Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi a fizetése egy szakápol...

Mennyi a fizetése egy szakápolónak Budapesten?

Figyelt kérdés
Mert nem tudom elhinni hogy 106.000 Ft nettó..

2016. dec. 2. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
siralmas, annyi
2016. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyasmi. Nyilván függ attól hogyan osztanak be, hány műszakot viszel, este mész-e, stb. De akörül van.
2016. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy közalkalmazott vagy sem.

A közalkalmazotti bértábla egyébként siralmas még így az emelés után is. Nem lett beintegrálva az alapba csak egy plusz sorban fel van tüntetve, így kb semmit se ér az egész.


Egyébként ez csak az alapbér. Erre még rájön az ügyeleti meg ilyen olyan pótlék és mindjárt megdobja a fizut.


Nehéz konkrét összeget mondani, mert függ, hogy milyen kategória(D,E,F) és hány éve van az iparban. 3 éves blokkok vannak és minden 3. eltöltött év után jár valamennyi emelés.


Aki kezdő, annak valószínűleg ennyi a fizuja. Amikor én kezdtem akkor azt hiszem 95.000 volt minden nélkül a fizetésem.

2016. dec. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3#

Magyarázd el légyszi ezt a közalkalkazottos dolgot,mert nem értem.

Ha egy kórház állásinterjúrára megyek el,és vesznek fel,akkor közalkalmazott vagyok? És mi a másik a közalkalmazott mellett?

"ügyeleti meg ilyen olyan pótlék" - Kifejtenéd légyszi?

"mert függ, hogy milyen kategória(D,E,F)" - Ezeket is fejtsd ki légyszi. Előre is köszönöm.

2016. dec. 2. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Állami kórházban 2 féleképp lehet dolgozni. Egyik csoport a közalkalmazott, a másik akik megbízási szerződéssel/vállalkozók(ezek többnyire orvosok) stb szerződéssel vannak ott. Tehát pl van egy orvos a reggeli műszakot közalkalmazottként tölti ott, de ügyeleti díjat már a vállalkozói díja fejében vállalja.

A szerződésben ezek benne lesznek, hogy milyen a jogviszonyod.


Ápolók/szakasszisztensek szerintem csak megbízási szerződéssel dolgozhatnak máshol, mint ahol eredetileg dolgozhatnak.


A kategória(D,E,F) az azt mutatja, hogy milyen magas a végzettséged. D az érettségire épülő szakképzés, E az 54-es-55-ös vagy milyen OKJ ezt egy ráépülős képzéssel lehet megszerezni, ha van még egyáltalán olyan. Az F meg a főiskolát végzettek. Pl mentőtisztek, szülésznők, gyógytornászok, diplomás ápolók, védőnők, labor-képalkotó-optometria, népegészségügyi ellenőr. Más hirtelen nem jut eszembe akik még ide tartoznának.


Aztán van még a H kategória, az pedig az orvosoké.


Az ilyen-olyan pótlék meg változó. Beletartozik a diagnosztikai pótlék, amit a sugaras munkahelyen dolgozók kapnak, az ügyeleti díj meg mindenhol más. Más a díjszabás hétköznapra, hétvégére, piros betűs ünnepnapra, illetve más lehet délután és éjszaka.


Remélem érthető.

2016. dec. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Vagyis ha a

Gyakorló ápoló (OKJ 54 723 02) 2év + Ráépülő szakképesítés: Ápoló képzés (55 723 01) 1 év képzések elvégzése után E kategóriás közalkalmazott leszek?

Köszi. :)

2016. dec. 2. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!