Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan találjak gyakorlati...

Hogyan találjak gyakorlati helyet?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyetemista vagyok még. 1,5 évem van még hátra az egyetemből. De szeretnék dolgozni, most nem a pénz az elsődleges szempont, hanem hogy gyakorlatot szerezzek valahol. A diákszövetkezeteknél nem találok munkát, mert minimum 24 órát várnak el (irodai nyitvatartási időben), de a leggyakoribb, hogy heti 30-40 órában keresnek gyakornokot. Sajnos én csak heti 2 hétköznapot érnék rá, plusz a hétvége.

2016. szept. 15. 18:10
 1/3 MZ.per.X ***** válasza:
Felkeresel a tanulmányaidnak megfelelő cégeket, és megkérdezed őket e-mailben, telefonon. Vagy megkérdezheted valamelyik tanárod, akivel jóban vagy, hogy tudsz e hozzá menni, tud e ajánlani helyet.
2016. szept. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha odamész egy céghez nem hiszem, hogy tudnak segíteni én már próbáltam. Nekem sem sikerült diákszövetkezeteken keresztül találnom munkát, közrejátszott ebben az is, hogy az ott dolgozók az ismerőseiknek, valamint szimpátia alapján osztogattak jobb munkákat (ezt egy iskolaszövetkezetes ismerőse mesélte, mert ő is könnyen kapott munkát), így hiába jeleztem a szándékom, valamint ha volt az oldalukon megfelelő munka hiába jelentkeztem sosem hívtak be.

Végül az egyetemen működő karrier irodán keresztül sikerült munkát találnom, ha van nálatok is hasonló akkor javaslom, hogy érdeklődj ott.

Esetleg a neten is keresgélhet (pl.a professionon is lehet gyakornoki munkákra szűrni), néha vannak olyan olyanok, ahol elég csak 1-2 napot dolgozni vagy pedig be lehet osztani a munkaidőt.

Esetleg a szaktársaid között is érdemes érdeklődni, mikor nálunk kerestek még gyakornokot (heti 1-2 napra) akkor én is tudtam segíteni egy ismerősömnek.

2016. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, melyik

szakma ?

2018. aug. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!