Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit csinálnátok? Munkaszerz...

Ti mit csinálnátok? Munkaszerződés nélkül hívtak be hogy menjek dolgozni,2 hét múlva adnak munkaszerződést, de bejelentenek?

Figyelt kérdés
Ti ezt így elfogadnátok? Én nagyon bizalmatlan vagyok, mert mondani bármit lehet, nincs semmire garancia. Miért higyjem el hogy bejelentenek és miért higyjem el, hogy 2 hét után kapok munkaszerződést és miért higyjem el, hogy úgx fognak fizetni, ahogy ők ezt megigérték? Volt már valaki ilyen helyzetban?

2017. márc. 19. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen nem fogadnám el.
2017. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ, ki a másik fél. Egy kis, noname céghez nem mennék. Ismert, jól működő, megbízható céghez igen. Ha becsapnak, többet árt a hírnevüknek, mint amennyi hasznot hoz.
2017. márc. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

"Természetesen nem fogadnám el."

Akkor sem, ha már fél-1éve hiába keresel munkát? Te tudod..

Kérdezőnek: ha van kilátásban másik, vagy jobban fizet, akkor ne fogadd el.

Ha nincs jobb e pillanatban, akkor 2 hét a kockázatod és lehet munkád.

Azért gondolkoznék rajta, milyen bizonyítékot tudnék felmutatni, ha netán munkaügyre kerülne a dolog, mert adott esetben bejelentheted a munkáltatót.

2017. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, igen, akkor még inkább nem. Nagyon nem lennék abban a helyzetben, hogy svindlereknek ingyen dolgozhassak heteket.
2017. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
hehe, kinevetném őket. És közölném, hogy ahogy lesz szerződés, jövök dolgozni.. addig egy homokszemet nem teszek arrébb.
2017. márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
85%

"Akkor sem, ha már fél-1éve hiába keresel munkát? Te tudod.. "


Természetesen akkor sem. Nem azért keresek munkát mert annyira hú de király dolog dolgozni hanem azért mert fizetnek érte. Ha már rögtön az elején sumákolás megy, az nem sok jót vetít előre.

2017. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem. Egy megbízható és normális cég már az elején szerződést ad. Biztosan gyorsan kell ember de milyen munkaszerződés az ami 2 hétig készül?


Ezek hülyének nézik az embereket:


Ez vagy egy olyan cég amelyik 2 hetekre vagy egy hónapra veszi fel az embereket ilyen ígéretekkel akiket nem fizet ki. Arra hivatkoznak hogy csak próbaidőszak volt és rosszul dolgoztál és nem termeltél semmit. Vannak ilyenek bármilyen hihetetlen. Az ingyen munkaerőre hajtanak - vagy esetleg kifizetik a felét de akkor is elküldenek. Úgyse tudsz bizonyítani semmit sem. Kisebb cégek ezt sokszor eljátsszák. Főleg építőipar vagy ügyfélszolgálatos stb.


Vagy trükkös a cégvezető. Beígér mindenfélét és arra számít hogy ha kevesebb fizetés lesz a munkaszerződésen akkor majd úgyis beletörődsz. Beígéri neked azt a pénzt amit szeretnél. A 2 hétből egy hónap lesz és ez alatt megszokod az új munkahelyet. Akkor eléd tol az eredeti összegnek csak a feléről vagy legfeljebb a 2/3-áról szóló munkaszerződést. Ha nem tetszik akkor beígéri neked hogy mondjuk majd 3 hónap múlva megkapod az eredetileg kért pénzt. De ez a 3 hónap soha nem telik le. Ezt nagy vállalatok is gyakran eljátsszák.

2017. márc. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd azt mondják két hét múlva, hogy nem felelt meg a munkád és fizetés nélkül elzavarnak.


Van egy vagyonvédelmi cég, akinek a főnöke hónapokon keresztül próbanapoztatott egy cipőboltban. Minden nap más őr volt az üzletben. Felmarkolta a penzt, az őröket meg cserélgette mmondván, hogy nem felelt meg a munkájuk. A próbanapot is kötelesek kifizetni.

2017. márc. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a cégtől függ. Én is volt, ahol csak 3 nap után kaptam szerződést, mert a hr-en épp többen szabadságon voltak. Mondjuk ismerősem is voltak a cégnél, tőlük tudtam, hogy korrekt hely, nincs ilyen, hogy nem jelentenek be, szinplán csak megcsúsztak az adminisztrációval. DE vmi kis noname 3 fős céghez nem mennék valszeg én sem.
2017. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! :) Hát ez egy no name cég. Ezért nem is vállaltam így el. Nem merek kockáztatni és nem akarok idegeskedni sem, hogy kifizetnek vagy sem és nincs kedvem aztán munkaügyi bíróságra sem mászkálni. Egyébként takarításról volt szó és havi 80 k ft lett volna 6 órásban. Az ajánlat tetszett, helyileg is tökéletes volt, de az hogy nem kapok erről semmi munkaszerződést így én nem hiszek neki, nem olyan világban élünk, hogy az emberi szó az szent és úgy is van. Rengeteg az átverés, az embereket hülyébe veszik és kihasználják ahogy lehet. Nekem ebből elegem volt és azt mondom seni se hagyja magát, ha nincs szerződés akkor nincs munkaelvégzés sem! Minden jót mindenkinek és figyeljetek oda!
2017. márc. 21. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!