értem.
2016. febr. 19. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Agyon nem keresed magad, de kezdésnek nem rossz. Biztos többet kapsz, mint én, közmunkásként.
2016. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Zsákot pakolni, és egyéb szaktudást nem igénylő fizikai munkára számíthatsz.
2016. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd mivel veszíteni valód nincs mert nincs jelenleg munkád amit ott kell hagynod ezért én így a helyedben megpróbálnám. Eleinte ugye betanulsz tehát nem feltétlen fogsz megszakadni 1-2 napig biztos nem dobnak be a mély vízbe. Én a helyedben megpróbálnám, odamész úgy is megbeszélitek a dolgokat akkor még dönthetsz róla, akkor ugye ha munkába állsz úgy is 3 hónapos próbaidőd lesz amiből te és a munkáltatód is indoklás nélkül felmondhat. Tehát ha neked nem jön be megmondod hogy ennyi volt és ennyi.


Én sem vállaltam be szívesen pályakezdőként egy takarítói munkát ahova kifejezetten férfiakat kerestek. eleinte félve vállaltam el, de akkor interjún szinte könyörögtek hogy vállaljam. Vállaltam mert más nem volt kilátásban, a pénz meg mindig kell, igaz túl sokat nem ígértek de a semminél mégis több. Elmentem 1-2 napig semmit nem csináltam csak betanultam meg körbe vezettek meg oktatás hegyek voltak. Aztán amikor már nekem kellett a társammal nyomni az ipart akkor eleinte szenvedtem mert volt egy tempó amit fel kellett vennem és tartanom kellett, nem volt könnyű, de belejöttem. Viszont tetszett a munka mert oké hogy 8 órából 6 órát nyomni kellett szinte pihenés nélkül de utána 2 néha 3 óra nyugi volt amikor csak egy helyiségben kellett ülnünk készenlétbe, ami azzal járt hogy havonta 1 szer ha hívtak valami plusz munkára és ennyi. Ilyen téren jó volt, de amikor cégen belül kaptam raktárosi munkát nagyobb bérért igaz 3 műszakba meg 2 hetente egy szombat délelőttöt kellett vállalnom kivéve amikor szombaton hajnali 6 kor fejeztem be az éjjeles műszakot az picit megijesztett eleinte főleg hogy 3 hónap próbaidő szigorú volt ahol adtak nekem 2 hónapot hogy belejöjjek és a 3. hónapomat már segítség nélkül egyedül kellett végeznem a rám bízott dolgokat, persze nem voltam egyedül az épületben meg néha volt segítségem ha olyan munka volt akkor a 3. hónapom végén jött el a nap amikor időpontra délelőtt 11-re kellett bemennem az igazgatóhoz megtudni hogy maradok-e vagy másnap már nem kell jönnöm. Akkor nagyon féltem ettől mert éreztették velem hogy rezeg a léc és én akkor minden erőmet beleadtam hogy megfeleljek amiről végén kiderült hogy felesleges volt mert a közvetlen főnököm már a 2. hónapom alatt jelezte hogy rám van szüksége mindenféleképpen, pedig lett volna még 1 hónapja dönteni.


Szóval én megpróbálnám, ha bírod akkor egy ideig ameddig nem találsz jobbat maradj, vagy ha érzed hogy van előrelépési lehetőséged akkor élj vele ha úgy érzed hogy képes vagy erre.

2016. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, de sérvet ne kapj azért! A fizikai munkához sajnos kell egy fizikum. Persze, én is láttam vasággyal együtt 70 kilós gyereket, úgy dobálta 25 kilós cementet a raklapra, mint a zsemlét. De nézd majd meg a gerincét, izületeit pár év múlva... Szóval hosszútévra csak testhezálló munkát keress.
2016. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!