Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tipikus öreg női kollegákat...

Tipikus öreg női kollegákat hogyan viseljem el fiatalként?

Figyelt kérdés

Még a próbaidőmet töltöm. Mindig hangoztatják, céloznak rá, hogy én még fiatal vagyok, tapasztalatlan az élet minden területén, de hogy majd ha idősebb leszek, akkor meglátom, hogy igazuk van - ez utóbbit főleg magán dolgokra pl. szerintük jó korán kelni, egész nap zabálni, hülyeség egészségesen enni, energiaátadó kezelésekre járnak, mert ha egyszer elmennék megtudnám mennyit segít és hasonlók, bármit mondok kb. Kioktatnak, mert hogy még fiatal vagyok, 25 éves.

Eleinte azt hittem majd alábbhagy a "friss hús" cseszegetése, de nem, ezen kívül folyton azt hangoztatják, hogy mennyi munkájuk van, nem haladnak, pedig egész nap a szájuk jár.

Olyan területen dolgozom, ahol nem is tartottam attól, hogy ilyenbe belefutok, de kiderült, hogy ők érettségi nélkül, ismerös által kerültek be annó 35 éve a céghez és szépen lépkedtek a ranglétrán, azóta is itt vannak, most átalakításon ment át a cég, így hogy ne kelljen őket kirúgni, beültették őket olyan pozícióba, ahova szinte nekik is már diploma kellene, igaz valamivel egyszerűbb munkát végeznek, mint én.

Már gyomorgörccsel megyek be, hiába szóltam vissza nekik már mostanában az okoskodásaikra, csak megsértődtek (gondolom kibeszéltek) és folytatták. Tudok itt valamit tenni a felmondáson kívül? Hogyan lehet ezt nap mint nap elviselni?


2018. jan. 28. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Felmondás? Gyomorgörcs? Azért mert okoskodnak? Nem reagálod túl?

Mi történik, ha elmondják az okosságaikat? Kimondja, a hang elszáll, te meg élsz tovább. Abszolút semmi jelentősége.


Ha nem tudod szó nélkül megállni, akkor mondd azokat, amiket ők mondanának. Mondd, hogy még fiatal vagy, van még időd megtanulni. Engedjék nyugodtan, hogy a saját hibáiból tanulj. Ha mesélnek valamit, mondd, hogy "jé, ezt a nagymamám is mindig így szokta", ha panaszkodnak mondd együttérzően, hogy "biztos nehéz lehet az élet a menopauza után".



Egy kérdés. Van testvéred?

2018. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, van 3 testvérem.

Mikor a múltkor kinevettek hogy nem ismerem azokat a retro zenekarokat, amikről beszélnek mondtam nekik, hogy a nagyszüleim, szüleim által ismerhetném ezeket, de ilyen sz*rokat ők sem hallgattak, akkor még nekik állt feljebb, hogy a mai együttesek hallgathatatlanok... Sajnos ők 3-an vannak egy ellen.

És baromira frusztrál, hogy ez a legnagyobb gondom egy munkahelyen, sosem gondoltam volna. Ráadásul mivel ők 8 órában csinálnak meg egy fél órás feladatot, mert nem értenek az excelhez, emellett pletyjkálgatnak, így - gondolom emiatt- én is csak annyi feladatot kapok egy napra, amivel fél óra alatt végzek.

2018. jan. 28. 09:28
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ezért nem jó idősekkel dolgozni mert nekik berögződött rutinjuk van. Elfelejtik hogy ők is voltak fiatalok. Javaslom hogy válts munkát mert ők változni nem fognak.
2018. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Mindenhova a fiatal csinos munkaerőt keresik biztos találsz valahova felvételt változtass .. előző vagyok.
2018. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Az hogy neked is szinten alul kell teljesíteni, az már inkább ok a továbblépésre.
2018. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem egyszer egy idősebb kolléga beszólt a műszak végén, hogy nagyon mehetnékesen nézek ki, pedig én még új vagyok. Erre visszaszóltam, hogy nyilván, amikor ő fiatal volt, akkor le volt törve, hogy vége a munkának, és haza kell menni, szíve szerint átdolgozta volna az egész napot, ugye? Erre persze nem mondott semmit. :)
2018. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
ui: megérdemled, ha még a tényeket sem viseled el magadról;)
2018. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Metionin ***** válasza:
Türelemmel és mosolyogva, bármilyen nehéz is. Nálunk van egy idős professzor, aki szerint mindenki aki 1960 után született, az hülye. Minden második mondata az, hogy na de hát maguk ezt úgysem tudják mert fiatalok. Honnan is tudhatnák ezt maguk, stb. Általában teljesen alap műveltséghez kapcsolóódó dolgokra mondja, tehát szerinte mi nem ismerünk könyveket, zeneszerzőket, stb. csak mert fiatalok vagyunk. Eleinte bosszantott a dolog de rájöttem, hogy ha nem idegesítem fel magam, csak mosolyogva bólogatok, akkor ő is abbahagyja meg én sem húzom fel magam. Azóta szerencsére változott a véleménye, az elmúlt félévben velem együtt kellett tartania egy kurzust és mire annak vége lett, ő maga is bevallotta hogy annyira mégsem vagyok hülye. :D
2018. jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mcgalagony17 ***** válasza:
Én is átélem ezt napi szinten, és nem mindig viselem jól, de szerintem kár emiatt munkahelyet váltani mert a következő munkahelyen ugyanígy lesznek idősebb okoskodók. Jól írta előttem valaki, hadd mondják el amit akarnak, utána ne foglalkozz vele. Sajnos vissza nem szólhatunk, mert akkor az a duma, hogy "Tiszteld az idősebbet!" De hidd el, sokkal bosszantóbb bárkinek, ha rezzenéstelen "Beszélj csak, úgysem érdekel"-tekintettel bámulsz rá. Hamarabb szabadulsz. ;)
2018. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos én is hasonló cipőben vagyok Kérdező, én is megkaptam, hogy fiatal vagyok, fáradt nem lehetek, majd rájössz.. stb.

Ezekre én már süket vagyok, hisz tudom, hogy ők maradnak a helyükön, én pedig majd idővel feljebb lépek, mert tanulok tovább munka mellett.

Ne törődj velük, sajnos ilyen rövid az eszük.

2018. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!