Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ok nélkül kirúgnak, tényleg...

Ha ok nélkül kirúgnak, tényleg semmi ok nincs rá, csak mert nem vagyok szimpatikus az új vezetőnek pl. akkor mi a teendő? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Óvodában dolgozom már évek óta. Nem büszkeségből, de: nagyon szeretnek a gyerekek is, a szülők is és a vezető is. Soha eddig még panasz nem volt rám, sőt dicsérnek folyamatosan stb...meg ha nem lennék a csoportban a gyerekeket elvinnék, örülnek, hogy itt vagyok, óvónőnek születtem->ez csak néhány dicséret amit nap mint nap kapok...tényleg ez a valóság! Viszont lett egy új vezető helyettesünk, akinek nem vagyok szimpatikus, hogy miért azt nem tudom (nagyon emberbarát vagyok kollégákkal szemben is) és másoktól hallom, hogy ő engem ki akar túrni stb...(jelzem polgármester rokona)

Megteheti? Ha igen én mit tudok csinálni? Mert, hogy annyiban nem hagynám az biztos! Én tisztességesem végzem a munkám, szeretnek is engem, én a gyerekekért vagyok, voltam mindig...nincs rá szakmai oka!!!!

Kérném a javaslatokat, köszönöm!


2017. nov. 1. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

HA felmondanak neked (mert NEM kirúgnak), akkor ott kell valami indoklás hozzá. Amennyiben bizonyítható, hogy az nem igaz, akkor a munkaügyi bírósághoz fordulhatsz és kérheted a visszavonást.

De ettöl függetlenül nem hiszem, hogy sok értelme lenne ott maradni, mert eléggé meg tudják nehezíteni a dolgodat!

2017. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

még hála a jó Istennek nem járunk ott, csak hallottam másoktól (pletyka) ezért nem is teszek és nem mondok semmit senkinek.....hát kíváncsi lennék, hogy mit írna a papírra, de én úgy gondolom, hogy olyasmit nem tudna ami miatt egy embert el lehet küldeni! Igazad van, biztos áskálódna folyamatosan, és nem tudom meddig bírnám, de nem adnám fel egykönnyen még azért sem!

Egyébként nekem is munkaügyi bíróság jutott eszembe!

Köszi!

2017. nov. 1. 10:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem rughat ki, mert nem vagy szimpatikus, de nem is ezt szoktak rairni a felmondasra.

De pl. Gazdasagi okok miatt, mar felmondhat.... legalabbis irhatja ezt a papirra. Fogadsz egy ügyvedet, a munkaügyi birosagra mentek stb stb...

Magával a személlyel sokat nem tudsz mit kezdeni....

2017. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azzal nem is igen tudnék, mert ha olyan akkor úgy is olyan marad! De legalább koppanna!

2017. nov. 1. 10:48
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Biztosan nem nyalsz be neki kellőképpen.
2017. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
szerintem is ez a probléma..na de nem is fogok, ezért nem rakhat ki! Nem vagyok egy nyalis típus..ha összefutunk köszönünk egymásnak, néha beszélgetünk egy picit, amennyit az idő enged..hiszen külön csoportban dolgozunk és alig találkozok más kollégákkal..nem érzem, hogy rosszat tettem volna neki....mindenkivel egyforma, átlagos kapcsolatom van...
2017. nov. 1. 11:00
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Gazdasagi okok miatt, mar felmondhat..,"


Óvodában meghatározott számú óvónőnek kell lennie. Ha gazdasági okokra hivatkozva létszámot csökkentenek, akkor nem vehetnek fel helyette mást. Úgy viszont nem felelnének meg a törvénynek.

Kérdező! Egyetlen előnye van ma annak, ha valaki közalkalmazott, nem lehet csak úgy kirúgni, mert nem szimpatikus. Amíg nem csökken a csoportszám és nem követsz el súlyos fegyelemsértést, nem tud kirakatni. Persze az életedet meg tudja keseríteni.

2017. nov. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
teljesen egyetértek kedves utolsó....hát meglátjuk mi lesz...tényleg nagyon keveset találkozunk, mert nem együtt dolgozunk, mármint nem egy csoportban..az udvaron futunk össze, néha a folyosón, rendezvényen..de akkor is tök normálisnak tűnik....ezért nem értem..kétszínűség..sztem minden pletykának van igazság alapja...meglátjuk mi lesz...amúgy 30-32 gyerekkel dolgozunk/csoport és még hiány is van óvodapedagógusból...
2017. nov. 1. 11:35
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk is volt egy ilyen kolléga, igaz ő nem vezető beosztású volt. Mi sofőrök voltunk egy útépítésnél. Ez a kolléga folyamatosan áskálódott ellenem, engem figyelt hányat fordulok, mikor állok meg stb. folyamatosan szekált, jelentgetett rólam a főnöknek, mindenkit próbált ellenem hangolni. Elküldtem melegebb éghajlatra a kollégát, ő ekkor közölte, hogy addig nem fog nyugodni még engem ki nem rúgat. Ezt így megmondta. Én ekkor tudtam hogy előbb-utóbb sikerülni fog neki és én meg nem akarok egy olyan helyen dolgozni, ahol egy úgynevezett mobbing áldozata vagyok. Mikor egyik alkalommal épp kereket cseréltem és szokás szerint odajött beszólogatni, a 32-es kerékkulcsal betakartam. Majd azonnali hatállyal felmondtam. A dologból rendőrségi ügy lett, súlyos testi sértés miatt. Arccsont törése lett. Másfél év felfüggesztettet kaptam, ezzel zárult az ügy.

Persze nem arra akarlak bíztatni hogy te is erőszakkal old meg.

Ez az eset 5 éve volt, de a mai napig úgy gondolom, megérte! És ma is így cselekednék.

2017. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

engem ez a "pletyka" része zavar a dologban...

Ha mindenki odáig van érted akkor kivel pletykálgatja ezt az új emberke? Valamiért biztos nem vagy neki szimpatikus, lehet le kellene ülni és megbeszélni vele.

2017. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!