Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak a munkavállaló által...

Vannak a munkavállaló által kért 7 nap szabadságra vonatkozó kivételek, ami miatt nekem el kellene fogadnom, hogy nem engednek el szabadságra és elúszik a befizetett, nehezen összespórolt pénzem? Köteles a munkáltatóm megtéríteni a káromat?

Figyelt kérdés
Általános iskolai tanítóként dolgozom. Az alacsony bérem miatt utószezonban utaznék el az idén augusztus 27-től szeptember 6-ig külföldre. Már kifizettem az utat, mivel úgy tudtam minden munkavállaló rendelkezik 7 nap szabadsággal amit köteles az általa választott időpontban a munkáltatója megadni. Az augusztus 27-ig tartó 7 hetes nyári szabadságom utolsó napján tudtam csak beadni a szabadság kérelmemet és mivel a tagintézmény vezető nem volt bent aznap, így választ nem kaptam rá, csak később telefonon, hogy kulcsfontosságú értekezletek és az évnyitó, stb. miatt nem engedhetnek el senkit. SOS segítséget kérek mindazoktól akik értenek a munkajoghoz, hogy más pedagógusokat se érhessen ilyen igazságtalanság. Hova fordulhatok az engem ért jogszerűtlenség miatt?
2017. júl. 30. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Nem ért semmijogszerűtlen, nem munkavállaló, hanem közalkalmazott vagy, ott volt az egész nyár, akkor kelett volna utaznod
2017. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A közalkalmazott is munkavállaló, rá is vonatkoznak a jogszabályok, egyébként leírtam hogy miért nem tudok nyáron utazni, hiába volt ott az egész nyár ha főszezonba kétszeres árakat kérnek.
2017. aug. 13. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanító létedre, egy 7 hetes nyári szabadság után, szeptember első hetére akartál szabit kivenni?!

Valaki illessze már be a "Joker a fogdában tapsol" videót...

2017. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem ez jár kénytelenek voltak megadni
2017. szept. 9. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!