Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A Pékség fárasztó szakma?

A Pékség fárasztó szakma?

Figyelt kérdés

Kimerítő az éjszakai műszak ?

Mik a tapasztalatok ?

Lesznek kolléganőim is vagy csak férfiak lesznek a munkahelyen jelen ?

Fiú vagyok 20 éves.

Tavaly Májusban jártam ki a sulit! Élelmiszeripari szakon jártam Pékséget végezve.

És lehet a családi vállalkozásban fogok dolgozni rokonoknál.

Ezért szerettem volna bővebben információkat hallani.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2017. szept. 28. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Nem konnyu munka szerintem csak ferfiak lesznek mert ez fizikailag nem konnyu es mindig ejszakara kell menni meg olyan meleg van hogy csak trikoban lehet megmaradni,ertelmesebb szakmat is tanulhattal volna
2017. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
A pékség nem szakma. Esetleg pék! Legalább a szakmád nevét tanuld meg helyesen! Te pék lettél, aki pékségben dolgozik!
2017. szept. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha belegondolok, hogy kb. éjfél előtt bemenni dolgozni, mert kb. 4 óra körül már ki kell szedni a kenyereket, a kiszállítás a reggel 6-kor nyitó üzletekhez időben megtörténjen... és még mellé, amiket az előttem szólók írtak...

Ha bírni fogod, minden elismerésem a tied!

2017. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Télen is meleged lesz a hőtől meg a folyamatos mozgástól , nyár maga a pokol .
2017. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Pékség leszel?!egy csomó ember benned dagasztja a tésztát és süti a kenyeret,hát nem semmi...
2017. szept. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TR75 ***** válasza:
100%

Vannak nők is, de kevesen. Konkrétan fiatal (Y és Z generáció) ritka, mint a fehér holló. Nem vonzó a kemény fizikai munka. Meg hát lássuk be, a sütőipari szakmunkások egy része olyan sötét, mint egy fekete lyuk.

Az éjszakai műszak kimerítő, de személye válogatja, kinek mennyire (amúgy az éjszakai műszak gyakran délután kezdődik, eltolódtak a műszakok). Az biztos, hogy megrövidíti az ember életét.

De szerintem az éjszakai műszaknál van rosszabb is, az olyan délelőttös, ami éjjel 1-kor meg 2-kor kezdődik.

Ha tudsz, tanulj tovább, vagy tanulj ki egy másik szakmát. Vagy idővel tedd le a mestervizsgát, és indítsd el a saját vállalkozásod. Alkalmazottként nagy szívás a pékség. Nem ritka a havi 220-250 óra meló, szürke fizetés (minimálbérre bejelentve, de zsebbe kiegészítve, ilyenkor nincs éjszakai pótlék sem, sem semmilyen műszakpótlék), gyakran 4-6 órában bejelentve kell 10-12 órákat lehúzni.

A rokonoknál talán más lehet a helyzet (számodra), de szerintem ezt gondold meg, hacsak nem lesz lehetőséged feljebb lépni a ranglétrán. Konfliktusba keveredni rokonnal rosszabb, mint egy vadidegennel, akit esetleg csak a munkahelyeden látsz.

Jó szakma, de sajnos lesüllyesztették.

2017. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jól van. Egy kicsit tévedtem elnézést.
2017. szept. 28. 15:48
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm szépen a segítséget!

Majd kiderül milyen lesz.

2017. szept. 28. 15:51
 9/9 anonim válasza:
Szia pék lettél a végén?
2020. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!