Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem vagyok nagypofájú,...

Ha nem vagyok nagypofájú, minden munkahelyről ki fognak túrni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a nagypofájú, mindenkit leanyázós, ki ha nem én lány. Sok bántást kaptam a külsőm miatt, ezért új emberek előtt nehezen nyílok meg.

Pályakezdő vagyok, egy irodában helyezkedtem el. Meg volt beszélve, hogy minden héten kijelölnek egy személyt, aki ott marad munka után és kitakarít, aztán a kisfőnök azt akarta, hogy mindig én legyek az a személy, megmondtam, hogy biztos, hogy nem, aztán felhívta a főnököt, hogy én nem végzem rendesen a munkámat, sz*rul csinálok mindent, mi lenne, ha az irodai munka helyett csak takarító lennék. Másnap bejött a főnök, hogy nem kell csinálnom a munkámat, takarító leszek. Egy hét leforgása alatt irodai munkásból takarítónő lettem. Azonnal felmondtam.

Ez minden helyen így lesz, ha nem vagyok egy nagyképű, mindenkit szétoltogató, szétanyázó, szemét köcsög?



2016. márc. 8. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Normális helyen, normális főnök nem azt várja el. Igaz, sajnos egyre kevesebb normális hely van.
2016. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Velem ugyanezt csinálják,csak egyetemen. Kell vki,akin levezethetik a feszültsegüket. Bár már nem a közepkorban vagyunk,megis simán megalázzák azt,akit bizonytalannak éreznek. Ha meg tiltakozásul felállsz,és kimész,akkor jön a megtorlás.
2016. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Mindössze 3 hónap munkatapasztalatom van. Szerintem ez nagyon csúnya húzás volt részükről, kifejezetten azért hogy kitegyenek. Ügyes voltál a munkában? Bár egy kezdő minden helyen ügyetlen eleinte.


Írok a tapasztalatomról, hátha segít valamit.

Egy olyan helyen dolgoztam, (nagyobbacska pozícióban), ahol azt éreztem nem nagyon van pénz és megy a spórolás, ezért én is "csapatjátékosként" álltam hozzájuk és többet magamra vállaltam.

Volt egy olyan eset, ami hasonló szintű, mint a tiéd. Ott konkrétan pofán röhögtem az egyik főnököt, mert azt hittem csak viccel. Valamint rámondtam, hogy nem. Nem is volt többet előszedve a dolog.


Máskor egy másik főnök egy hasonlóan megalázó feladatot nézett ki nekem. Ez a közvetlen főnököm fülébe jutott, aki elintézte, hogy ne kelljen csinálnom.

Szerintem neked is hasonlóan kellett volna járnod, mert a főnöködnek, azt mondtak, amit akartak, nem pedig az igazat. Ettől függetlenül a főnököd hozzáállásán múlna a dolog.


Utólag gondolkodtam a munkámon és rájöttem, hogy engem túldolgoztattak és olyat vártak el, ami nem egy embernek való. Ezt egy ottani, volt, tapasztalt munkatársamnak elmondtam, és azt válaszolta, hogy mert nem álltam ki magamért.

Szóval ki kell nyitni a szánkat, de ez csak akkor működik, ha hasznunk is van. Ha csak az megy, hogy ezt sem csinálom, meg azt sem, az nem jó.


Fel a fejjel, sz.ard le őket! Majd lesz jobb munkád!

2016. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok ilyen, de semmi rossz tapasztalatom nincs a munkahelyemről. Két éve dolgozom ott, ez az első munkahelyem. Sőt, kifejezetten azt látom, hogy a "durvább lelkű" kollégák alkalmazkodnak ahhoz, aki visszafogottabb, és azt nem bántják.
2016. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* bocsi, félreértettem. A főnököd szólt a mgasabb beosztású főnöknek.
2016. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vérlázító, amit tettek veled! Én is hasonló típus vagyok, és a magánéleti kudarcaimat - a magányomat úgy próbálom kompenzálni, hogy emberekkel kapcsolatos helyen keresek munkát. Próbálj pénztáros, valutaváltó, call centeres, recepciós lenni - itt nem övez olyan aktívan a sötét és irigy munkatársak bántó világa.

23f

2016. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy érzem,feladtam. Ilyen emberekkel nem akarok,és nem tudok megharcolni. Senkinek nem vagyok a rabszolgája,akivel azt csinálhat,amit akar megha ő ezt is hiszi. Szó szerint lebénulok a félelemtől. Elegem van...
2016. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értettem ahhoz, amit csinálok, nem voltam béna. Volt olyan kolléga, aki még egy dokumentumot se tudott elmenteni, mindig mást kért meg rá...

El vagyok keseredve, mert ezt a helyet is sok hónap keresés után találtam. Most megint nekikezdtem gőzerővel a keresgélésnek, de sehonnan nem kapok még egy telefont se, hogy nem kellesz.

2016. márc. 8. 15:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol működik ez így, de sajnos a szerencséden múlik, hogy milyen a felettesed.


Dolgoztam olyan helyen, ahol az engem utáló kolléga nagyon jó barátja volt a főnöknek, és ő is pont így, mint nálad, elkezdett rám panaszkodni, hogy milyen rosszul végzem a munkám. Holott a közvetlen felettesem meg dicsért mindig, hogy gyors és ügyes vagyok. De sajnos ő nem volt a főnökkel annyira közeli viszonyban, mint ez a másik nő, úgyhogy a főnök anélkül, hogy utána járt volna a hallott pletykáknak, elküldött engem.


A jelenlegi munkahelyemről is megpróbált kitúrni egy "kedves" kolléga, de itt szerencsém volt, mert a közvetlen felettesemnek nem volt velem gondja, és csak legyintett arra, amit neki mondott. "Beilleszkedni" évek alatt sem tudtam, mert a mai napig nem beszélek azokkal az emberekkel, akik nekem keresztbe akarnak/akartak tenni. De egy idő után letettek róla, hogy kitúrjanak, mert látták, hogy nem igazán fog menni. Most már leginkább levegőnek néznek és békénhagynak, csak időnként szólogatnak be. Idővel a munkámban is jobb lettem és elő lettem léptetve, egy nagyobb felelősségű pozícióba. Úgyhogy most már biztonságban érzem magam. Ha csak valami eget rengető rossz dolgot nem csinálok, nem fognak tudni kipics@zni a jelenlegi helyemről. :)

2016. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy minden helyen így lesz, de sok az ilyen hely. És ez szerintem nem csak azon múlik, hogy a bizonytalanokat találják meg. Pályakezdőként, első helyén ki volt holt biztos magában, az iskolából most jött ki, még csak most tapasztalja milyen egy munkahely. Egyszerűen csak mivel pályakezdő vagy, rád akarták lőcsölni a pluszmunkát. Ha pedig nem engedelmeskedsz, száz madár jön a helyedre, akinek kell az alamizsna, aki becsicskul. Jól tetted, hogy eljöttél, remélhetőleg majd kifogsz egy normális helyet.
2016. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!