Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felmondtak nekem, akkor...

Ha felmondtak nekem, akkor csak a mostani havi fizetést kell megkapnom, vagy a következő hónapit is?

Figyelt kérdés
Adott egy igen nehéz szituáció. Tegnap a munkáltatóm felmondott nekem, létszámleépítésre vonatkozva. Azt mondta, hogy a döntés nem szakmai okokból született, elégedettek voltak velem, de nem tudják tovább fizetni a béremet. A dolog hideg zuhanyként ért, mert nagyon sok munkám volt a cégben és nem állok abban a helyzetben, hogy 1 hónapot is munka nélkül legyek. A munkaszerződésem náluk van, egyelőre nem írtuk alá a kilépő papírokat, de hétfővel már nem kell dolgoznom. A főnök kifizette a szeptemberi munkabéremet, így hogy nem kell a felmondási időt letöltenem, akkor további 1 havi fizu sem jár (gondolom)? Vagy ez nem úgy van, hogy 1 hónapnyi időt adni kell a munkáltatónak, amíg találok munkát? Sajnos nem voltam még ilyen szituációban, és kompetens sem vagyok a dolgokban. Tudna esetleg valaki segíteni abban, hogy ilyen jellegű felmondásnál mi a teendő a beletörődésen túl?

2016. okt. 1. 12:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a munkáltató részéről egyértelműen szabálytalan, hogy azonnali felmondást követ el fizetésképtelenségre hivatkozva. Legalább a következő hónapot is fizetnie kell vagy végkielégítést is. De ilyen nincs, hogy benyögi, hogy hétfőn már ne menj és csak a múlt havi béred fizeti! Ilyen a mesében nincs.
2016. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Mikortól szűnik meg a munkaviszony?

Mert a felmondási idő alapesetben 30 nap.

Két dolgot tehet a munkáltató: vagy közös megegyezéssel eltekintetek a felmondási időtől, a munkaviszony azonnal megszűnik; vagy felment a munkavêgzés alól a felmondási idő alatt (a felére kötelező felmenteni, ha ő mondott fel; de a teljes időre felmenthet).

Ha eltekintett a felmondási időtől, akkor megszűnt a munkaviszonyod, nem jár semmi.

Ha felmentett a munkavégzês alól, akkor innentől a jogviszony végéig távolléti díj jár.

2016. okt. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
De, ki kell fizetnie attól még, hogy felment a munkavégzés alól a felmondási időre. Ezt megteheti, de fizetnie kell.
2016. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Oké, előző, de azt nem tudjuk, pontosan mit írt alá a kérdező...

Mert a nem kell letöltenem a felmondási időt lehet ez is, az is...

2016. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha aláíratja veled a közös megegyezést, akkor onnantól nem kell semmit tennie vagy kifizetnie, csak amiben "közösen" megegyeztek. Ha rendes felmondást kapsz, az 30 napos felmondási idővel jár, de 15 nap alól fel vagy mentve. Persze megteheti, hogy az egész alól felment. A felmondási időre jár munkabér.
2016. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
ha a szerződésedben ki van kötve a felmondási idő, akkor csak közös megeggyezéssel lehet efelől eltekinteni. Ha te nem akarsz (miért is tennéd?) akkor köteles kifizetni neked a felmondási időre jutó béredet. Ha még nem írtátok alá a papírokat, akkor nagyon figyelmesen olvasd el, hogy mit íratnak alá, ill. nem árt megkeresned a munkaszerződésed példányát (kell lennie), hogy ott miként is rendelkeztetek.
2016. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk nincs a szerződésben felmondási idő? Egyébként egy hónapra emlékszem, hétfőn fogok róla másolatot kapni.
2016. okt. 1. 14:53
 8/27 anonim ***** válasza:

Ha nincs benne, akkor Mt alapján.

De könyörgöm, azt se kérdezted meg, hogy meddig tart a munkaviszonyod???

2016. okt. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
De, és azt mondták, h a mai nappal (tehát ez tegnap volt) befejeződött és hétfőn már nem kell mennem.
2016. okt. 1. 15:06
 10/27 anonim ***** válasza:
Ne a szavaknak higyj kérdező, hanem a papírnak. Nem vagy köteles aláírni bármit, amit eléd tolnak. Amúgy pontosan hány embert érint a leépítés és mekkora volt a létszám?
2016. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!