Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozók ti elszoktátok...

Dolgozók ti elszoktátok árulni másoknak mennyit kerestek? Szerintetek ez nagy kitárulkozás?

Figyelt kérdés
Tudom megkérdezni is bunkóság ilyesmit,meg elvileg nem tartozik senkire.Én közmunkán dolgozom.Volt pár ember nem sok megkérdezte mennyit fizetnek,meg a szüleim segít)segítenek-e.Én fölvállaltam igen(azt,hogy mennyivel,hogyan nem,meg k.b.mennyit kapunk kézhez a munkahelyen.Egyébként,ha nem mondom,úgy is tudják az igazságot.

2016. dec. 30. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

főállásom összegét bárkinek elmondom.. bár nem kell hozzá nagy ész, hogy be tudja saccolni.


Vállalkozásom bevételéhez senkinek semmi köze rajtam és a könyvelőmön kívül.

2016. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Konkrét összeget nem.Nekem ne "turkáljon" a zsebemben senki.
2016. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Hát ez nem elvileg nem tartozik senkire, hanem tényleg nem tartozik senkire. :D Elég primitívnek kell lenni ahhoz, hogy ez ne legyen evidens valakinek. :D

Nem szoktam elárulni.

2016. dec. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Közmunkán úgy sem keresel sokat. Bár az ember úgy van vele, hogy ha túl sokat keres, akkor azért nem akarja elmondani, nehogy irigykedjenek rá. Ha meg túl keveset, akkor meg azért, nehogy lenézzék, vagy ilyesmi. Sajnos ez így van. Jobb lenne, ha őszintébb lehetne az ember, és a rendes emberekkel az is vagyok. Bár most már talán jobban elmerik mondani az emberek, ha többet keresnek, hogy odadörgölhessék az illető orra alá :)
2016. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Közvetlen kollégáknak nem mondom mert konfliktushoz vezethet, de egy kötetlen beszélgetés közben baráti körben simán.
2016. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%

Mivel a fizetésem nem csak az én titkom, hanem a munkáltatómé is, és más titkát nem fecseghetem ki: nem mondhatom el másnak a fizetésemet. Ez a munkahelyemen leírt szabály.


Sokan elfelejtik, hogy a bérmegállapodás 2 fél között jön létre, és a szerződésben foglaltak publikussá tételéhez nem kaptak beleegyezést a másik féltől.

2016. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Én azt vettem észre hogy kezdenek az emberek leszokni erről a "fizetésről semmit" dologról.


Tulajdonképpen legtöbb ismerősömmel simán megbeszéltük ki mennyit keres. Van akiről tudom hogy kétszer többet mint én, van aki harmad annyi sem.


Régen szinte halálos bűn volt megkérdezni bárkitől, hogy mennyi a fizetése, senki nem mondta el, így mondjuk kezdőként is rohadt nehéz volt egyáltalán a bérigényemet "belőni". Valahogy kódolva volt az emberekbe hogy erről nem szabad beszélni. Kb mint ahogy 18:16-os mondja, az emberek félnek hogy ha sokat mondasz az lesz a baj, ha keveset akkor azért fognak rajtad csámcsogni.


Mondjuk már volt áskálódó kollégám akinél hallottam hogy megjegyezte hogy én mennyit keresek. De az ilyenek nem tudnak meghatni, pont az ilyen hozzáállásuk miatt tartanak ott, ahol.


De az az érdekes, hogy olyan ismerősök is simán elmondják, akik régen soha nem tették, szóval kezdünk leszokni a titkolózásról. Lehet hogy még az előző rendszer és annak generációi nevelték belénk.

2016. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Na meg ugye ami a mai napig megvan, az a panaszkodás, amiből ha olimpiai sportág lenne akkor toronymagasan nyernénk.


Elég csak megnézni az itteni fizetéses kérdésekre adott válaszokat, mindig az a 100% hasznos aki minimálbéres, és az összeg növekedésével csökken a % is a válaszod mellett. Sokaknál még mindig él a k..va anyád hogy jobban keresel hozzáállás.


Másik meg az, hogy a nagy titkolózással csak a munkáltató van segítve, aki tény hogy sok esetben kötelezi a munkavállalót a bérrel kapcsolatos titoktartásra.


Ilyen szempontból mondjuk nekem tetszik bizonyos "köcsög multik" rendszere, ahol átlátható bérezés van, órabérben megadva, és láthatod azt, miket kell fejlesztened ahhoz hogy fentebb lépj, mi kell ahhoz hogy idővel te is műszakvezető lehess, stb.

2016. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Páromnak és jó barátaimnak elmondom. Nem annyit kapok, mint papíron (mily meglepő ez kishazánkban), szóval óvatosan kell válaszolnom, ha esetleg kérdezik. De tőlem viszonylag ritkán kérdezik...
2016. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Párom tudja csak. Másnak nincs köze hozzá.
2016. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!