Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyakornokoktól miért várnak...

Gyakornokoktól miért várnak el tárgyalóképes nyelvtudást?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, keresgéltem több oldalon is (pl. profession) pénzügyi, számviteli területen gyakornoki munkákat. Legtöbbször a legegyszerűbb (számla iktatás, lefűzés, rendszerezés) munkához is társalgási szintű nyelvtudást kérnek, általában az angolt.

Nem értem, hogy egy gyakornoknak miért kell folyékonyan, sokszor tárgyalási szinten angolul beszélnie? Hisz az elsődleges dolog, ami miatt ott van, hogy a szakmát megtanulja.


2016. szept. 16. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
A társalgási és a tárgyalóképs szint baromira nem ugyanaz. Egy egyetemista igenis tudjon már egy nyelvet folyékonyan, legalább társalgási szinten különben hogy tervezi átvenni a diplomát?
2016. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor társalgási vagy tárgyalási szintű? Mert nagyon nem ugyanaz.

Társalgási lehet pl. fontos, ha érkeznek külföldi vendégek, tudja őket fogadni, néhány mondatot tudjon velük beszélgetni. Vagy ha xy asszisztense lesz, aki rendszeresen vesz részt angol nyelvű tárgyalásokon, akkor ő is legyen valamennyire képben.

2016. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Hogy idegen nyelven is tudjon kérni egy tányér nokedlit.
2016. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Hát, amikor elkezdtem dolgozni, rögtön bedobtak egy olyan projektbe, ami Finnországban futott egy finn ügyfélnél, az összes meeting angolul ment. Hát ezért.
2016. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintem elég érhető amit írtam: a komolyabb munkákhoz tárgyalóképes kell, a "papírtologatósokhoz" pedig társalgási (középszintű), emellett kiszúrnák az ember szemét br. 700-800 forintos órabérrel. Persze értem, ha olyan a munkakör, hogy embereket kell fogadni, tárgyalásokon kell részt venni, akkor kell a nyelvtudás, de aki csak a számlákat rögzíti annak minek kell?

Engem leginkább az zavar, hogy eddig nem angolt tanultam és mindenhova ezt kérik, tervben van, hogy hamarosan elkezdem, de min. 1 év mire beszélgetési szintre felhozom, addig meg nem tudok dolgozni még br 700 forintért sem.

2016. szept. 16. 19:13
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
5: biztosan van olyan munka, amihez nem kell semmilyen nyelvtudás, így angol sem.
2016. szept. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Csak jelezni szeretném, hogy pénzügyi területen csak csicska kategóriás munkát fogsz kapni, szare hugye kategóriában, mivel a jó munkák általában angol nyelven zajlanak. Többek között azok a cégek, amelyikek értelmes gyakornoki munkát tudnak kínálni, szintén angol nyelven dolgozó diákot keres, egész egyszerűen mert a munka megköveteli. De higyj nekem, az ilyen pozíciókban messze több dolgot lehet tanulni, mint egy sima akta tologatásban, amit gyakorlatilag bárki képes elsajátítani.


A mi gyakornokunktól is erős középfok az elvárt, de inkább felső, mivel a kollégáink fele nem is magyar nemzetiségű. És nem 700Ftért dolgozik óránként. Ha eddig nem tanultál angolul akkor szerintem húzz bele, vagy barátkozz meg a sz.r munkákkal.

2016. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nem értem az alpári stílusod. Először is mint írtam tervben van az angol, ami nálam azt jelenti hogy a következő induló nyelvtanfolyammal kezdem, mivel már magam is rájöttem arra amire te mégha nem is fejtettem ki ennyire részletesen. Másodszor pedig sok olyan hely van ahol a papírtologatáshoz kérnek középszintű angolt br. 700-800 forintért, ha ennek hajlandó lennél utánanézni magad is rájöhetsz. Pl. Ahol korábban dolgoztam csak számla ellenőrzés, iktatás, szerződések karban tartása egyéb adminisztrációs feladataim voltak br. 700 forintért, az utánam érkező gyakornok ugyanezt a munkakört töltötte be és tőle már elvárás volt az angol nyelvtudás.

Másik példa: Voltam egy interjún ahol a német volt az elvárás, le is zajlott egy ideig rendben,mire a nő megszólalt angolul, hogy a munkához az is elvárás, mindez br 900 ft\óráért. Mikor rákérdeztem miért azt mondta azért mert ugyan német a cég de előfordulhat hogy a jövőben kelleni fog az angol ezt azért nem írták a követelmények közé mert elsősorban a német kell de ha lesz olyan jelentkező aki angolul is beszél azt veszik fel.

Harmadszor pedig nyilván nem életem végéig akarom a gagyi munkákat végezni mivel tervezem az angol megtanulását vagy szerinted addig ne dolgozzak???

2016. szept. 17. 09:46
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
Az angol tök alap dolog, nem értem miért vársz ezért olyan hűdenagy fizetést. Más nyelvekért valójában sokkal többet fizetnek, pont azért mert az angol annyira alap. És amíg nem tanulod meg, addig nyugodtan dolgozhatsz a szakmádon kívül is.
2016. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Folyékonyan tudj már beszélni, ha egy diplomát át akarsz venni.

Nagyon is támogatom ezt a dolgot :)

Az angol annyira alap dolog, nem tudom mit csodálkozol, de persze ezer meg egy embert fel tudnak venni helyetted aki tud angolul.

2016. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!