Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaz, hogy a főnökök nem...

Igaz, hogy a főnökök nem szeretik a kreatív, gondolkodó munkaerőt?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 07:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem igaz.
2016. okt. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő.

Nálunk például a munkatársaim/feletteseim lenéznek mert pozitív vagyok. Olyanokat mondanak hogy "te még kis naiv vagy","pár év után te is utálni fogod".

Ezek elég hervasztóak tudnak lenni...

2016. okt. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ezt egy cikkben olvastam, innen jött a kérdés:

"Sok döntéshozót, vezetőt, tulajdonost is riaszt a kreativitás, a humor, az egyéniség, az ész, az intelligencia."


Kíváncsi vagyok ti mit tapasztaltok.

2016. okt. 15. 07:54
 4/18 anonim ***** válasza:
Főnöke válogatja. Az is igaz, hogy nem minden munkakörben van helye a kreativitásnak, illetve az sem biztos, hogy a munkaerő okosnak tűnő gondolatai valóban okosak is. A valóban jó gondolkodású kollégákat azért szerintem szeretik a főnökei is.
2016. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Igaz lehet:

-ha ettől veszélyben érzik a pozíciójukat

-ki vannak égve, és nem szeretik ha más lelkes

2016. okt. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az a gáz, amikor a beosztott okosabb, éleseszűbb, mint a főnöke. Ez általában szúrja a főnök szemét egy idő után, persze vannak kivételek is. Ismerek egy főnököt, akinek van egy borzasztó nagy tudású, dörzsölt beosztottja, akinek úgy vág az esze mint a zsilettpenge. Na őrá a főnök úgy vigyáz, mint az aranytojást tojó tyúkra. Ha valamit nem tud, egyből rohan hozzá, hogy te figyi ez van, fingom sincs, mit kéne csinálni, beosztott meg mindig kitalál valami frappánsat.
2016. okt. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen, utálják. A beosztott nem azért van, hogy gondolkozzon, hanem, hogy dolgozzon. (szerintük)
2016. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%
Munkahelyfüggő. Van olyan munka, ahol eleve elvárás a kreativitás, van ahol biorobotra van szükség.
2016. okt. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyénfüggő,és munkakörtől is függ. Nekem egyazon munkahelyen 5 főnököm volt. A munkakör lehetővé tette a kreatív gondolkodást. Amiért egyik főnök kifejezetten jó munkaerőenek tartott,ugyanazért a másik mindig leszúrt. Kissé tudathasadásos állapot így dolgozni.
2016. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Ma már sajnos igaz! Sőt, olyanról is hallottam, hogy valakit azért küldtek el, mert gondolkodni mert, és új javaslatokkal állt elő. Indoklás: nem azért kapja a munkabérét, hogy gondolkodjon, hanem hogy a rábízott munkát elvégezze. A gondolkodás a főnökök dolga!


Ha van valami ötleted, azt akkor is csak úgy "adhatod elő", hogy: mit gondol főnök, ha ezt + azt amúgy csinálná valaki, akkor annak mi lenne az eredménye??

És amennyiben az ötletet jónak találja, majd úgy adja tovább a saját főnökei felé, mintha az ötlet az ő agyából pattant volna ki.

2016. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!