Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tolható-e tovább a szabadság...

Tolható-e tovább a szabadság kiadása ha kevesebb munkanap van hátra az évből mint ahány szabis nap? Meddig működhet a duma: "majd"?

Figyelt kérdés

Van 29 szabis napom (Mt szabályozza nem a munkáltató ugye, életkor + gyerekek után). Idén mg 1 napot nem engedtek szabira számtalan kérésem ellenére (ne kötözködjünk hogy írásban kell kérni: kértem úgy is). A főnök szerint a szabit ő adja ki afelett ő rendelkezik és ha ő azt mondja most nem, majd, akkor azt el kell fogadjam.

Ami helyből csont kamu mert bizonyos része felett meg én rendelkezem és azt kérésemnek megfelelően ki kell adni, de ezt most hagyjuk.

Szóval megy a duma: majd, majd.

Na de az a helyzet hogy 29 szabis nap, az heti 5 nappal számolva 6 hét!! Vagyis a kérdés: MEDDIG mondhatja a főnök hogy majd? Lévén hogy még két hét és kevesebb munkanap lesz hátra az évből mint ahány szabis napom van? És ugye az Mt szerint a szabi a tárgyévben kiadandó át nem vihető pénzben meg nem válható. Vagyis még két hét és én eltűnhetek egyben 6 hétre?

Lehet más forgatókönyv? Tovább nem lehet „majd” nincs többé hova tolni és azzal se vádolhatnak hogy miért nem kértem korábban miért hagytam gyűlni-kértem 100x.



Szóval mi lehet itt? Majd kiállítanak egy kamu papírt hogy én az összes szabimat már kivettem?

Voltam már olyan helyen ahol felmondáskor követeltem a ki nem vett szabis napom, elszámolását és egyből előkerült egy csont kamu papír arról hogy az összes szabimat kivettem.


2016. nov. 2. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát látod, bármit megtehet a cég, ha akarják, kamuznak. Ha a jogszerűségre vagy kíváncsi, akkor is cégfüggő, hogy kifizetnek, vagy átviszed a következő évre. Elméletileg év közben kellene erre figyelni mindkét oldalról. A szabikat nem halmozzuk és kiadjuk / kivesszük, ami jár és kötelező.

Hogy mit tehetsz, ha át akarnak verni? Lehet kötni az ebet a karóhoz, és nyilván a te aláírásod sehol nem szerepel (fizetett szabadságos tömb vagy jelenléti ív), úgyhogy ez egy munkaügyi pernél már bukta lenne a cégnek. Utána meg neked az állás. Szóval mérlegelni kell, hogy mi a hasznosabb. Én azt gyanítom, hogy a kompromisszum. Csak van egy olyan felettes, aki belátással bír ezzel a dologgal kapcsolatban, nem?

2016. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Majd kiállítanak egy kamu papírt hogy én az összes szabimat már kivettem?"


Akár. Tisztességesebb helyeken is lazán veszik az adminisztrációt, aki az irodán dolgozik, az bárkinek írhat be szabit, vagy épp túlórát, a jelenlétitől függetlenül. Már ahol van.


Ilyen helyen, ahol a főnököd 1 évben 1 napra sem enged el, és a képedbe hazudik, nagyjából 100%, hogy trükközni fognak a papírokkal, vagy azt hazudják, hogy átviheted jövőre, vagy azt, hogy hiszen már kivetted a szabadságokat, vagy azt, hogy hát SAJNOS egyszerre nem lehet kivenni, úgyhogy ez elúszott...

Munkaügyi bírósághoz kell fordulni ilyen esetekben, a munkáltatótól ne várj semmi jót.

2016. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2016. nov. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon könnyű linkekkel dobálózni.

Ezt én is pontosan tudom csak kérdés mi van akkor ha a munkáltató szarik a pofámba meg szarik a jogszabályokra, az én helyzetem meg nem olyan hogy akkor "bíróságra megyek" mert ha ezt megteszem akkor állásom azonnal buktam = nem teszem meg és ezt a főnök is tudja.

Na ilyenkor mit lehet tenni.

2016. nov. 2. 16:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert ugye ha választanom kell mit bukjak el a szabimat vagy az állásomat, akkor sajnos nem kérdés a választás.
2016. nov. 2. 16:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lehetne tologatni. Nálunk se adják ki szívesen a szavakat, így minden èv elejèn van egy nem hivatalos "maradèk szabis" táblázat, melyet az új évben le lehet csúsztatni. Nem hivatalosan persze.


Èn kötelezővé tenném, hogy minden cègnèl v állami intèzmènynèl kötelezzèk a dolgozókat a szabadságra menetelre.


Ha netalán elküldenek tèged december 20-án, s kiírták a szabijaidat, akkor hivatalosan (bèrpapíron, jelenlètiben) az szerepel, hogy te szabin voltál, pedig nem is. Akkor már nem tehetsz semmit.


Abba nem gondolunk bele, hogy így majdnem egy havi fizetést hagyunk a cègnèl. Nem beszélve arról, hogy regenerálódásra adják a szabit, a munkáltatónak se èrdeke, hogy egy hulla fáradt, èletunt, folyamatosan betegeskedő munkavállalója legyen.


Jelentős beteget ès mondd, hogy ne táppènzt írjanak, hanem szabit. Így legalább egy hetet ki tudsz venni

2016. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

" a munkáltatónak se èrdeke, hogy egy hulla fáradt, èletunt, folyamatosan betegeskedő munkavállalója legyen. "


Ó hát nálunk nincs betegeskedő munkatárs. Ha van ilyen azt kirúgják.

Itt pár napot lehetsz beteg ha többet vagy más vissza se kell menni.

Az meg hogy fáradt és életunt vagy mit érdkeli ez a főnököt. Vagy két kezed lábad melót elvégzed hogy aztán belül egy zombi lettél hát kit érdekel.

Ha már a melót se végzed el hát kirúgnak és veszik fel a köv zombit.

2016. nov. 4. 11:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy már lassan nem is emberek dolgoznak, hanem gèpek.olyan èrzèketlenek, szögletesek lettek az emberek. :-(
2016. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!