Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le az olyan...

Miért nézik le az olyan embereket, akik nyíltan felvállalják, hogy a munkájuk náluk csak pénzkeresési eszköz?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember van,aki élvezi,szereti a munkáját.Egyfajta hobbi is ez náluk.

Ezekre az emberekre általában felnéz a közvélemény.

Akik pedig bevallják,hogy ők bizony nem dolgoznának,ha nem lenne muszáj,és a munka náluk csak egy eszköz a megélhetésre,őket lesajnálják.


Miért van ez?Miért baj ez,ha valaki nem tud a munkára hobbiként tekinteni?


Nekem is vannak hobbijaim,de attól hobbi,hogy nincs benne kényszerérzet,és akkor csinálom mikor jólesik.

A munka egy teljesen más dolog,szerintem.

Ha egy olyan munkát vállalnék,amit szeretek,idővel szerintem megutálnám,mint "hobbit",mert benne van a kötelező jelleg.


2016. ápr. 7. 06:56
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem itt nem a lenezésről, "felnézésről" van szó. Hanem inkább arról, hogy ki mennyire elégedett. Ha olyan munkád van, amit utálsz,de muszáj megcsinálni, mert ezt dobta az élet, akkor én azt az embert jobban becsülöm, mert bár nem szereti, amit csinál, de mégis tudja, hogy enélkül semmire sem menne. Aki pedig hobbiként tud tekinteni a munkájára, annak pedig örülök, mert munka közben is jól tudja magát érezni, és az ilyet nem kényszerként éli át, éppen ezért megutálni sem fogja, csak esetleg meló után nem fogja a szabadidejét ugyanerre az elfoglaltságra fordítani, szerencsés. Én pl utálom a munkámat (főleg mert korán kelős és fizikai), de megcsinálom, mert tudom,hogy ez kell ahhoz, hogy helyre tudjam tenni az anyagi problémáimat, de törekszem arra,hogy ha 1-2 éven belül ez sikerül, akkor azért majd olyan munka után tudjak nézni, amit nem tekintek majd kényszernek, és elégedetten tudjam majd élni az életemet.
2016. ápr. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Ez szerintem attól is függ,hogy a család milyen, pl. a mi családunk normális körülmények között él, nem mondom,hogy gazdagok vagyunk,de szegények sem. A nővérem kb milliárdos családba házasodott. A férje akart szerződést,nővérem mondtah,hogy jó,semmi akadálya. Aztán végül aláírás előtt a férje széttépte. De nem is ez a lényeg. Most 8 év házasság után majdnem elváltak (szerencsére rendbe tették a dolgokat)de nővérem nem úgy állt a dologhoz,hogy akkor na add oda mondennek a félét, hanem normális keretek között meghatározta,hogy mi az,amit szeretne, pl. ha a ház a gyerekek nevére kerülne, ő pedig haszonélvezetet kapna rá. Mondhatta volna,hogy mindennek a felét, ami azóta van,akkor most milliomos othhonülős anyuci lehetne,de nem, mert minket nem úgy neveltek. Neked kell ismerned a párodat,hat év alatt remélhetőleg kiismerted. Valamint az anyagiak így össze sem mérhetők,mert pl az én családom hiába nem a leggazdagabb, a szüleim mindig "segítették" őket pénzzel, vettek nekik cuccokat,hogy nővérem se érezze úgy magát,mintha csak betette volna a fenekét a jóba,meg a férje se gondoljon ilyeneket rosszabb napokon. Szóval akkor itt el is mondható,hogy hiába volt nővérem fizetése akkoriban sokkal kevesebb,de hol számolnák el azt,amit a szüleim adtak?
2016. ápr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs,nem tudom,ez az előző válasz hogyan került ide,nem ehhez írtam.
2016. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!