Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári munkát mennyire nehéz...

Gyári munkát mennyire nehéz "betanulni"?

Figyelt kérdés
2016. szept. 26. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Pár nap betanulás után már mindenkinek menni fog. A munka nem nehéz csak monoton.
2016. szept. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, pont ezért fizetnek érte annyit.
2016. szept. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudnátok példát mondani h mit is kell csinálni?
2016. szept. 26. 18:13
 4/6 anonim válasza:

Nem olyan nehéz, attól is függ hova, milyen területre vesznek fel és hogy van e akarod vagy sem. Gyárban vagyok én is, mi kis anyagokkal dolgozunk, van pár miliméteres is oda jó látás kell , jó kézügyesség és monotonitástűrés. Van olyan rész is ahol több dolgot szerelünk egymásba, ugyanazokat többezret naponta és összepréseljük egy présgéppel. Mondom többezret naponta, ugyanabból, kell a kitartás.

Azt hittem sosem fog menni, kézügyességem miatt de pár hét múlva beletanultam. De nagyban függ attól hogy hova mész, sehol sem az anyja hasában tanulja meg az ember a dolgokat. Adniuk kell időt betanulni, neked is kérdezni kell ami nem világos csak így fog menni és egy idő után rutinná válik. A gyár nem álomvilág sajnos, sokszor több műszakban éhbérért kell robotolni de ha van kitartásod, akaratod bármi menni fog egy idő után. Hagyj időt magadnak betanulni, ne add fel az első 2-3 napban, sokak ott buknak el hogy nem elég kitartóak. Tapasztalat! Minden gyár más, van ahol autóiparnak dolgoznak, van ahol péksütiket pakolnak, vannak szalagmunkák, más típusúak de mivel gyár betanított meló be is kell hogy tanítanak. Ha bekerülsz valahova nyugodtan kérdezz, informálódj és egy idő után ha megmaradsz már rutinból fog menni. Sőt majd te adsz tanácsot az újaknak.


Kell kitartás, monotonitástűrés, sok helyen több műszak van azt is vállalni kell, én is éjszakázom az sokaknak kemény, nagyon fárasztó de kilehet bírni. Sok helyen pedig az országban el kell viselni azt is ahogy bánnak veled, nem mindenütt kolbászból van a kerítés és úgy beszélnek hozzád mintha a kutyájuk lennél (felettesek, műszakvezetők)Ezt sajnos el kell viselni még ha nem nehezére is esik az embernek mert akkor lapátra teszik ha visszaszól, vagy egyszerűen keresni kell más helyet. Ez is tapasztalat! Egy idő után ha embertelen a bánásmód, nem jár szabadság szinte egész évben ha van más lehetőség lépni kell az olyan helyekről.


Lehetőleg olyat kell keresni ami tisztességes, ha betanulsz és jól bírod menni fog. Sok sikert!

2016. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csokoládégyárban vagyok, krvára rühellem az egészet, pedig ez volt az első napom, holnap lesz a 2. de lehet az utolsó.


Feladat a következő. Adott egy gép, ami kiadja a folyékony meleg anyagot, csokit, és ezt kell dobozolni. Na most míg a gép tölti a csokit a 20kg-os dobozba, addig nekem újabb dobozokat kell előkészítenem, közben figyelni kell, hogy a csoki egyenletesen folyjon, az adott 60C fokos hőmérséklet alá ne menjen és 20kg nál több ne kerüljön a dobozba. Ha megvan a 20kg, akkor csap elzár, doboz kiszed, másik doboz behelyez, csap kinyit.. csoki folyik az új dobozba.. a kiszedett dobozt leragasztom, raklapra teszem. Doboz előkészítés menete: dobozra rá kell ragasztani a címkét, majd össze kell ragasztani az egyik oldalát a doboznak, mivel ezek lapra csomagolva érkeznek. Ha megvan, akkor a dobozba bele kell helyezni egy nejlonzacskót, amiben a csoki lesz majd.


mindez 1 műszakban, sz@ros nettó 111e forintért.



... vagyis várjuk ki a végét, mert az első munkanapom eltelt és szerződést még nem kaptam :(

2016. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A munkát betanulni általában nem nehéz. Inkább a kollégákat elviselni, ha tipikus, rosszindulatú bunkókkal kerülsz össze.
2016. szept. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!