Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy hívják a másik cégnél...

Hogy hívják a másik cégnél azonos pozíciót betöltő személyt, lehetőleg egy szóval?

Figyelt kérdés
Tehát egy adott pozíció, vagy feladatkör, illetve ezt betöltő személy "megfelelője", akinek ugyanaz a munkája, mint pld egy partnercégnél.

2016. júl. 14. 12:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Viszont valamelyest mégiscsak kolléga, hiszen egy terület szakértői, mindketten.


Szerintem nincs erre külön kifejezés.

2016. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A kollégát nem csak a közös munkahelyen dolgozó emberekre mondják. Kevésbé elterjedt ugyan, de a szakmabeliekre is mondják. Tehát most már két szót is kaptál: szakmabeli és kolléga :D
2016. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Szerintem ez úgy lenne jó egy szövegen belül, hogy egyszer ki van fejtve részletesen és utána szinonimaként használod rá a kolléga szót pl. és akkor már a kontextusból érthető lesz.

Kolléga használható szerintem akkor is ha nem ugyanannál a cégnél dolgoznak, de ugyanaz a szakmájuk. Pl. különböző tv-csatornáknál dolgozó újságírók is kollégák, abban az értelemben, hogy ugyanaz a feladatuk, viszont más a főnökük tehát nem munkatársak.

2016. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!