Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek ha egy cég...

Ti mit tennétek ha egy cég nem fizetne ki hónap végén?

Figyelt kérdés
Abbahagyni a munkát, ok, de mondjuk elmenni egy munkaügyi bíróságra, szerintem kiröhögnék az embert, legalábbis ebben az országban szerintem. ilyenkor mi a teendő? Mondjuk a cég meg azt mondja hogy sokszor őket se fizetik ki és nevetnének?
2017. aug. 26. 15:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Felkapni pár mobiltelefont azt séta kifele?


Mondjuk 3-4 mobil meg egy notebook?

2017. aug. 26. 15:50
 2/17 anonim ***** válasza:

Persze, ha meglopnak, lopd meg őket te is :D Gratulálok!

Munkaügyi bíróságra kell menni, és kész.

2017. aug. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy a céggel szerződésben állok e , meg semmi feketézés és hasonlók . Aztán ez bevett szokás hogy nem fizet hivatkozva valamire vagy csak csúszás történt . Meglopni nem érdemes mert felvétel tanúk lehetnek a tettről és koppanás lesz . Tiszta átverés esetén munkaügyi bírósághoz mennék . Nálunk csekély és komoly dolgokért sem mozdulnak meg a károsultak , külföldön gyorsabbak a hivatalok és tetemes a büntetés ha csalnak szándékosan mulasztanak a kárukra . Egy hivatal ha lekezel eltussol nagyot bukhat ha felnyomják ...
2017. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Vagy vigyél el dolgokat, de úgy hogy ne tudják rád bizonyítani hogy te voltál, vagy bontsd vissza amit csináltál.
2017. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

2#

És amíg a bíróságig eljutsz hány hét telik el? Addig miből élnél?

Sokaknak elképzelhetetlen de ilyenkor azonos értékben lopni egyszerűbb, igaz utána így is úgy is felmondják a szerződést de legalább nem maradtál pénz nélkül.

2017. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Munkaügyi bíróságra kell menni, és kész."


aham persze. ahogy mondod.


Azt elém állnak és finganak egyet vagy böfögnek.


Ja jó ötlet.

2017. aug. 26. 16:53
 7/17 A kérdező kommentje:

" vagy bontsd vissza amit csináltál."


az nem megy sajna, bonyolult de felkapni pár mobilt és séta kifele az gyors és megy a dolog.


Aztán mennék is plaza-kba mobiltelefonoshoz és kapom a cash-t.


problem solved.

2017. aug. 26. 17:03
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Lerí a kérdezőről, hogy még csak el sem ment a megfelelő hivatalba, de már fikázza.


És ha nem tesznek semmi érdemlegeset 1 hét alatt? Akkor is jelentsd az esetet te szerencsétlen, mert csak így indul el az ügy. Az ügyvédedet nem neked kell fizetni, netán azt is megelőzöd, hogy mással csesszenek ki, és a fizetésednél még többet is kaphatsz vissza.


Az egyetlen épkézláb megoldás emellett az, hogy keresel másik munkahelyed. Akkor is, ha meglopod őket, mert ha egyszer nem fizettek ki, sanszos, hogy máskor se fognak nagyon, lopásból pedig nem lehet állandó bevételt teremteni.


Bármit teszel, egy új munkára lesz szükséges, minden más pedig elv kérdése.

2017. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Még mindig csak ott tartunk, hogy "szerinted".

Szerinted ez, szerinted az....kit érdekel? Magadból indulsz ki láthatóan, aki ugyanúgy böfög és fingik, ahelyett, hogy csinálna valamit.


És ha elkel menni ide, meg oda? Ezt sem tudhatod. Másrészt ez a dolgok rendje, ha akar valamit az ember, abból csak akkor lesz valami, ha menedzseli a folyamatot.

Az inaktivitás a halála mindennek, a tolvajlás pedig csak tünetkezelés, gyors pénzszerzés, de nem "életpályamodell".

2017. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én dobtam már fel céget az OMMF-nél, nem röhögtek ki. A mostani munkahelyem sem szent, de amíg nincs jobb, addig ebből kell eltartanom magam, és nem akarok a kollégáimnak sem ártani, kifizetnek, és be vagyok jelentve, bár kevesebbre, mint amennyit ténylegesen kapunk, de ez még mindig elfogadhatóbb (amíg nincs jobb, és fizetni kell valamiből a számlákat), mint a teljes feketézés vagy ha nem fizetnek ki. Akiket én jelentettem, azok egyáltalán nem jelentették be az alkalmazottaikat, szóval még minimálbérre sem, nem voltam biztosított egyáltalán, és ez akkor derült ki, amikor mentem nőgyógyászatra fogamzásgátlót felíratni (szóval még csak nem is beteg voltam). Olyan jól nem fizettek, a többi kolléga sem ragaszkodott nagyon a céghez, és akkor még a szüleimmel éltem, szóval nem volt kit sajnálni, jelentettem, tanúskodnom kellett kétszer, és igazából ez volt az én szerencsém, mert a céget így is, úgy is elcsípték volna, de mivel én be tudtam biztosítani magam, hogy nem tudtam a csalásról addig, amíg az orvosnál nem szóltak, ezért nekem nem kellett pénzbírságot fizetnem. A cég rövid időn belül megszűnt. Hogy azóta próbálkoztak-e mással, nem tudom, nekem nem volt azóta dolgom velük.
2017. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!