Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Remélem jó helyre írom....

Remélem jó helyre írom. "Tervező" és "Műszaki tervező" között mi a különbség? Valaki segít válaszolni pár kérdésre? (Gépipar)

Figyelt kérdés

A fizetesek.hu is külön számolja, és fizetés szempontjából egyáltalán nem mindegy. Tervező átlag (bruttó) havi bére 420ezer (kerekítve) amíg a műszaki tervezőé 350ezer (kerekítve).

Mi a különbség?

Kell bármelyikhez is mérnöki végzettség? Nekem gépgyártástechnológiai technikus a végzettségem. (OKJ). Ezzel is válhat belőlem az? (Nyilván nem jelentkezek ilyen munkára, meg nem is hirdetnek. Jelenleg gépbeállítóként dolgozom, azért kérdem úgy, hogy "válhat-e"; tehát a végzettség elég-e hozzá?)

Azt tudom, az OKJ-m a következő munkakörökre "elég":

Cnc gépbeállító

Cnc programozó

Technikus

Technológus

Gyártástervező

Tényleg, ha már itt tartunk: a fizetesek.hu nem említi a "gyártástervező"-t. Az ugyan az lenne, mint a "tervező" vagy a "műszaki tervező"? Ha nem, miben különbözik és miért nem említi a fizetesek.hu?

A felsoroltakon kívül, van-e olyan pozicíó amit a gépgyártástechnológiai technikus végzettséggel be tudok tölteni? Tehát nem kell hozzá egyetemre menni. (Csak ezekről tudok, amiket felsoroltam)

2 hónapja vizsgáztam le kb.

Nem, nem a suliban egyáltalán, semmilyen módón nem volt szó semmi olyanról, ami a kérdéseimhez bármi köze volna.


2017. aug. 15. 15:44
 1/1 A kérdező kommentje:

Ja és ha máe itt tartunk: karbantartási mérnök és szervizmérnök között mi a különbség? Tudom, ehhez mérnöki végzettség kell, mint ahogyan a neve is mutatja, de csak úgy érdekel, hogy a kettő között mi a különbség?

Van még valami amiről általánosságban tudnom kell a gépiparról?

(Nem, erről sem esett szó. Csak leadták az anyagot, számonkérték rá (általában egy hétre) és ennyi.)

2017. aug. 15. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!