Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az hogyan lehetséges hogy...

Az hogyan lehetséges hogy multinál valaki egy szakmával, már több pozíciót lépett feljebb? Pár gyárban láttam

Figyelt kérdés

Ahol most dolgozom a műszakvezetők egy-két szakmás emberek, egyikőjük pl most lett az. Felvették az elején könnyű gépkezelőnek(745 órabér) pár évig csinálta kiemelték, utána lett koordinátor(ez is betanított munkakör 850-900as órabér) ismét feljebb emelték területi vezetőnek, aki a gépkezelőkre figyel és egyben viszi a műszakot is itt már 1100-1300-as az órabér



A kérdéssel kapcsolatban annyit hogy valaki akinek 8 általánosa van(ilyen is van nálunk) a cég pusztán hozzáállás és alázat alapján fizet iskolázatlan embernek 180-200e ft-ot?


2016. aug. 6. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Jól kell nyalni és nagy pofádnak kell lenni.
2016. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
ja 1 millióból 1 nek, akinek a cég az első egy kis apróért, bármikor túlórázik, nincs gyereke, családja, és soha nem betegszik meg. Nem kérdőjelez meg semmit, ja és nem gondolkodik, csak teszi a dolgát..
2016. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola nem minden, de látom, ez neked még nem esett le.. :)

Lehet valaki olyan megbízható munkaerő, hogy egy teljes sor gyártását rá merik bízni (ahogy te magad írtad, évek teltek el) hiába van csak mondjuk egy szakmunkása, mégis jobban eltudja látni az adott feladatkört, mint egy diplomás kisjancsi (elnézést a jánosoktól)

Persze vannak olyan helyek, ahol bizonyos pozíciók betöltését bizonyos iskolákhoz kötik, de a művezetők és társaihoz többnyire elég az érettségi.

2016. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én becsülöm az olyanokat, akik a nulláról fel tudnak építeni szorgalommal és kitartással egy jó karriert. Nem csak úgy lehet előrébb lépni a ranglétrán, hogy a főnököknek nyalod a fenekét.

Apám is az alján kezdte, aztán vezetőként ment nyugdíjba, mert volt kitartása, jó képessége volt tanulni, felvenni a tempót, és senkit nem kellett eltaposnia, egyszerűen csak kiváló szakember, munka mellett diplomázott le, és még most, nyugdíjasan is kap megbízásokat, és keresik, mert értékes a tudása.


Én nem vágyok vezetői munkakörre, nem vagyok rá alkalmas, de én is az alján kezdtem, és azt a szintet, ahova mostanra eljutottam, hogy nem szorulok más segítségére, hogy meg tudjak élni, azt magamnak köszönhetem, soha nem volt hátszelem, és nem is akartam úgy érvényesülni, hogy érdemtelenül jutok előre, csak mert valakinek a valakije vagyok. És mondok még valamit, már elmúltam 30, és még mindig vannak céljaim és szakmai ambícióim, amiket szeretnék elérni, nem húztam be a vészféket.


Vannak a munkahelyemen olyan vezető beosztású kollégák, akik ugyancsak alulról kezdték, fizikai munkásként, ők sem a protekciónak köszönhetik a karrierjüket.

2016. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MZ.per.X ***** válasza:

Az hogy valaki iskolázatlan, nem jelenti azt hogy egy utolsó értelmi fogyatékos.


Attól még simán lehet értelmes, érthet a munkájához. Én sok "egyszerű" emberrel dolgozom építkezéseken és vannak akiknek meglepően jól fog az agya, sokat láttak, tapasztaltak, és sokkal hamarabb levágják hogy mit hogy kellene, mint én aki X évig egyetemre járt.


Főleg hogy sok esetben művezetőnek, vezetőnek pont olyan ember kell, aki karizmatikus, jó irányító és határozott fellépésű. Mert hiába van tudásod, ha nem tudod irányítani az alattad lévő embereket.

2016. aug. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, ahhoz, hogy válaszolni tudjak, kéne ismernem az adott munkahely légkörét, vezetőségét,é s az adott személy hozzáállását, magatartását, kapcsolatát a vezetőséggel. Attól, hogy 8 általánosa van, még lehet, hogy nagyon rendes és elhivatott, és ezt mások is észrevették. Amennyiben nem az, akkor sajnos jó haverja a főnöknek, jókat piál velük, aztán így magasabb pozíciókba kerülhetett. Hogy a kettő közül melyik, azt neked kell tudnod. Milyen az illető? Nagypofájú? Szereti csesztetni a másikat? Rendesen végzi a munkáját? Ezekből megállapíthatod te magad is, hogy a kettő lehetőség közül ő melyikbe tartozik.
2016. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!