Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunka esetén a diák...

Diákmunka esetén a diák mukavállalóra nem érvényesek azon munkavédelmi szabályok amik a normál dolgozóra?

Figyelt kérdés

Diákként diákszövetkezeten keresztül hivatalosan bejelentve egy cégnél vagyunk külső munkán tehát nem feketemeló. A hőség pokoli és ugye ilyenkor védőital és napvédő felszerelés (sapka) biztosítása kötelező!!

A vvelünk levő „normál“ céges dolgozók meg is kapják. Ott áll a kisteherautó ami naponta 2x hozza kartonszám az ásványvizet a sima melósoknak.

De mi diákok hozzá nem nyúlhatunk!!

Megmondták az nekünk nem jár az az „igazi“ dolgozóknak jár (igazi??? aztán mitől lesz igazi...???) aki inni akar hoz magával.


Valaki magyarázza már el nekem nem kötelező a munkáltatónak 30 fok feletti szabadban végzett munka esetén védőital biztosítása MINDEN munkavállalónak????

Még akkor is kérdés marad ez ha az én munkaadóm voltaképp nem az a cég akinek a telepén dolgozunk hanem a diákszövetkezet, aki az én munkaerőmet „bérbe adja“.

De védőitalt a szövetkezet nem tud adni mert ott sincs. Védőitalt az tud adni akinek a telepén a melót végezzük.

És ha valaki netán elájulna és rosszul lenne mentőt kéne hívni a mentők pedig automatikusan OMFF bejelentést tennének... csak ki ellen? Kin csattanna az ostor? A diákszövetkezete vagy a munkát végeztető cégen?


2017. aug. 1. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nektek is jarna ugyanugy szerintem, megillet torvenyileg. Viszont gondolkozz el rajta, hogy jobban megeri e ebbol vitat/veszekedest csinalni, mint hozni egy palack vizet otthonrol. Az elet nem mindig igazsagos :D
2017. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A te munkáltatód a diákszövetkezet. Ahol én dolgoztam, ott is magunknak vttük a munkaruhát, m´g az "igazi" dolgozóknak a cég intézte. Neked hivatalosan semmi közöd a céghez, a diákszövetkezettel kötöttél szerződést.
2017. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ez egy nesze semmi fodg meg jó, mert mindegy is kinek de valakinek csak adni kell ami jár...

az tuti hogy ha én rosszul leszek a melegtől és mentőt kell hívni OMFF ügy lesz belőle és bizony nem a diákszövit veszik elő hanem azt a céget aki ténylegesen végezteti a feladatot...

ld a Balaton Soundon megvert tömegirányító diák esete. Nem volt nála vészjelző komnmunikáció eszköz mi megy miatta a bíróságra? A fesztiválszervező cég pedig a diák éppúgy szövetkezeten keresztül dolgozott náluk mint én, tehát voltaképp nem is a fesztiválosok voltak a munkáltatók....

mégis ők voltak ott az ő dolguk lett volna...

de mint írom nekem tök8 ki áll helyt a jogszabályi kötelezettség miatt-de valakinek kell!!

Nemde??

2017. aug. 2. 14:54
 4/4 A kérdező kommentje:

"ogy jobban megeri e ebbol vitat/veszekedest csinalni,"+


Miért ne érni még hátah megbüntetik a suttyó diákszövit... van belőlük ezer voltam már Xnél majd megyek tovább... hátha elgondoldnak a suttyóparasztok mi az olcsóbb 1 karton víz vagy a büntetés!!

Volt oylan építkezés ahol a munkaügyisek félmilliós büntit szabtak ki védőital hiánya miatt!!!


FÉL MILLIÓ!!!

Na abból aztán lehetett volna vizet venni nem....

2017. aug. 2. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!