Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Németországban részmunkaidős...

Németországban részmunkaidős alkalmazás esetén jár a Wohngeld és a Sozialgeld?

Figyelt kérdés

Kb. 800-900 euró a keresetem, de ennyiből itt nem lehet kijönni. Bérletre elmegy 110, a lakás cakkompakk 360...


1600 eurót kerestem a normál munkaidős állásokban, csak sajnos nem hosszabbították meg a szerződésünket.


2017. márc. 29. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ja.
2017. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is, ha már ott vagy, akkor megtanulhatnád hogy a cakkompakk az Sack und Pack. Nyelvtudással lehet hogy legközelebb már hosszabbítanak.

Wohngeld, itt kiszámolhatod:

[link]


Sozialgeld:

[link]

2017. márc. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Muhaha, második xd. Nem a nyelvtudással volt a baj, hanem azzal, hogy a cég szerződését se hosszabbították meg, így nem tartottak ránk igényt.
2017. márc. 29. 23:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen a linkekért. Többet én sem tudok róla, és remélem nem is lesz szükség rá, amilyen bizonytalan minden...
2017. márc. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát az kb mint magyaron a minimálbér... bár ha nem cigizel meg nem iszod el,akkor 900euróbol is meglehet élni szűkösen de nem kenyéren is vizen.... azért az élelmiszerek kb egyárban vagy még olcsóbbak mint idehaza,és a választék is nagyobb) az kérlek szépen,hogy jár -e vagy sem függ ,hogy mennyi munkaviszonyod van már eddig... menj el Rathausba kérdezősködjél Sozialversicherungen Arbeitslosengeld II...nos ez Antrag egy masszívan jó pár oldal....kitöltöd,kb rezsi fogyasztást mindent kérnek,főbérlőd aláírásátol kezdve minden....ha akarsz vmit járj utánna.
2017. márc. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!