Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon egy vezetőnek...

Magyarországon egy vezetőnek miért presztízsvesztés vagy "magalázó" marasztalnia a munkavállalót a cégnél?

Figyelt kérdés

Több munkahelyem is volt már, az ember mindig igyekszik a legjobban elhelyezkedni.


A legnagyobb probléma a 40 feletti vezetőkkel van,nagyon kosfejűek,ha lehet így fogalmazni.

Nem igazán szeretnek alkudozni,hogyha felmondásról van szó.Az egyik munkahelyemen, amikor felmondtam, szinte megrántotta a vállát a vezető.Aztán, amikor már a felmondási időmet töltöttem behívott, mintha kicserélték volna,kíváncsi volt az okokra, de akkor már azt gondoltam "úgy b_zd meg". Akkor sem vontam vissza a felmondást, ugyanis az meg nekem lett volna presztízsvesztés.


Kiderült, hogy egyik nagy tapasztalattal rendelkező kolléga beszélt vele, hogy "hát figyelj, ezt nem így kellene, nem fogsz tudni a falról leakasztani 1 hét alatt ilyen tudású,végzettségű ember, a projektek meg csak mennek".



De, olyan is volt, hogy fiatal 33 éves volt a vezető, rajta látszott,hogy frissebb garnitúrából való, ő alkudozott a bérrel is, kíváncsi volt az okokra, nem csak megértőnek tűnt, hanem az is volt.

Viszont, ő nem az átlaghoz tartozik,hanem a vezetők kevés hányadához.


A legtöbb esetben egy vezető presztízsvesztésként éli meg,hogyha marasztalni kell az alkalmazottakat.

Pedig, jobb ha hozzászoknak, hogy bizony meg kell harcolni

a munkaerőért.


2018. jan. 14. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Újabb munkaügyis kamukérdés.
2018. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb vezető úgy van vele, hogy ha elmegy egy alkalmazottja, jön helyette 10 új.

Ha nagyon jó munkaerő volt valaki, akkor megpróbálja őt marasztalni, de igazából bosszúból alátehet az illetőnek, hogy hogy merészelt váltani.

2018. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkabb szemelyiseg fuggo. Hiaba ismeri fel a jo szakembert valaki, a szemelyisegebol adodoan nem akar megalazkodni, van aki viszont kepes ra.
2018. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megszokták hogy régen mindenhová túljelentkezés volt. Aztán telt az idő és most már hiába van sok helyre túljelentkezés, nem mindenki felel meg.

Én is ezt tapasztalom hogy az idősebb, 50 körüli vezetőkkel több baj van mint a fiatalokkal. A fiatalok rugalmasak, megértőek és a jó alkalmazottakat próbálják marasztalni ( a rosszakat pedig nem félnek kritizálni. Legalábbis én ezt tapasztalom ).

2018. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha felmondtál, miért marasztalnának?

Ha gondolkodsz a felmondáson, akkor talán még van miről beszélni. De ha már felmondtál, akkor minek?

Könyörögjenek neked?

2018. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Vicces egy ember vagy te hallod.

Ha valaki valahol felmondd, akkor azt okkal teszi, nincs erről mit beszélni. Vagy te azért mondasz fel, hogy kekeckedj a vezetővel, ismerkedni akarsz vele, vagy valamiféle mentális betegséged van és azt akarod, hogy foglalkozzon veled, te legyél a középpont, te legyél az éjjele meg a nappala (?) xD

Ha menni akarsz akkor menjél, a te döntésed, szíved joga, én se könyörögnék neked, azt tudom.

2018. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne presztízsvesztés? Pont leszarja, hogy felmondtál.
2018. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem marasztaltak, akkor nem voltál elég jó.

Én már gondolkodtam váltáson egy megkeresés után, úgy, hogy elmondtam a főnökömnek is, ő marasztalt és még fizetésemelést is kaptam.

2018. jan. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mivel foglalkozol, de ha mondjuk egy pékség vezetőjétől várod, hogy maradj, elképzelhető.

Ő viszont nem fog presztízskérdést csinálni a dologból, max. fizetésemelést ajánl, hogy maradj, ha jó munkaerő vagy.

A nagy cégeknél a vezetők - mint már írtam -, pont leszarják. Felmondtál, nem fognak neked könyörögni.

Ahogy olvaslak, már több munkahelyed volt, többször is felmondtál már, egyik helyen marasztaltak, másikon nem, harmadikon ki tudja... Írásod alapján fiatal vagy. Akkor mi a kérdés? Nem lehet, hogy benned van a hiba, és te "presztízsedszkedsz" foyton? Írtad ezt is, hogy neked ez presztízsvesztés. Jajj! :)

2018. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Műszaki diplomám van, különböző projektekkel foglalkoztam a szóban forgó cégnél.


És azért mondtam fel, mert a menedzsment köztük a főnököm is unszimpatikus volt, a kritikát egyáltalán nem bírták.De, szakmailag elismertek.

A felmondás oka nem a pénz volt,hanem a buta vezetőség.

2018. jan. 14. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!