Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden vágyam, hogy külföldön...

Minden vágyam, hogy külföldön a tengerpart mellett éljek/ dolgozzak, kell hozzá iskola?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem turizmusra, de már 21 éves vagyok, és nagyon nincs kedvem 3 és fél évet még itthon tanulni csak ezért.

Viszont ha ez kell, megteszem, csak kérdés szükséges-e.

Azaz kell e végzettség ehhez?

Tapasztalatom sincs hiszen ahhoz itthon meg nagyrészt végzettség kell, ördögi kör.

Egyszerűen csak nem szeretném, hogy rá menjen a fiatalságom, és azon kapom magam, hogy még mindig nem mentem ki, nem csinálok semmit.

Azt sem tudom pontosan, hogy a turizmus mellett esetleg még milyen lehetőségek vannak tengerpartokon.

De ezért is lenne ez a turizmus egy biztonság , nem?

Mert szálloda, wellness stb. az végig van a partok mentén.


2016. márc. 3. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:

lehetsz akár pincér, vagy takarító is olyan helyen ami a tengerparton van...

De lehetsz akár vállalkozó is...


23F

2016. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát valamilyen végzettség csak kell. 21 évesen még bőven belefér, hogy alapozgasd a jövőd. A turizmus nagyon is jó irány, ha ilyen életre vágysz, lehetsz vendéglátós, kereskedő, valamilyen (főleg vízi) sport oktatója, és dolgozhatsz turistákkal. van lehetőség, de ne sajnáld az időt a tanulástól.
2016. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az öcsém az gimi után ment ki Spanyolországba, Barcelonába a barátaival 3 hétre. Megismerkedtek ott valakivel ( az egyik srác ismerösének a barátjával ) és munkát kaptak, -bár nem azért mentek- a tengerparton napágyakat adtak ki bérbe. Sok pénzt keresett, mert mellette a közeli étterem százalékot fizetett nekik ha strandoloknak ajánlották az étermet (még ki is vitték nekik a partra nem is kelett bemenni érte).
2016. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos lehetsz benne, hogy ha a turizmusban akarsz dolgozni tengerparton, akkor májustól októberig szinte elfelejtheted a tengert. mert akkor azokat az embereket fogod kiszolgálni, akik nyaralni mennek.

És nem, nem biztonság a turizmus, ugyanis egyrészt szezonális dolog, másrészt pl. a 2008-as válság után turisták is nagyon kevesen voltak még a spanyol tengerparton is. Bizony saját barátnőmön láttam, aki idegenvezető, hogy "esett pofára", mert a válság miatt elmaradt német, holland turisták hiánya bizony az Ő életszínvonalára is jelentős hatással volt.


Vagy elegendő csak az egyre szaporodó robbantgatásokra gondolni, esetleg a görög menekültválságra. Szerintem Görögországnak idén hatalmas kiesés lesz a menekültek miatt elmaradó turisták.


Azt érzem, kérdező, hogy te még bőven a föld felett lebegsz néhány méterrel és az álmodozós korszakban vagy - de lassan azért le kellene szállnod a földre :-)

Tudod, én is álmodoztam, azt hittem, az idegenvezető a legcsodálatosabb szakma, aztán amikor volt lehetőségem kicsit belekóstolni, akkor rájöttem, hogy azért nem egy leányálom reggel fél 7-től éjjel fél 2-ig toppon lenni, majd másnap reggel ugyanezt fél 7-kor kezdeni. 1 hónap után már azt sem tudod, fiú vagy-e vagy lány? Persze, vannak jó oldalai is... :-)

2016. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt írod, 21 vagy, milyen végzettséged van jelenleg? Egyébként szerintem hú de nagy végzettség nem kell ahhoz, hogy megkapj egy felszolgálói állást egy ilyen helyen, NYELVTUDÁS kell! Angol plusz az adott térség nyelve.
2016. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3

"Megismerkedtek ott valakivel ( az egyik srác ismerösének a barátjával ) és munkát kaptak, -bár nem azért mentek- a tengerparton napágyakat adtak ki bérbe. Sok pénzt keresett,"


Ok, ezt nem vonom kétségbe, csak épp a szállásuk amúgy is megvolt - arra nem kellett külön fizetni, nem úgy, mint egy albérletnél, a pénzt meg nem bejelentett munkával keresték és csak rövid időre, ráadásul ismerősön keresztül.

A kérdező viszont hosszútávú munkára gondolt...

2016. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Izgalmas élethez nem papír kell hanem elszántság.

Hány diplomás rohad valami büdös irodában nap mint nap, miközben az álmai a szőnyeg alatt hevernek...

nem ettől függ

2016. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!