Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki lakik Németországban?...

Sl1t kérdése:

Ki lakik Németországban? érdekelne pár dolog privát üzenetben.

Figyelt kérdés
pl.:tényleg jobb-e a megélhetés?,Tényleg szép hely?,Kedvesek az emberek?,Jobban megfizetnek? meg ilyenek

2017. máj. 11. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ott lakok.

Tényleg jobb-e a megélhetés: igen

Tényleg szép: attól függ hol, de alapvetően igen

Kedvesek az emberek: emberfüggő, többségében igen, de nyilván itt is vannak bunkók

Jobban megfizetnek: igen

2017. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megélhetés jobb, ezt nem vitatom. Ha szép helyre költözöl, akkor még szép is. Az emberek tudnak kedvesek is lenni. Például munkában vannak azok akik minden nap mosolyogva köszönnek, aztán azok, akik köszönnek, de látod rajtuk, hogy csak illedelemből teszik, és aztán ott a harmadik csoport, akiknek köszönsz, rádnéznek, elhúzzák a szájukat, elfordulnak és úgy tesznek, mintha nem is láttak volna.

Nekem soha sem volt Németország álmaim országa. Sajnos a sorsom hozta úgy, hogy a párom német lett, szóval miatta költöztem ide.

2017. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézőpont és igény kérdése a szép és a jobb . Bizonyos területei klasszak . A fizetés terület képestés mértéke . A lakás és a lakbér állapota színvonala viszonylagos . A kedvesség egy illanó jelenség , miért örülne a másik idegennek bárki . Ízek fanyarok , egyoldalú és unalmas . A külföldieket egyre jobban nem komázzák , évekkel ezelőtt is volt egy trió ami bajor likvidálta a becserkészett nációkat , elkapták őket . Más ha túrista vagy , kint tanulsz vagy vendégmelós leszel vagy kiköltözöl . Pénz és igény alkalmazkodás kérdése .
2017. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"tényleg jobb-e a megélhetés?"

Ha beszéled a nyelvet, van szakmát, akkor igen. Nyelvismeret nélkül, betanított munkával nem biztos.


"Tényleg szép hely?"

Vannak nagyon szép tájak és vannak hétköznapi tájak. Vannak nagyon szép régi városok, vannak közönséges városok. Viszont sokkal tisztább és kevésbé lepukkant, mint Magyarisztán.


"Kedvesek az emberek?"

Összességében szerintem igen, bár nyilván itt is vannak parasztok, seggek, ostobák, stb.


"Jobban megfizetnek?"

Ugyanazért a munkáért több pénzt kapsz mint Magyarisztánban, azonban a megélhetés is drágább.


"meg ilyenek"

...

2017. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Fizetés egy nagyságrenddel nagyobb, a lakásárak/albérletek viszont az egeben. (egy 30 nm-es lakás alsó hangon havi 350-400 euróra jön ki, 70 nm már 700...és ez még olcsónak számít) ezt leszámítva az árak (mozi, élelemiszer) ugyanott vannak (ha nem olcsóbbak)

Szebb a táj mint Magyarországon, ott mindig az az érzésem mintha direkt pusztítanák a növényzetet... itt még a városban is annyi zöld vogy namég:) Kedvesek-e? hát az arány kb ugynaz mint otthon. Se**fejek/jófejek aránya szerintem állandó a bármerre jársz is. :D Volt már eszméletlen se**fej főnököm, meg volt ultra rendes is.

2017. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Két nyelvvizságval (angol,német), egy Elektro-techinkus szakka, érettségivel és ha úgy adódik diplomával szeretnék kimenni.
2017. máj. 12. 18:48
 7/8 A kérdező kommentje:
szakkal *
2017. máj. 12. 18:48
 8/8 anonim válasza:
Jöhet
2017. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!