Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pénztárosok! Ti hogy bírjátok...

Pénztárosok! Ti hogy bírjátok ezt? Nem lehet kimenni pisilni, enni normálisan!?

Figyelt kérdés
1 éve dolgozom egy multinál mint kasszás. De ezt már nem bírom tovább ami itt megy.Nagyon nagy a forgalom,nagyon sokszor kínszenvedés kasszázni, nem lehet kimenni mert sokan vannak, volt hogy fájt a hasam, annyira kellett pisilni..azt hittem elsírom magam. Nem beszélve, hogy sokszor enni se tudunk, ilyen is volt nem egyszer hogy szédültem az éhségtől.Vagy, ha kijutok enni, csöngetnek 2 falat után hogy menjek vissza mert sokan vannak. 12 órát dolgozok szombati napokon, ez akkor még "jobb". Éhesen ott ülni és igy fugyelj oda... Persze a nem létező szünetet ledolgoztatják.Nem vagyok kényes, de ez mar tenyleg embertelen. Pisilni mindenkinek kell, meg enni, de hát nagy a sor...Amint lehet lépek innen, ez nem normális. Azota hiztam is sokat, igen hiztam mert szo szerint kiéheztetem a szervezetem, hazaérek eszek es mindent elraktároz.. Embertelennek tartom ezt.Nálatok is ez megy?
2016. aug. 13. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem birod tényleg lépj!
2016. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, rámegy az egészségem is már. Persze sokszor vita is van ebből a pénztárosok közül, ki Menjen ki előbb végre pisilni stb. Volt olyan is, higy hatalmas sor, ott ülünk reggel 6-tól órákon át, senki nem evett, nem volt kint egy percet sem. Nagy nehezen kijutok wcre,(azt hittem felállok es egybol bepisilek) erre az egyik főnök a wcre utánam jott h hol vagyok, menjek vissza. Fél perce voltam kint! Ezt törvényileg meg lehet tenni? Ha sokan vannak akkor nekunk nem jár annyi, h alapvető szükségleteket megoldjunk??
2016. aug. 13. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Középvezető vagyok egy kisebb áruházban. Az én dolgom kiadni a kasszákat, műszak végén elszámoltatni a pénztárosokat, kimenni ha valami probléma van a pénztárnál stb. Nálunk ez úgy megy, hogy én is ugyanúgy veszek fel kasszát mint a többiek. 6-kor nyitunk ekkor indul egy kaszás a nappal, őt 8 környékén leváltom, vagy leváltatom hogy ki tudjon menni szünetre (ez kb 5-15 perc). Ez után legközelebb 10-11 óra magasságában tudok váltani, mert addig áru jön, vagy épp a többi dolgommal kell foglalkoznom (vagy ha sokan vannak én is bent ülök a többiekkel). A váltás 1 óra magasságában kezd el becsordogálni, ekkor már elkezdünk elszámolni.


A lényeg hogy mi meg tudjuk oldani hogy azért legalább 2 óránként ki tudjon menni mindenki szünetre. Van hogy óránként sikerül, van hogy pl szombaton 3,5 órán át húztuk a sort annyian voltak. Viszont senki se nyafogott hogy nincs szünet. Ki-ki szaladtunk azért mosdóba meg inni, addig a csorda várt egy kicsit többet. Akárhogy is, ha ez a dolog nálatok nem megy a főnököd ill főnökeid is inkompetensek a feladat ellátásához. Egyrészt a munkakör stresszes és fárasztó. Másrészt ez csapat munka, ha valaki elvan a langyos vízben a többieket szívatja meg vele, mert feltorlódik a sor és annál kisebb az esélye a szünetnek. A kereskedelem alkalmazottak szempontjából a béka segge alatt van. Lassan már írni-olvasni se kell tudni ahhoz hogy valaki eladó/pénztáros legyen, pedig szebb napokon ez egy szakma/hivatás volt. Pont ezért azok akik ilyen munkakörben töltenek be vezető pozíciót elfáradnak, megadják magukat a körülményeknek. Mindenhol vannak feláldozható emberek. Ezeken gyakran átgázolnak, nem érdekel senkit az igényük, csak dolgozzanak. Az hogy nincs elég ember felőrli az egész munkafolyamatot. Tehetetlenné teszi az alkalmazottakat is (mint ahogy te is leírtad) és a vállalkozást is. Az új felvételisek munkamorálját ilyen közegben meg inkább le se írom...


A legegyenesebb dolog ha elmondod a főnöködnek négyszemközt normálisan picsogás nélkül, hogy ez-meg-ez a probléma már rég óta fennáll és kellene vele valamit kezdeni, mert ez téged (és feltehetőleg mást is) felőröl egy idő után. Kis szerencsével megérti, ha nem akkor meg úgyis dobbantani fogsz. Szóval tökmindegy, de ha elhagyod magad és az a "megoldásod" hogy amint lehet munkahelyet váltasz a dolog nem változik semmit, csak az időd töltöd el ugyanabban a sz*rban míg a csodát várod, hogy ez megváltozik.

2016. aug. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
És meg sincs fizetve az ember!
2016. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sajnos nálunk pont ellentétesek a tapasztalatok! Kisboltban csak szar emberek jelentkeznek és csak ülnek, nagy ívben tesznek a munkára jó pénzért persze!
2022. aug. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!