Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy egy diák...

Miért van az hogy egy diák 2-3szor annyit kap egy cégnél mint egy bejelentett felnőtt munkavállaló?

Figyelt kérdés

Jelenlegi munkahelyemen én bruttóba kapok 550-600 Ft-ot óránként és ki kell hajtanom a belemet! Ezzel ellentétbe a diákok akik itt vannak nálunk megkapják a a 750 Ft-ot órabért és szinte csak a telefonjukat nyomkodják egész nap!

Teljesen elvannak kényelmesedve de nem csak ezek hanem sok helyről hallom ezt meg hogy ők 700Ft alatt nem dolgoznak! Néha még 2 forintot nem ér a munkájuk nem hogy még olyan sokat!



2016. jún. 6. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

2-3X annyit? Hol vannak ilyen munkák? Szívesen mennék!

Gondolom, ha minimálbért keresel 100eFt, akkor tehát a diákok 200-300 körül. Az már nem rossz! Tényleg segítenél, ha leírnád hol van ez a meló! Köszi!

2016. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó, de azt kalkuláld bele, hogy a diákok nem tudnak mindennap menni. Én is 750-es órabérben voltam, a legjobb hónapomban is (kb. 112 órával, mert hogy 6,5 órára voltam bejelentve) 84000 forintot kaptam.
2016. jún. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

550-nek a háromszorosa 750?

Egyébként te mit dolgozol, meg ők mit dolgoznak?

2016. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3, egy biztos, nem matematikus.
2016. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

hát ez nem 2-3x annyi...

téged ezzel büntet az élet, mert nem tanultál, mint a példa is mutatja egy egyszerű osztás/szorzás kifog rajtad...

őket meg jutalmazza, hogy tanuljanak tovább, ne oda jussanak ahol te vagy...


am diákok után járnak kedvezmények és támogatások...szóval ők azért kaphatnak annyival többet, amit igazából le is húz a cég aki kiközvetítette őket, szóval ugyanott vagytok, csak ők kevesebbet tudnak dolgozni, tehát még kevesebbet kapnak...


23F

2016. jún. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Úgy állnál hozzá mint én, akkor nem lenne ilyen problémád. Hosszú évek óta nem dolgozok. Ma, 5-600 forintos órabérért felkelni nem érdemes. Ebből, olyan 60% adó. Érdemes felkelni érte? A diákok meg had dolgozzanak.
2016. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért azt elfelejtettem hozzátenni hogy heti 2-3 napot dolgozhatnak összesen! De haverom testvére tegnap mutatta a szerződését a prohumánnal kötötte hogy 1500 Ft-os órabérbe megy szemetet szedni+egyéb feladatokat ellátni az egyik fesztiválra! (fesztivált szándékosan nem említem mert nehogy valaki megy oda és jóval kevesebbért) Jelentkeztem én is a munkára de mivel nem vagyok diák 800Ft bruttóba tudnának csak alkalmazni!
2016. jún. 6. 10:10
 8/10 anonim ***** válasza:

1. A diákok nem tudnak minden nap menni.

2. A diákok bruttó bérét még az iskolaszövetkezet is megnyesi egy kicsit, aki kiközvetíti őket, szóval abból még a kiközvetítő cég is kap.

3.

550*2 = 1100

550*3 = 1650

600*2 = 1200

600*3 = 1800

750/2 = 375

750/3 = 250

Én itt nem látom a 2-3-szor annyi fizetést.

4. Versenyszférában a dolgozóknak semmi közük egymás béréhez. Ha kevesled a te fizetésedet (ami valóban kevés), akkor változtass, ne a kollégáidba köss bele, hogy ők miért nem kapnak ugyanolyan keveset, mint te (nem mintha az övék olyan nagyon sok lenne...).


+1. Ha egy cég úgy dönt, hogy bizonyos munkaköröket nem saját állományú dolgozókkal tölt ki, vagy időszakosan ki kell egészíteni a dolgozói állományt, akkor előfordulhat, hogy jóval többet fizet 1-1 ilyen plusz alkalmazottért, ha azt akarja, hogy ugyanannyit megkapjanak az ilyen alkalmazottak nettóban, mint a saját állományú dolgozók.

2016. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért a fesztivál takarítás meg "egyéb tevékenységek" nem olyan mint a közmunkás takarítás. Ott folyamatosan kell hányást meg ürüléket takarítani, plusz megkérnek, hogy vidd már odébb azt a százkilós szart, meg ilyenek.


Nagyon kulimunka, azért adnak érte ennyit mert egyébként senki nem vállalná el.

2016. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vannak munkák, ahol a diák többet kap, mint a rendes dolgozó, mert utánuk kevesebb az adó. Sőt tudok olyan helyekről ahol a létszám 3/4-e egyszerűsített foglalkoztatású, illetve diák, mert a cégnek jobban megéri őket foglalkoztatni, mint a rendes dolgozókat.

A másik, hogy milyen bért nyög be a diák bruttót vagy nettót? Ahol tag vagyok bruttó bért mondanak, de sok gyereknek fogalma sincs a bruttó és a nettó közti különbségről és simán azt hiszi, hogy ha bruttót kapja kézhez.

Amúgy az ilyen alkalmi melók, mint a fesztiválok, mindig jobban fizetnek. És az sem igaz, hogy 700Ft alatt nem dolgoznak, mert a 639-es bruttó minimálért is elmennek dolgozni.

2016. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!