Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Üzemorvosi vizsgálat, tüdőszűr...

Üzemorvosi vizsgálat, tüdőszűrés, egészségügyi kiskönyv. Ezek hiányában a munkáltatót vagy engem büntetnek meg?

Figyelt kérdés

Lassan 7 hónapja dolgozom a munkahelyemen, az első 3 hónapban próbaidőn voltam bejelentés nélkül, utána bejelentettek.

Az elején rákérdeztem az üzemorvosra, nem kéne-e elmennem hozzá stb. (Első munkahelyem, így nem igazán vagyok tisztában vele, hogyan működik ez.) Azt mondták ráér, "télen úgysem jönnek ellenőrizni". Azóta nem említették a dolgot, de nekem néha eszembe jut, mi van ha lesz egy ellenőrzés és nekem meg nincs semmilyen papírom.

Szerintem ez a munkáltató dolga, legalább annyi, hogy mondják el, hogy menjek el ide és ide, vizsgáltassam meg magam, vagy valami. Főleg, hogy én már egyszer rákérdeztem, miért nekem kéne továbbra is erőltetni?

A munkáltatót vagy engem büntetnek meg, ha mégis lenne egy ellenőrzés?


2016. máj. 3. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Téged biztosan nem büntetnek meg, amúgy is egy formaság az egész. Az üzemorvos rád néz, kitölt egy papírt, aztán megállapítja, hogy alkalmas vagy a munkakör betöltésére. Ahol komoly üzemorvosi vizsgálat kell - pl. rendőrség - ott el is végzik. Ahol meg úgy baromság az egész, ahogy van, pl. egy irodai asszisztensnél - nem kell foglalkozni vele. A hatóságokat sem hinném, hogy ez érdekli elsősorban, hogy ki lett-e töltve az üzemorvosnál papír, hogy Kovács Mancikának mi a TAJ-száma, van-e allergiája, szemüvege, és a családjában volt-e cukor- meg szívbeteg korábban.
2016. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor jó, azt hittem komolyabban veszik. Egyébként pincérként dolgozom.
2016. máj. 3. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!