Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tapasztalatok karrier-tanácsad...

Tapasztalatok karrier-tanácsadásról?

Figyelt kérdés

Rászántam magamat, hogy felkeresek valakit, aki karrier-tanácsadással foglalkozik (olyat, aki karrier tanácsadó pszichológus, coach is egyben).

Mennyire hatékony ez a fajta segítségadás?



#pszichológus #tréner #karrier-tanácsadó
2018. jan. 18. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kiindulási alapnak jó. De mindenképp kell az, hogy te is megismerd magadat és a karrierlehetőségeket.


Milliónyi önismereti könyv van, keress valami szimpatikusat 😊 torrenten is fent vannak... 😉

2018. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha te nem ismered jól magad, és nem tudod, mit akarsz, akkor max. ad valami tippet, de nem biztos, hogy jó lesz.


Csak egy példa, az egyik előző munkahelyemen csináltak egy személyiségtesztet, állítólag erre szakosodott profi céggel. 30-as nő vagyok informatikai végzettséggel, nem tudom, ez mennyire számít, mindegy, leírom. A személyiségtesztek kitöltése után volt egy közös megbeszélés, amit attól a cégtől vezetett valaki. Ott szóba került a végzettségem is, meg hogy szeretek azzal foglalkozni. Én hamarosan elkerültem onnan, bár mai napig bedolgozom. A lényeg, hogy megkérdeztem azt, aki attól a személyiségtesztet végző cégtől jött, hogy mégis mit ajánlana nekem. Valamiért a marketinget javasolta, de a tanult szakmámat, az informatikát nem. Nem vagyok semmi jónak az elrontója, szóval nem zártam ki a marketing lehetőségét, bár nem éreztem igazán közel magamhoz azt a területet akkor sem. Aztán pár hónappal később elkerültem egy céghez, ahol egy évet töltöttem. Ott lehetőségem nyílt belekóstolni az online marketingbe, de valahogy nem sikerült benne otthon éreznem magam, és nem is éreztem úgy, hogy jól tudnám csinálni. Aztán onnan elkerültem a jelenlegi munkahelyemre, és itt már informatikával foglalkozom, ebben jól érzem magam, és vannak további céljaim a szakmában.


Ha a tanácsadóra hallgatok, akkor lehet, hogy most valami olyat csinálnék, amiben nem tudok jó lenni, vagy amit utálok. Nem mindig tudják jól felmérni az embert, ahhoz tényleg nagyon profi emberismeret kell, ezt pedig nem lehet tanulni.

2018. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!