Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldi ügyfeleknek nyújtott...

Külföldi ügyfeleknek nyújtott helpdesk munkánál egyáltalán nem jár a naptári ünnepekre szabadnap?

Figyelt kérdés
Helpdeskesként nemzeti és nemzetközi ünnepnapokon is kell dolgozni? Kötelezhetnek erre? Ha igen, ezt pénzben honorálják vagy emiatt máskor lehet plusz szabadnapot kivenni? A Tata Consultancynál jelentkeztem állásra, van akinek konkrétan onnan van tapasztalata?

2017. nov. 15. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Kötelezhetnek és törvényileg jár érte plusz pénz.

Pont most töltöm ott a felmondási időm, szerintem keress egy jobb helyet mint a TCS.

2017. nov. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ez nem hangzik jól, de mindenképpen jó hogy megtudtam!

Megkérdezhetem, hogy te miért hagyod ott, illetve mi az ami miatt nem tartod elég jó helynek?

2017. nov. 16. 08:26
 3/5 acelsziv ***** válasza:

tökmindegy melyik országba szolgáltatsz. Ha az országban ahol élsz munkaszüneti - ünnep - nap van, akkor nem dolgozol. Ezt mindenki megérti.

Ezzel együtt behívhatnak dolgozni, csak háromszoros pénz jár érte.

2017. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:

"Munkaszüneti napra rendes munkaidő az alább esetekben osztható be:


[...]

vagy külföldre történő szolgáltatás nyújtásához - a szolgáltatás jellegéből eredően - e napon szükséges munkavégzés esetén [...] "


és "A munkaszüneti napi munkavégzésért a munkavállalót száz százalék bérpótlék illeti meg. "


Nekem ez így elég megterhelőnek hangzik, dupla bér vagy sem.

2017. nov. 16. 13:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem ez csak annak elfogadható, akinek nincs magánélete, nincsenek szerettei vagy ha valaki tényleg nagyon szorult anyagi helyzetben van. Egyébként hosszabb távon rámegy az ember, hogy még ebből a kevés kis szabadidejéből is ad fel.
2017. nov. 16. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!