Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek a magyarországi...

Szerintetek a magyarországi munkahelyek többségén örülnek a dolgozóktól az építő észrevételeknek, javaslatoknak?

Figyelt kérdés
Ha egy dolgozó mondjuk észrevesz egy olyan műveletet, folyamatot, ami nagyon sokat elvesz a munkaidőből, miközben egy kis szervezéssel sokkal gyorsabb, hatékonyabb módszert is lehetne alkalmazni. Netalán már a felesleges művelet helyett ki is talált valamit a dolgozó, akár egy egyszerű mechanikai eszközt is kidolgozott fejben, ami megoldaná. Érdemes ilyet jelezni a vezetőségnek a magyar cégeknél?
2017. nov. 16. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez változó. Én most átmentem cégünk kisebb irodájába, ott tudtam mondani jó ötletet, aminek örültek. De ez azért van, mert kisebb az iroda, létszámilag, munkával együtt. Érdekelte őket a javaslatom és azt mondták, hogy tegyem.

Ehhez az kellett, hogy a vezetőm, kollégáim rögtön befogadtak, örültek nekem, és utána álltam elő ezzel a kis javaslattal. Nem hívtam össze a tisztelt kollektívát, hanem ott voltak ketten, mert éppen be kellett számolnom a délelőttről. Itt nálunk mindenki tegezi egymást, szóval ez már egy olyan viszony, hogy nem feszengve kell előadni vmit.


Esetleg akkor állnék elő, ha az illetékes másokkal együtt épp tanakodik, tőlem várja a megoldást, szóval látom rajta, hogy én is érdeklem, mint dolgozó. (ok, vannak olyan helyek, ahol a dolgozót le se kakkantják, nyilván az ilyen helyen nem érdemes más előremozdítani, csak az ajtót, széket, tollat.

2017. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Változó. Van, ahol igen, van, ahol nem. A mostani helyemen nem szeretik, ha a dolgozó valamit jobban tud.
2017. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is kisebb cégnél vagyok most, de mégse számítanak a javaslataim. Szerintem ez nem cégmérettől függ, hanem vezetői hozzáálláson múlik. Egy jó vezető, aki azt akarja, hogy a cége fejlődjön, nem érzi cikinek, ha 1-1 beosztottjának van valami jó észrevétele, ötlete, hiszen ha az tényleg jó és hasznosítható, akkor az neki is jó, a cégnek is jó.

Eddig egy közepes méretű cégnél tudtam a leginkább érvényesülni az ötleteimmel, de csak azért, mert olyanok voltak a vezetők. Mai napig bedolgozom nekik, csak már nem alkalmazottként. Ők értékelték a tudásomat.

2017. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A magyarban biztos az itteni cégek nem nagyon akarnak fejlődni külföldön nagyon ritkán fordul elő mert külön emberek foglalkoznak ezzel.De ott már nem csak a gyorsaságot nézik hanem azt is hogy, a szerszámok hol vannak elhelyezve.Meg olyanokat mérnek amikre itt magyar szó sincs mert a pályázati pénzel le nyúlása menny sajna erre épít magyarország
2017. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Függ a, főnöktől; b, munkahelyi közösségtől.

Ha a főnök "agybeteg" és mindennek örül, mert nem igazán van eleve a helyzet magaslatán, akkor az jó, mert elfogadja, ha jót ajánlasz. Viszont:

ezzel szemben magadra haragíthatod a munkahelyi "közösséget", mert ők úgy fogják ezt érzékelni, hogy "rossz", meg "minek", tehát nem feltétlen fog nekik egyből leesni a jobbító szándékod. Szóval jó dolog az ötletelés, de magyarhonban harccal jár.

2017. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vezetői hozzáállás kérdése, hogy egyáltalán fontolóra veszi-e az információkat és ha igen, akkor neki "mennyire tetszik az ötlet", vagyis foglalkozik-e érdemben azzal, hogy lehet ebben valami.

Nem lehet erről általánosságban beszélni. Ahány ház, annyi szokás. Én vezető beosztásban vagyok és meghallgatom a javaslatokat. Vagy elfogadom, vagy nem.

Ugyanígy, ha nekem van változtatási javaslatom és azt logikus érvekkel alátámasztom, akkor általában meghallgatják, de vagy foglalkoznak vele, vagy azt mondják "a te bajod".

2017. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem örülnek. A langyos víz számít az ideálisnak, amikor ma is pont ugyanúgy történik minden, mint tegnap, vagy tegnapelőtt. Még ha a vezető értékelné is a dolgot, a kollégáknak nem fog tetszeni, mert plusz munka nekik a változás bevezetése.
2017. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem szeretek plusz munkát csinálni senkinek, ha van egy ötletem, az inkább javít, segítené egymás munkáját. Volt, ahol így órákat sikerült spórolni 1-1 részlegen, ezzel meg mindenki jól járt. Én elismerést kaptam és referenciát szereztem, a kollégáknak egyszerűsödött a feladata és rövidült a felesleges adminisztrációs idő, a munka hatékonyabbá vált, a hibázási lehetőség csökkent, a vezetőknek meg jobb eredmények lettek a statisztikákban, amikkel lehet büszkélkedni. Mivel nem kevés cégnél dolgoztam már, ezért lehet, hogy meglátok olyan dolgokat adott helyen, ami mondjuk azoknak, akik már hosszabb ideje dolgoznak ott, eszükbe sem jutna, mert ők csak azt ismerik, én meg már láttam máshol, hova vezet, mit lehet javítani.

Nem mindenhol értékelik, van, ahol a vezető "én mindent jobban tudok" típus, és hiába ötletelsz. Van, ahol bizonytalankodik, tereli a problémát, bár a kollégák díjaznák a változást, de a vezető nélkül nem lehet meglépni. Én szeretem, ha hagynak jól végezni a munkám, de ha sorozatosan ilyen gátakba botlok, és minden marad a régiben, aminek a változtatására nem véletlenül hozok javaslatot, ha eszembe jut valami, akkor egy idő után belefáradok.

2017. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok helyen dolgoztam, és ezzel egyik helyen se volt gond. Magyarországon is egyre elterjedtebb a Lean módszer, aminek lényeges eleme, hogy a dolgozók javaslatokat tegyenek a saját folyamataik javítására. Ahol most dolgozom van lean, és így hivatalos útja van az ötletek beadásának, amit nem tud egy féltékeny főnök megakasztani. A legjobb ötleteket jutalmazzák.
2017. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rugalmas csoport vezető / főnök, meghallgatja.

És talán hajlik rá hogy kipróbálják a gyakorlatban működik - e, és úgy ahogy szertnék.

Mert ha a főfönökség b&acogati, hogy kevés a termelés, akkor fog hajlani minden javaslatra.

Különben is : " Mi akik " termelünk, csak jobban rálátunk, hogy is lehetene hatokanyabban csinálni.


Xy helyen vékony műszálas zsinórt kellett vágni, méretre.

A " ketyere " jó. De mi lenne ha 3 - 4 szálat darabolnék egyszerre.

Arról ne is beszéljünk, hogy ilyen segédeszköz az egész telepen jó ha 2 db van. És pl 60 embernek kell naponta pl 200 db.

Azt még ki is hagytam, hogy mondjuk a szalag későn érkezik, és állnak a kollégák...

2017. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!