Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rendszertelen beosztás mellett...

Rendszertelen beosztás mellett OKJ?

Figyelt kérdés
Szeretem a munkám, jól érzem magam a munkahelyemen, de nem ezzel akarok foglalkozni egész életemben. Szeretnék elvégezni egy OKJ tanfolyamot, és utána abba az irányba menni tovább. Viszont nem tudom, hogyan tudnám munka mellett megcsinálni. Teljesen random, hogy mikor melyik nap vagyok szabadnapos. Csak az fix, hogy hány napot kell dolgoznom egy hónapban, azon belül a szabadnapok össze-vissza vannak elosztva. Általában hétvégén is dolgozom. Így hogy lehet OKJ-t csinálni? Sajnos a férjem nem keres annyit, hogy én addig ne dolgozzak, amíg tart a tanfolyam, meg amíg utána munkát találok...
2017. júl. 15. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez rajtad áll hogy mennyire akarod az OKJ-t elvégezni. Le kell ülnöd a főnököddel és megbeszélni vele a dolgot hogy neked mik a terveid és hogy egyáltalán lehet-e szó arról hogy úgy osszanak be téged hogy legyen időd a sulira is.

Mindent meg lehet oldani csak úgy kell neked is hozzá állnod. Ha már biztosra tudod hogy mikor lesznek óráid aszerint már tudsz tervezni vagy kalkulálni. Persze ha a főnököd nyitott a dologra akkor a kollégáddal sem árt megbeszélni hogy nekik is jó-e a dolog mert nyilván az ő beosztásuk is eszerint lesz megoldva. Én magam folyamatosba dolgozom 3 műszakba ha úgy van szombaton és vasárnap is bent vagyok, van amikor heti 6 napot megyek zsinorba van amikor 4 napot egy nap pihi utána két na meló aztán egy nap pihi egy nap meló egy nap pihi 3 nap meló vagy 5 nap meló 2 pihi egymás után. De volt olyan beosztásom is amikor 3 napot melóztam és egyet pihentem. Én is jártam tanfolyamra heti 3 délutánom kellett erre szánni, amikor megtudtam hogy mi merre hány méter akkor leültem a főnökömmel megbeszélni a dolgot és úgy osztottak be délutános hetemen hogy a tanfolyam is beleférjen.

2017. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nekem a műszakom 10-18-ig tart... nincs délelőtt meg délután, hanem így egész nap van. Annyira még nem jártam utána, hogy van-e lehetőség este 7-től órára járni, mert úgy nagyon jó lenne.

Főnökömnek egyelőre semmit nem akartam mondani. Nem hinném, hogy jó szemmel néznék, hogy azért járok tanfolyamra, mert az a tervem, hogy ott hagyom őket.

2017. júl. 15. 16:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Le kell ülni, meg kell beszélni, ha nem megy akkor keresni a jobbat.

Anno én olyan helyen dolgoztam, ahol 3 műszak volt, nem én dolgoztam ott egyedül, hanem volt rajtam kívül még vagy 20 másik kollégám. Nem lehetett megbeszélni, úgy csináltam végig két évet, hogy kibäszas volt az egész, egy merénylet az ember ellen. Emlékszem, az első évben, volt olyan iskola napom, hogy elmentem reggel a suliba, hazaértem délután 15.00-kor éjszakába meg be voltam írva dolgozni xd

2017. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos helyeken már online is elvégezhető egy-egy szakma... Akkor tanulsz, amikor akarsz, csak a vizsga időpontokat nem tudod módosítani.

Érdemes utánanézni.

2017. júl. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* És tudod bármikor, bárhogyan próbáltam megszabadulni erről a helyről, senki nem volt hajlandó felvenni, átvenni dolgozni, mert nem tudták átvállalni a nem tudom én mit. Be voltam fizetve a suliba csak a heti 1 iskola napot kellett volna biztosítani, meg év végén 2 hetet, tanulmányi szabadság. xd
2017. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezeken a felnőtteknek szóló esti okj-n csak papíron kötelező mindig ott lenni. Nyilván tisztában vannak az iskolák vele hogy dolgozó felnőtt emberek nem tudnak az összes órán ott lenni. A mi városunkban több iskola indít ilyen esti tanfolyamokat, és sehol nem csinálnak ebből ügyet.

Mellesleg én is kezdek egyet szeptembertől. Hivatalosan heti 3 nap, de nem nagy dolog ha nem mész be mindegyikre. A lényeg, amikor tudsz legyél ott, azért megismerjenek a tanárok, és folyamatosan pótolni kell a kieső anyagot. Ennyi.

2017. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, pedig elég lényeges, hogy olyan OKJ, ahol az elmélet mellett elég sok gyakorlati tudást is el kell sajátítani. Amihez nyilván ott kell lenni
2017. júl. 16. 10:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt tudod már, hogy mit szeretnél tanulni?
2017. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És ha van gyakorlat akkor mi van? Megoldják ha nem vagy ott, hidd el...!

Ezek az estis tanfolyamok nem olyanok mint nappal a gyerekeknek , nincs akkora szigor és lazább is!

2017. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!