Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már nektek olyan hogy...

Volt már nektek olyan hogy állásinterjúkor körbenéztetek és inkább nemet mondtatok?

Figyelt kérdés
Egy cégnél jártam, én mérnök vagyok de műszerész pozícióra jelentkeztem, gondoltam átmenetileg jó lesz. Viszont mikor a cégnél jártam figyeltem az embereket és az interjú sikeres volt, felvettek volna de nemet mondtam. Valahogy nem tetszettek az emberek akik ott dolgoztak. Lehet rosszul döntöttem? Szerintem jól döntöttem. Vélemény?
2016. márc. 8. 18:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Felvettek volna, és egy fiatal HR-es fickó volt az interjúztató, ő kifejezetten szimpatikus volt, nem volt tolakodó, jól informált volt, csevegtünk a cégről.


De megmondom őszintén őt kivéve mindenki más olyan fura volt. Egy hölgy pl. aki felkísért az emeletre, stb.


Szerintem a mostani helyzet miatt teljesen normális, hogy pl. technikusi, vagy műszerész pozícióra jelentkeznek mérnök diplomával (nem MSc , alatta levő), hiszen minden mérnök pozíció úgy szól:5-10 év tapasztalat. Ellenben technikusi vagy műszerész pozíciónál sok helyen nem írnak tapasztalatot. ide is behívtak.

2016. márc. 8. 20:43
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
2× jártam már így én is, a megérzések sokat számítanak, tehát valószínűleg jól döntöttél.
2016. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt már ilyen, amikor behívtak, barátok stb. mindenki mondta, hogy de jól jártam, jó a munkahely, irigyelnek stb.- aztán amikor személyesen megjelentem, és láttam az embereket, valahogy megfogalmazódott bennem, hogy nekem ez nem pálya, és nem tudtam megfogalmazni, de valahogy nem tetszett, és kész.


És nincs ebben semmi, ha úgy érzed, hogy neked nem pálya az adott munkahely, akkor miért kínoznád magad nap mint nap, hogy oda járj? Ha van lehetőséged más helyre is elmenni,és nem vagy muszájban, akkor nem kell elfogadni, ami nem tetszik. Jó, tudom, hogy sz*rban van az ország, mások örülnek akármilyen munkahelynek, de azért rabszolgák sem vagyunk, ennyi szabadságunk csak legyen már, hogy ne csak muszájból kelljen választani, hanem az érzelmeinknek is hangot adjunk a döntéseinkben. Mások véleménye meg soha ne érdekeljen, te vagy ott, neked kell eldönteni, hogy tetszik-e, nem másnak.

2016. márc. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már így. Recepciós nem volt, az udvaron őgyelgő melós azt sem tudta, kihez kell menni interjúra, odabenn az irodán meg néztek rám, mint a hülyére, azt sem tudták, hogy meghirdették azt az állást, amire behívtak interjúzni. Aztán jött a földesúr, aki nagy kegyesen leereszkedett hozzám, a jobbágyhoz, elmondta, hogy a munkakör, ami a hirdetésben van, csak tájékoztató jellegű, mert raktárosként kellene kiszállítást is végeznem, az anyagbeszerzés is az én dolgom lenne, néha az üzletbe is be kellene ugranom, ha épp nincs ott senki, meg van a cégnek még benzinkútja is, ha épp ott kell dolgozó, azt is kéne csinálni. Én pedig megköszöntem a lehetőséget és inkább továbbálltam.

Na, nem azért, mert én olyan keménytökű parasztgyerek vagyok, hanem azért, mert akkor épp volt munkám, csak jobbat kerestem. Ha nem lett volna állásom, valószínűleg elvállaltam volna arra a rövid időre, amíg találok valami értelmeset.

2016. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de volt már, hogy behívtak interjúra, és azt mondtam le. Egyik Zepteres volt, tudtomon kívül jelentkeztem rá (nem volt megjelölve, hogy zepter), a másik pedig valami tanácsadónői (ez mióta munka?)... De volt már olyan is, hogy otthagytam egy munkahelyet, mert nem bírtam az ottani embereket. Igazából a munkakör sem az volt, amit meghirdettek, nem voltam többet 1 hétnél, szerencsére azóta találtam magamnak valót. :)
2016. márc. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted, ne vállalj el olyan munkát, ami már a belépés előtt sem tetszik. Nekem szociális lakásokat kellett volna ellenőriznem le nem írom, milyen környéken, ja persze ezt nem írták bele a hirdetésbe. Örültem, amikor nem vettek fel, el sem fogadtam volna.
2016. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munkahelyről jöttem el, ahol totál kicsinált egy klimaxos pitsa. Az új helyre felvettek volna, de kissé megfutamodtam, hogy 8-10 Öregasszonynak lettem volna a főnöke 😄 Így egy másikra esett a választás, ahol nem vagyok vezető, de jól keresek.
2016. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Engem az interjún egy felemás fejű HR-es fogadott, persze kedves volt, így ez nem lett volna gond. Azonban mikor megjelent a leendő főnököm, kezében egy telefonnal és az ajtó előtt még 10 percig telefonban beszélt, vihorászott már kicsit lejjebb vett a tetszési szinten. A legvisszataszítóbb azonban az volt, mikor nagy nehezen letette a telefont, megkezdtük az interjút és 2 mondat után angolra váltott. Ezzel az a gond, hogy az álláshoz nem volt egy szóval sem megemlítve az angol nyelvtudás, valamint az önéletrajzomban világosan benne volt, hogy németül beszélek, tehát az önéletrajzot valószínűleg nem olvasta végig.

Ezután telefonált egy németül beszélő kollégájának, hogy segítsen neki, mert ő nem tud németül, majd odahívta, újabb 10 percet vártunk rá. Van egy OKJ-s végzettségem is, amit még az egyetem előtt szereztem, ezt is az egyetemen oktatták, mint felsőfokú szakképzés, de csak 2 éves volt és OKJ-s bizonyítványt kaptam. Ezt a kedves állítólag németül tudó kolléga a világért sem akarta felfogni, arcmimikával és egyéb gesztusokkal próbált arról meggyőzni, hogy van 2 diplomám, végül természetesen én voltam az aki nem tudott németül rendesen.

Mikor eljöttem közöltem velük magyarul is, hogy nincs 2 diplomám, ezt elmondtam németül is, az OKJ-s bizonyítvány.

Természetesen ezek után nem vállaltam a munkát.

2016. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!