Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érdemes elkezdeni...

Hogyan érdemes elkezdeni statisztálni reklámokban, sorozatokban, filmekben?

Figyelt kérdés

Úgy is tudnék dolgozni, hogy csak hétvégénként, vagy hétköznap délután max 2-3 órát? Suli miatt. Vagy várjak nyárig, amikorra már lesz több szabadidőm?

Jelentkezzek először több ügynökséghez is, hogy minél több lehetőség közül tudjak majd választani?

Lehet statisztálással feljebb és feljebb jutni? Vagy a kiemelt statiszta a legtöbb, amire vihetem?

Esetleg valaki útba igazítana, hogy hogyan is működik ez az egész?

17/F


2017. febr. 8. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Csillagom, el vagy te tájolódva. A felvételek a legtöbbször 8-10 órán keresztül tartanak. Ha otthagyod hamarabb, bukod a pénzt.
2017. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért lennék eltájolódva? Hétvégén ráérek 8-10 órát statisztálni. És itt gyakorin írtak páran olyat a témában, hogy ők dolgoztak mindössze 20 percig, vagy 1 óráig tartó statisztálásokon is. Persze az gondolom nem reklám vagy film, de attól még szereplés.
2017. febr. 8. 19:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előzőnek igaza van, ezek egész napos elfoglaltságok. 10-12 órákat üldögélsz fillérekért.

Néha vannak kivételek, 3-4 órás műsorok, de az ritka.

Érdemes több ügynökséghez is jelentkezni, de jól nézd meg, hova mész.

2 féle ügynökség van: akik tudnak adni munkát, és akik csak beszedik a lóvét és sosem hallasz róluk többé.

Amikor odamész az irodába, kérdezd meg, hogy milyen munkát tudnak adni. Ha konkrétumokat mondanak, csak akkor fizesd be a reg. díjat. Ha süketelnek és olyan baromságokat mondanak, hogy "ez nem rajtunk múlik, a megrendelő választ" stb. az nettó beromság, hagyd ott őket. Nem a megrendelő választ, a megrendelőnek hótt mindegy, hogy milyen droidok tapsolnak a háttérben.

A statiszta az statiszta, nem fogsz feljebb jutni. Oda csóró csöves emberek járnak, akiknek nincs munkájuk, vagy diákok, akik ezzel keresnek pár fillért, bár ennél bármilyen diákmunka jobban fizet.

2017. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Tényleg el vagy kicsit tájolva. :) Én is sokat statisztálok, és én is egyéb, "civil" elfoglaltság mellett.

Nekem ez így működik:

- Regisztrálva vagyok vagy 10 ügynökségnél.

- Hívnak, ha van valami munka, én meg megmondom, jó-e az adott nap, vagy sem. Ha nem jó, nincs "csere", vagy "inkább ekkor" - ilyen esetben ez a lehetőség ugrik.

- Csak olyan napot szabad elvállalni, amikor egész végig ráérsz, ugyanis egy forgatásnál - hacsak mást nem jelölnek meg kifejezetten - minimum 12 órával kell számolni. Ennyi egy forgatási nap, de túlóra jöhet rá, hamarabb elmenni nem lehet. A túlórát fizetik, de ugyanúgy a munkaidő része. Ha előbb el lehet menni, mert végeztek korábban, az puszta szerencse, de nem garantálható. (Kivéve, mikor előre mondják, hogy pár órás- fél napos forgatással számolj.)

- Ha sokszor mondasz nemet, esélyes, hogy többet nem hívnak.

- Nyáron eleve több film forog, akkor vannak itt nagy sorozatok, ezekben több napot is kaphatsz, ha számítani lehet rád. Nagyon kemény munka, ezt tudnod kell. Sokan hiszik, hogy tingli-tangli, de NEM.

2017. febr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és amit a 3-as ír, az butaság,

Egyrészt már a legtöbb ügynökségnél nincs regisztrációs díj, vagy csak minimális 1000-1200 forint.

Másrészt meg igenis a megrendelő választ, minden alkalommal kiküldött fotók alapján. Mégpedig azért, mert pl. itt nyáron forog: 1. vikinges sorozat, 2. arab országban játszódó sorozat, stb. Most akkor gondolható, hogy NEM mindegy, ki hogyan néz ki.

Sokszor vállalni kell, hogy nem borotválkozol, nem vágatsz hajat, vagy épp azt, hogy a produkció fodrásza levágja a hajad... igenis van válogatás, ritka az, amikor tényleg mindegy, mert csak tömeg kell. Előfordul, de ez nagyon ritka.

Általában karaktereket keresnek.

2017. febr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!