Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor kell bejelenteni, ha...

Mikor kell bejelenteni, ha beteg vagyok? Kirúghatnak érte ha nem jelzem előre?

Figyelt kérdés

A múltkor beteg voltam, és a főnököm nehezményezte, hogy nem szóltam előre, mondván, hogy nem tudja megoldani a helyettesítésemet. Délután dolgozom, így délelőtt szóltam neki.

Hasmenéssel voltam otthon, nem piti kis fejfájással, ráadásul ezt honnan tudhattam volna előre?

Már félek, hogy mi lesz, ha legközelebb beteg leszek.

Ugye ezért nem rúghatnak ki?


2017. márc. 14. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy megy hogy felhívom a saját műszakvezetőmet, munka előtt legalább pár órával ha hirtelen közbe jön valami, vagy már előző nap.

Ilyenkor Ő be telefonál a munkahelyre, hogy kellene fog egy ember.

2017. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsö: de ha a kérdezönek hirtelen hasmenéses baja van, akkor nem tudja elöre bejelenteni, mert nem lát a jövöbe!!!
2017. márc. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Aznap szoktam bejelenteni.A munkaidő elején megeresztek egy telefont.Ennyi.Mégis honnan tudhatnád előre,hogy majd valamikor rád jön egy hirtelen rosszullét?
2017. márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Amikor beteg vagy és mozgásképtelené válasz, akkor jelented be a főnöknek és mihamarabb lépsz az orvoshoz bejelentkezni valahogyan.Ha ilyen most nem megyek, mert fosok 1-2x elnézik esetenként, aztán jövőben ülj egész nap otthon és építs kupacokat.

Talán étkezzél normálisan, vizsgáltasd ki magad, ha állandóan ez van és jelezd bent, hogy teszel az egészségedért, mert linknek néznek.Magadnak is használsz ezzel, mert később meg hulla leszel a végén...Talán még kapjál be néhány széntablettát délelőtt és délutánra "bedugulsz", azt ilyenre találták ki-nem vicc.

Igazából ott van-kell lennie a munkaszerződésedben, hogy mi a teendőd, ha nem tudsz megjelenni az elvállalt feladatra időben...továbbá, minden ember idővel tudja azt, hogy mit és mivel nem jó ha eszik-iszik...

Egy náthát tudsz előre jelezni...nem javulsz, lázad is van...magas-holnap nem jössz jelzed--elfogadható.

Lényegében kirúghatnak és bármely más okkal emiatt, ez nem kérdés.

2017. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%
4-es valaszahoz hozzatennem, hogy az egeszsege szempontjabol tobbet art a szentabletta, mintha nem venne be. Aminek ki kell jonnie, azt nem szabad mestersegesen visszatartani. Igy tisztul a szervezet.
2017. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 5


Akkor kiegészítem úgy ( gondoltam magától érthető ), ha már minden kijött és ezt érzi az ember ( pár óra alatt jobbára ), akkor hasznos a bogyó, de ha közben eszeget-iszogat....végtelen történet.

Se enni-se inni egy ideig, hogy a szervezet megnyugodjon....,. aztán némi folyadékot persze, de ételt csak másnap inkább...

2017. márc. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Piti fejfajás.. ember örülj neki, hogy nem volt még komoly fejfájasod, csak piti..

Logikus, hogy akkor szólsz amikor elkezdődnek a tüneteid. Ha igazán kiakarnak rúgni, hidd el találnak okot, ha nem, akkor meg ez van, a főnöködnek meg kell érteni, hogy előre nem láthatod mikor leszel beteg.

2017. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A munkaidő elején megeresztek egy telefont.Ennyi.Mégis honnan tudhatnád előre,hogy majd valamikor rád jön egy hirtelen rosszullét?"



Olyan eset rendkívül ritka, hogy a dolgozónak semmi baja, de munkába indulás előtt 2 perccel tör rá egy borzalmas hasmenés! Max ezer esetből egy.

Nálunk folyamatos üzem van. Van a ki képes hajnak 4-kor betelefonálni a éjszakás művezetőnek, hogy egész éjjel hányt/rosszul volt stb, és el fog menni orvoshoz. Van aki 9 óra után telefonál, hogy azért nem ment be, mert beteg. Az utóbbi megszívatta a kollégáit a reggeli műszakosztásnál.


Sokan már előre jelzik, hogy nincsenek jól, és ha másnap nem jönnek, akkor orvoshoz mentek.

2017. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es: Szerinted aki otthon marad a legkisebb fejfájással, az nem piti fejfájás? Nem migrént írtam vagy más egyebet.


A többi válaszolónak köszönöm, vírust kaptam el, nem ettem össze semmit semmivel, és nem állandó probléma.

2017. márc. 16. 15:26
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

8-as: nem mindenhol van folyamatos üzem - söt a legtöbb helyen nincs.


HA valaki megbetegszik, akkor a lehetö leghamarébb kell értesíteni a munkahelyet, és ha pl. 8-ra menne az illetö és 8-kor kezdödik a munka az adott cégnél, akkor nem tud elöbb szólni.


De mindettöl függetlenül, ha valaki beteg/munkaképtelen, akkor azért senki nem szólhat, hogy nem jelentette be korábban, mert éppen ez az, amit nem tudhat elöre senki.

2017. márc. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!