Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közalkalmazottak jubileumi...

Közalkalmazottak jubileumi jutalma visszamenőleg is jár?

Figyelt kérdés

Tavaly értem el közalkalmazottként egy kerek évfordulót, de sajnos nem tudtam, hogy ilyenkor jár nekem jutalom. A munkáltatóm sem figyelmeztetetett rá, így nem lett részemre kifizetve, ami törvény szerint alanyi jogon jár.

Múlt héten rákérdeztem a személyzetis kollégánál, hogy ilyenkor mit lehet tenni, de azt a választ kaptam, hogy ez a jutalom sajnos elúszott, mert még azelőtt kellett volna kifizetni, mielőtt elérem az évfordulót.

Mivel nagyon keveset keresek, nem mindegy, hogy megkapom-azt a pénzt, ami járna, vagy járt volna.

Tud valaki segíteni, hogy ilyenkor tehetek-e valamit?

A pereskedést lehetőleg elkerülném...


2016. dec. 26. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsősorban a munkáltató felelőssége, hogy ki legyen fizetve, nem a dolgozóé. Nyugodtan pereld be, vagy legalább fenyegesd meg őket! Ha tényleg megvoltak az éveid, de pénzt nem kaptál, akkor gyakorlatilag nem veszítheted el a pert, és annak költségeit is ők állják majd.
2016. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Nem a te felelősséged ezt figyelni, hanem a munkáltatóé. Ha van valami szakszervezet, első körben kérj tőlük tanácsot, hogyan kaphatod meg a pénzt, ami neked jár.
2016. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Január elején mindenképpen megpróbálom megtalálni a megoldást.
2016. dec. 29. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!