Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A bankokban tényleg le van...

A bankokban tényleg le van tiltva a net a munkavállalóknál?

Figyelt kérdés

Felvettek gyakornoknak egy bankba, viszont az interjún mondták, hogy először nem nagyon lesz annyi munka, mert még szeptemberig ott dolgozik az előző gyakornok.

Egy ismerősöm egy másik bankban dolgozik, ő mesélte, hogy a net le volt tiltva náluk.

Ne essék félreértés, nem netezni megyek oda, de ha nincs annyi munka, ami kiteszi a munkaidőt, akkor a fennmaradó időben jobb híreket olvasgatni, stb., mint ülni és bambán várni, hogy mikor jár le a munkaidő.

(Az egyetem alatt is dolgoztam egy cégnél 1 évig, heti 3 napon 8 órában, kb. 3 órát tett ki a munkavégzés, a fennmaradó 5 órában pedig halálra untam magam, hiába kértem még munkát, nem nagyon foglalkoztak vele, de netezni, telefonálni nem lehetett, mert rám szóltak, ezért is hagytam ott a munkahelyet és ezt a semmittevést szeretném elkerülni a továbbiakban.)


2016. jún. 2. 16:16
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Én azért tapasztaltam ezt, mert pl. az előző munkahelyemen nem látták át, hogy simán elég lenne egy egy 4-6 órás munkakör is a 8 órás helyett, nekem sose volt egyenletlen a munkám, mindig ugyanolyan kevés volt, viszont a többi főállású dolgozónak mindig volt munkája, mindig elfoglaltak voltak, hónap végén pedig még inkább elfoglaltak. Az egy más dolog, hogy pl. mikor náluk munkát kértem, akkor azt mondta a főnök, hogy majd ha lesz ideje megmutat más munkákat is, egyszer bele is kezdett, de végül úgy döntött, hogy majd inkább ő megcsinálja mert úgy gyorsabb, mintha magyarázna is. Tehát én itt azt vettem észre, hogy inkább maguk megcsinálták, mert úgy gyorsabb, még ha nekik sok időbe telik is.

A bankban pedig már az interjún közölték, hogy le van fedve minden terület, azonban egy bankban szerintem nem annyira eltérő a munkamennyiség, hisz korábban a pénzügy osztályon azért volt ennyire eltérő, mert hónap végén volt a zárás, bankban nem hiszem, hogy van ilyen azon a részen ahol én voltam.

Egyébként a családban is van, aki kontrollerként dolgozik és ő mesélte, hogy mindig sok a munkája, hónap elején meg örül ha hazaér este...

Tehát abban igazad van, hogy a munkamennyiség nem állandó, de az nem igaz olyan formában ahogy először írtad, "hogy a hónap minimum felében semmit se csinálnak".

2016. jún. 24. 17:47
 22/23 anonim ***** válasza:

Anyám meg könyvelő egy cégnél és totál kétoldalas a munkamennyiség. Más könyvelő ismerősöm is ilyet mesélt. Azok akik Big 4-nál vannak, ők mondják azt, hogy mindig hajtva vannak.

Korábban én is voltam gyakornok hasonló területen (számviteli jelentéseket csinálunk nagyjából) és ott is az volt, hogy ha lecsengett a jelentési időszak, akkor kb dolgunk se volt.

2016. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint teljesen változó a dolog. Nálunk a számlák folyamatosan jöttek, így a sima könyvelőnek is mindig volt munkája, bár nyilván ez attól is függ, hogy mekkora cégről van szó, de a többieknek is folyamatosan volt munkájuk, bár egy főkönyvelő, kontroller, pénzügyi vezető magasabb pozícióban is van, mint egy sima könyvelő.

A bankban is úgy láttam, hogy nem időszakos munkán pörögnek, pl. szerződéseket kötöttek, mindenki számára megfelelőre alakították, ellenőrizték azokat és hasonlók, itt csupán arról lehet szó, hogy nem volt számomra munka, szeptembertől lett volna, ha elmegy a másik fiókból a gyakornok.

Az a baj, hogy a gyakornokról azt feltételezik, hogy teljesen kezdő, pl. az interjún totál le volt döbbenve a nő, hogy hogyhogy dolgoztam és ennyi gyakorlatot szereztem a suli mellett, mert mások teljesen kezdőként mennek az utolsó félévben gyakornoknak. Ezek alapján szerintem máshol is így állnak a gyakornokokhoz és emiatt nem nagyon akarnak/mernek rájuk komolyabb feladatokat bízni.

2016. jún. 24. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!